Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] kontrolka check. Zapala sie na silniku zimnym


Gość Quarn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem jak w tytule mianowicie jak zapale auto i przygazuje mu to zapala sie kontrolka check i tak jak by mi odlanczala gaz moge przygazowac do 1000 obrotow maksymalnie jak przestane gazowac kontrolka gasnie, wrzucam wtedy jedynke i czasami zaczyna sie swieci znowu przy 1000 obrotow i wiekszych obrotow sie nie da uzyskac... Ktoś pomoze? DOdam ze dzieje sie to zazwyczaj na zimnym silinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podłączyłeś pod kompa ?? jaki błąd wyskakuje, jak nie da rady dalej przygazować to wygląda na przepływomierz obejrzyj wtyczkę czy się nie poluzowała lub coś się nei urwało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm cos po za przeplywomierzem moze byc?

 

taki objaw występuje jakbyś zdjął wtyczkę z przepływomierza, i wtedy wywala checka i nie można jechać tylko się turlać i to po prostym lub z górki,

dlatego sprawdź tylko na wyłączonym silniku bo wywali checka i tylko zostanie Ci komp aby to skasować.

Sprawdź czy wszystkie kable przy wtyczce są OK i mają przejścia, czy nie są pozałamywane i jak będzie OK to pomierz przepływomierz, i jak to zrobisz i będzie OK to można szukać dalej, a tak to będziesz czepiał się wszystkiego i szukał, trzeba po kolei eliminować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki. jutro to sprawdze i napisze co i jak :)

 

przeplywowka jest wporzadku napiecie oscyluje w okolic 1.95... Masz jeszcze jakies pojecie co to moze byc? Moze to zabezpieczenie zeby na zimnym silniku mu nie gazowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki. jutro to sprawdze i napisze co i jak :)

 

przeplywowka jest wporzadku napiecie oscyluje w okolic 1.95... Masz jeszcze jakies pojecie co to moze byc? Moze to zabezpieczenie zeby na zimnym silniku mu nie gazowac?

 

co znaczy oscyluje???

czy zrobiłeś wg punktu 8 z TEJ stromny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi ci to teraz jakas roznice? w sumie to zapomnialem. Masz jeszcze jakies pomysly?

 

Ktoś mi pomożę z tym checkiem... Zapala sie kontrolka check i odcina mi gaz jak przygazuje na biegu jalowym na zimnym silniku... Zadko sie to zdaza na biegu jak juz wrzuce jedynke... co to moze byc? dodam ze na cieplym jest wszystko wporzadku. Silnik diesla. przepustnica byla sprawdzana jest wporzadku filtr paliwa tez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kodem bledu no nie jest tak latwo z czytac bo kontrolka nie swieci sie caly czas...

 

a wiesz jak to zrobić? szukałeś gdziekolwiek ??

co ma do rzeczy, że kontrolka gaśnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdz moze przy pedale jest jakis czujnik.

Wiadomo ze nie ma linki tylko jest elektroniczny gaz,wiec przy pedale zobacz czy nie ma jakis kostek albo kabli.nie zagladałem tam ale powinno cos byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 10 pliku ec cd20 masz rysunek tego czujnika . Natomiast praktycznie od strony 111 do 113 tego samego pliku masz opis jak go sprawdzic.Jesli chcesz dobrze zobaczyc ten czujnik to poloz sie na plecy i wsun glowe tam gdzie masz pedal gazu. Bedziesz mogl nawet pokrecic sobie za ten polkiezyc po ktoryn chodzi linka. Kompletny czujnik z pedalem gazu i obudowa do przykrecenia do podlogi widzialem na allegro za 300zl.

 

Sprawdz moze przy pedale jest jakis czujnik.

Wiadomo ze nie ma linki tylko jest elektroniczny gaz,wiec przy pedale zobacz czy nie ma jakis kostek albo kabli.nie zagladałem tam ale powinno cos byc.

Kolego RAAAD masz racje ze u nas obroty sa regulowane elektronicznie i wydawaloby sie ze nie ma linki. Linka ta jest polaczona z pedalem gazu i polksiezycem ktory jest zamontowany na osi tego czujnika.Jak nacisniesz pedal gazu to ten polksiezyc poprzez ta linke sie obroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

fajnie tylko jak narazie to znalazlem service manual do primery p11 144 a ja mam zwykla... podasz mi bezposredni link?

 

a w tym temacie nie ma??,

a może wartości będą takie same dla innych modeli bo silniki są podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki problem. Zapalała się kontrolka check i silnik pracował w trybie awaryjnym. Komputer pokazał ten bład co u ciebie. Po skasowaniu błędu problem znikł. Jak będzie się to powtarzało to pozostanie wymiana całego potencjometru pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

wiem ze musze wymienic tylko nie potrafie go dalej znalesc... potrzebuje jakiegos zdjecia jak to wyglada a takiego nie moge znalesc nigdzie.. ktos pomoze?

 

Odswieżam temat. Cały pedał gazu został wymontowany sprawdzony wszystko jest ok. Kontrolka uspokoila sie od Pazdziernika do teraz . Pisze o tym poniewaz teraz jak jest cieplej znowu zaczeła świecić. Jest to troche smieszne ale dochodze do wniosku ze musi byc jakis czujnik temperatury czy cos w tym stylu padniete skoro jak jest cieplej to kontrolka sie zapala i odcina mi pedał gazu a jak zimniej to nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosze wejsc w dzial Terrano i na 2 stronie jest temat zalozony przez kolege Wacpel pt. Pedal gazu silnik 2,7 TDi brak reakcji na pedal gazu. Prosze poczytac i ewentualnie skontaktawac sie z kolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...