Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania silnika


Gość bodola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Terrano II z 1999 r. Na wolnych obrotach są dosyć mocne drgania silnika przenoszące się na cały samochód.

Gdy dodam trochę gazu i obroty delikatnie się zwiększają to drgania się kończą.

Czy to jakiś wałek się zużył, czy to wina skrzyni i od niej pochodzą te drgania. Nie wiem.

Może ktoś z forumowiczów miał taki problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość energy259

W moim jest tak samo przeważnie te drgania występują gdy jest chłodniej lub gdy był nie odpalany np. 2 dni ale po przejechaniu kilku kilometrów wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety raczej nie jest normalne. Drgania wg Waszego opisu generalnie zanikają (zmniejszają się) pod wpływem rozgrzania się silnika więc w przypadku Diesla wniosek może być jeden a mianowicie jakieś problemy z dokładnym rozpylaniem paliwa w którymś z cylindrów. Może to też wynikać z różnicą w stopniu sprężania na którymś z cylindrów.

 

Co się tyczy rozpylenia to generalnie problem dotyczy końcówki wtrysku. W moim przypadku jest tak, że zaraz po uruchomieniu silnik jest minimalnie głośniejszy ale nie ma mowy o jakichkolwiek drganiach które zanikają z biegiem rozgrzewania się jednostki. Co ciekawe, jak jest gorąco, czyli tak od 25-26°C w górę, silnik zapala i od razu ma obroty biegu jałowego, czyli ok 700rpm, bez żadnych skoków obrotów w górę czy w dół.

 

Sprawdzenie końcówek wtryskiwaczy wiąże się z ich wyjęciem i sprawdzeniem na stole probierczym. Przed jakimikolwiek ewentualnymi kombinacjami trzeba podjechać do mechanika od silnika Diesla, niech on to zweryfikuje i zamiast płacić za wymontowanie i zamontowanie z powrotem trzeba pomyśleć o ich wymianie. Ja do swojego silnika TD27TI znalazłem na allegro końcówki wtryskiwaczy w cenie 28zł/szt.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...