Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Ciężko obracająca się kierownica


witekpierwszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu mam w swojej P10 problem z ciężko obracająca się kierownicą. Czasem jest trochę lepiej - czasem gorzej. Ale generalnie jest zdecydowanie za ciężko jak na auto ze wspomaganiem ;) Jak zdiagnozować czy to problem z pompą, z maglownicą czy jeszcze coś innego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku sprawdził bym ilość płynu w zbiorniczku, a jeśli dawno go nie wymieniałeś to wymień na nowy, płyny też się starzeją przez wilgoć i tracą swoje właściwości.

Maksymalnie skręcając kierownicę na postoju powinieneś słyszeć lekkie buczenie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolej płynu i nie mów że jest w zbiorniczku tylko zacznij dolewać zobaczysz że się zmieści i stan będzie taki sam

 

Dzięki za szybka odpowiedź.

Pytanie dodatkowe: czy mogę dolać jakiegokolwiek płynu do przekładni kierowniczych czy musi być taki sam? Chodzi mi o to, że nie mam pojęcia, czym to jest zalane, bo nie wymieniałem po kupnie auta i nie dolewałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe: czy mogę dolać jakiegokolwiek płynu do przekładni kierowniczych czy musi być taki sam? Chodzi mi o to, że nie mam pojęcia, czym to jest zalane, bo nie wymieniałem po kupnie auta i nie dolewałem

 

Ogólnie w naturze występują płyny różowe i słomkowe (takie trochę zółte ;) ) i należy dolewać takiego, jaki się aktualnie ma, przy czym na niektórych płynach słomkowych jest info, że są mieszalne ze wszystkimi rodzajami płynów.

 

Np taki płyn można dolewać jak sie nie wie co jest. W przeciwieństwie do uszczelniaczy chłodnicy, tego nie trzeba się bać że wszystko zapcha tylko nie wyciek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem. i raczej nie zauważyłem różnicy. Pompy też nie słyszę przy maksymalnym skręcie, za to bardzo spadają obroty silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy napięcie idzie na pompę, może przekaźnik nawala. Możesz też spróbować odpowietrzyć układ, ale to już może być problem. Ogólnie jeśli w ogóle pracującej pompy nie słychać to tylko wymiana, ale to już moje gdybanie :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w p11 jest czerwony płyn to moze p10 tez bedzie taki.Ja dolewam jak już słusze pompe pozniej jak doleje to jest oki.A wspomaganie chodzi dobrze u mnie.No i musze zlokalizawac wyciek z braku czasu tylko dolewam:huh:.Zbytnio nie widac mokrych wezy,poszukam to może znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...