Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p12]klekot silnika ,,jaki olej do 2.0 benzyna


Gość krisss28

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krisss28

witam serdecznie wszystkich.mam 2 problemy pewnie poruszone na forum lecz nie potrafie znalesc zadnych informacji na ten temat.

1. moja primerka to benzyna 2.0 a wydaje dzwiek jak disel po niedlugim dzialaniu nie mam pojecia o co chodzi.

2 jaki jest dobry olej silnikowy do tego typu silnika.

dziekuje serdecznie z gory za pomoc pozdrawiam krisss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też mam p10 2.0 i dziś mam zamiar zmienić olej. Auto mam od roku nie wiem co było wcześniej lane. Dobrze powiedziałam w sklepie 10w40? :/ Dajcie znać jeśli ktoś ma pojęcie nom i ewentualne wskazówki co do wymiany. Myślę, że dam radę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry jest Mobil S 10W-40. Ja leje jak zaleca Nissan Shell Helix (10W-40) i jest git. Wcale nie pali mi oleju, a i cena niższa jak Mobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry jest Mobil S 10W-40. Ja leje jak zaleca Nissan Shell Helix (10W-40) i jest git. Wcale nie pali mi oleju, a i cena niższa jak Mobila.

A przy zmianie oleju trzeba również zmienić filtr czy można to zrobić później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie wszystkich.mam 2 problemy pewnie poruszone na forum lecz nie potrafie znalesc zadnych informacji na ten temat.

1. moja primerka to benzyna 2.0 a wydaje dzwiek jak disel po niedlugim dzialaniu nie mam pojecia o co chodzi.

2 jaki jest dobry olej silnikowy do tego typu silnika.

dziekuje serdecznie z gory za pomoc pozdrawiam krisss

 

Ja do P12 1.8 leję 10W60 castrola. Auto ma ponad 200 tys i nic się nie dzieje. Zużycie oleju chyba w normie ok 0.2 na 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...