Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 2.2Di wyje na trzecim biegu


Gość fredYYY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredYYY

Witam wszystkich !! Prosze o porade. Niedawno kupilem Almere N16 2.2 Di z 2002 roku, autko bardzo przyjemne, dobrze wyposazone. Przy zakupie podczas jazdy probnej nie zwrocilem jednak uwagi na to ze cos troszke huczy , myslalem ze to opony tylne bo byly troszke juz zuzyte. Problem polega na tym ze jak sie rozpedzam to przy trzecim biegu odzywa sie dziwne wycie, jesli mocno wciskam gaz to nie tak bardzo jak bym sie rozpedzal delikatnie, dziwne. Zauwazylem ze czasem przy deliktnym rozpedzaniu po wrzuceniu 4 tez delikanie wyje ale nie tak jak na 3 i zaraz ginie. Szukalem na forum juz takiego problemu i jakos nie moge znalezc, moze ktos sie juz z tym spotkal? Czy to mozliwe ze moga wyc lozyska w skrzyni ??? Autko ma 80000 przebiegu ale niestety nie ma ksiazki serwisowej i przyjechalo z zagranicy, no ale ile mozna zrobic km prze 3 lata. Bardzo prosze o rade, pozdrawiam. Nowy uzytkownik N16. marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj można można ja od grudnia zrobiłem 18 k jak tak dalej pójdzie to w roku będzie spoko 40 k a jeżdżę raczej mało. A czy wycie jest tylko i wyłącznie na 3 biegu? Poobserwuj troche w jakim zakresie obrotowym to się dzieje i popróbuj na innych biegach. Mi np coś drżało i się okaząło że to lampka na suficie drży przy zakresie 2500 - 3000 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fredYYY

Dobrze, załozmy ze ma przejechane 150 000 (zuycie wewnetrzne auta na to nie wskazuje, tym bardziej zewnetrzne), czy przy 150 000 moga pasc lozyska w skrzyni przewidzianej dla takich momentow obrotowych jakim ten silnik dysponuje ??? Mam calibre ktora ma przejechane 200 000 i skrzynia dziala bez najmniejszego szumu, auto jest z 93r a N16 jest z 2002 i jest taki problem?? Czy technologia przez 10 lat nie posunela sie do przodu ?? Dziwne to wszystko.

Co do tego wycia to wyje tez na poczatku czwartego biegu ale nie tak jak na 3 i szybko znika. Potestuje jeszcze przy wyzszych predkosciach na 2 biegu. W srodku raczej nic nie drzy (pomimo tego zebym chcial zeby to cos w srodku drzalo) :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł ~~

a z kad to niby dochodzi ten dzwięk może by go trochę zlokalizował zdarzyc wszystko sie moze tym bardziej ze nie raz zdarzaja sie wadliwe elementy.łożyska w skrzyni bardziej siadają od obrotów niż od momentu obr. one go bezpośrednio nie przenosza.może poprostu wpada cos w rezonans. u mojego ojca w n16 wyła uszczelka pod maska i sie wydawało ze coś powaznego i ze sie silnik zaraz rozleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fredYYY

wlasnie mam problem ze zlokalizowaniem go, bo mam wrazenie ze sie rozchodzi po calym aucie ale chyba raczej z czesci przedniej auta.... jesli sobie nie poradze to bede Was prosil o namiary na sensowny serwis (w Krakowie lub na Podkarpaciu) gdzie by to zrobili. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tomasz_a

Witam.

Cytat-"Czy to mozliwe ze moga wyc lozyska w skrzyni ??? ".

Mogą -typową usterką tego auta z tym silnikiem są uszkodzone (zużyte) łożyska mechanizmu różnicowego w skrzyni biegów. Defekt ten dodatkowo objawia się wyciekami oleju ze skrzni biegów z uszczelniacza lewej półosi.

Porada- wejść pod auto zdjąć plastikową osłonę skrzyni biegów sprawdzić okolice lewej półosi pod względem wycieków (nie powinno być śladów oleju), sprawdzić luz łożyska poprzez poruszanie lewą półosią w płaszczyznach góra-dół, przód-tył (w żadnęj z płaszczyzn nie powinno być wyczuwalnych luzów,stuków), sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów, korek na klucz imbusowy, czworokątny w przedniej części skrzyni (olej powinien być minimalnie poniżej dolnej krawędzi korka).

Jeśli któreś z tych badań daje negatywny wynik mogło dojść do uszkodzenia łożysk(a) w szkrzyni biegów np. łożysk mechanizmu różnicowego. Łożyska można wymienić w warsztacie lub samodzielnie (trochę, a nawet więcej niż trochę wprawy nie zawadzi).

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko.

 

Czy ktos z was obeznanych juz w tym temacie :) wie może jaki jest koszt taki łozysk? i czy istanieje mozliwośc kupienia ich gdziekolwiek poza ASO jeżeli niema takiej opcji to jak ASO sobie ceni takie łożyska.

 

Niestety też mam chyba takie objawy. To znaczy lekki wyciek z pod półosi ale niama u mnie żadnych dźwięków podczas jazdy.

 

 

Pozdro i dzieki za wszystkie odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz_a

Witam.

Kupiłem łożysko w ASO. Koszt 210 zł-1 szt.. Nie orientowałem się czy można je kupić poza obiegiem ASO. Dla tego modelu łożysko mechanizmu różnicowego ma symbol 38440-OE900. Należy też doliczyć 2 uszczelniacze półosi za około 35 zł-1 szt., pastę uszczelniającą skrzynię za około 30 zł.(lub drożej) i "robociznę", w ASO Wrocław zaproponowano mi około 500 zł. W moim przypadku skrzynia mocno ciekła, półoś miała duży luz i lekko "wyła". W przypadku "fredYYY" może to być inne łożysko w skrzyni (lub coś całkiem innego). Moje uwagi to tylko przypuszczenia wynikające z mojej "przygody". Jeśli będzie ktoś zainteresowany mogę spisać dane z łożyska wyjętego ze skrzyni.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...