Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] rozrusznik nie kręci


figoluis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem zaczął się od wymiany rozrusznika poniewż stary padł.

Gdy odebrałem od mech wszystko było Ok.

Po przejechaniu 100 km i przerwie na obiad jak chciałem go odpalić rozrusznik wogóle nie zakręcił, usłyszałem tylko PYK

Wróciłem do mech który stwierdził że alternator nie ładuje i Ako jest za słaby żeby zakręcić

No i wymieniłem alternator

Wczorak odebrałem od mech wróciłem do domu a po 5 min gdy chciałem go wstawić do garażu przekręciłem kluczyk i Znowu tylko PYK

Po upływie kilku godzin odpalił bez problemu

 

Proszę Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz od kogo pożyczyć akumulator to pożycz i sprawdź jak auto będzie Ci odpalało. Takie cyrki może też czynić akumulator. A jeśli nie masz od kogo pożyczyć akumulatora a masz taką możliwość to przed uruchomieniem auta podłącz prostownik tak chociaż na 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że tylko kulkowe, ale sprawdzić trzeba rozrusznik a nie alternator czy aku, jakby aku słabe to lampki przygasają i rozrusznik robi łłłłłłłyuyyyyy :dribble:

 

a jak tylko pyka to coś z rozrusznikiem, może cewka się grzeje na elektromagnesie albo coś innego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiliśmy regeneracje 2uch od CD20 ale MAgnetti chyba też tak ma ..

tak jak pisałem Tylko Rozrusznik !!! dłubać możliwe że szczotki się kończą i raz złapie a raz nie i pewnie zasyfiały na maxa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem zaczął się od wymiany rozrusznika poniewż stary padł.

Gdy odebrałem od mech wszystko było Ok.

Po przejechaniu 100 km i przerwie na obiad jak chciałem go odpalić rozrusznik wogóle nie zakręcił, usłyszałem tylko PYK

Wróciłem do mech który stwierdził że alternator nie ładuje i Ako jest za słaby żeby zakręcić

No i wymieniłem alternator

Wczorak odebrałem od mech wróciłem do domu a po 5 min gdy chciałem go wstawić do garażu przekręciłem kluczyk i Znowu tylko PYK

Po upływie kilku godzin odpalił bez problemu

 

Proszę Pomocy

 

 

Przekręć kluczyk, i jeśli nie kręci, niech ktoś puknie w rozrusznik - jak zaskoczy znaczy że szczotki sie kończą i nie stykają (zamyka się przez nie obwód automatu w początkowej fazie załączania - potem jak automat pstryknie przełącznik to już przez szczotki idzie tylko prąd na wirnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znów rozrusznik zrobi ci "pyk" weź jakis klucz i z 2-3 razy stuknij z wyczuciem w niego.Jak po tym zabiegu odpali to znaczy ze szczotki się zawieszają.Miałem podobne "pyk" i od czasu do czasu ni stad ni zowad rozładowywał mi się aku.Rozkręciłem rozrusznik wyczyściłem wirnik zjechałem papierem sciernym krawędzie szczotek i od 3 miesięcy mam spokój:) otóz to..:) myslimy tak samo w tym samym czasie:)

Edytowane przez sten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator mam z marca tego roku a rozrusznik mam nowy

 

nowy czy "nowy stary" bo to jest zasadnicza różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji Akumulatora 20.03.2010 Centra Futura ok 60 Ah

 

Podobno może coś być ze stacyjką

 

 

pytałem o rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem kiedyś coś takiego, tylko przy "regenerowanym" rozruszniku. pojechałem do gościa co to robił, wyjął go, rozebrał, złożył, zamontował i od tamtej pory było git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nowy ze sklepu to raczej nie ma sensu go rozkręcać, tylko albo oddać na gwarancję ale wcześniej zrób jak Tofu pisał podepnij sterujący pod rozrusznik i do + od aku i zobacz czy przycina, jak nei to szukaj w kostce od stacyjki, czyli podaj sobie + bezpośrednio na stacyjce i też zobacz co jest 5, a najlepiej wyprowadzić sobie taki przewód aby w razie czego móc w ten sposób sprawdzić czy rozrusznik zagada i będzie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nowy ze sklepu to raczej nie ma sensu go rozkręcać, tylko albo oddać na gwarancję ale wcześniej zrób jak Tofu pisał podepnij sterujący pod rozrusznik i do + od aku i zobacz czy przycina, jak nei to szukaj w kostce od stacyjki, czyli podaj sobie + bezpośrednio na stacyjce i też zobacz co jest 5, a najlepiej wyprowadzić sobie taki przewód aby w razie czego móc w ten sposób sprawdzić czy rozrusznik zagada i będzie wiadomo

 

 

Z takim testem trzeba uważać: samo podpiecie pod złącze sterowania i mase nie wystarcza. Ja tak podłączyłem, i automat załączal 4 razy pod rząd, za 5tym razem już nie - bo odrobine spadało napięcie z aku. Jak się okazuje, obwód automatu zamyka się też przez szczotki, przez co siła dociskania go w pierwszej fazie jest większa, a jak załączy jest mniejsza (podtrzymanie) bo już nie idzie przez szczotki. I dlatego jak szczotki padną to może automat nie łapać (polecam przyjżenie się schamtowi rozrusznika w manualu - widać że uzwojenie automatu jest rozdzielone i zamyka się przez szczotki - a jak ktoś chce dokładniej do mam ciekawe opracowanie o kolejnych fazach działania rozruszniaka (po ang) - b. ciekawe bo jak się okazuje nie jest to takie proste jak się wydaje - jest nawet siła odpychająca przekażnik w momencie odpuszczenia kluczykiem rozruchu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak jest ale od kilku lat tak sprawdzam rozruszniki i jakoś zawsze się udawało i nie było żadnego dramatu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem kostkę w stacyjce i przyjechałem do pracy Odpala za każdym razem.

Zobaczymy co dalej

Pozdrawiam i dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...