Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sterownik centralnego w terrano 2 R20


Gość dprezes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jeżeli masz centralny zamek ( sprawdż czy masz w każdych drzwiach siłownik, ja nie miałem w drzwiach od kierowcy) dokup na "ALLEGRO" zestaw uniwersalny z pilotem za ok.100 zł,i do elektryka (ja zapłaciłem razem z montażem i siłownikiem 80zł w Sanoku) chyba że sam zamontujesz,(firmy sprzedające przysyłają instrukcję do podanego samochodu).Użytkuję od roku bez problemów.POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Jeżeli masz centralny zamek ( sprawdż czy masz w każdych drzwiach siłownik, ja nie miałem w drzwiach od kierowcy) dokup na "ALLEGRO" zestaw uniwersalny z pilotem za ok.100 zł,i do elektryka (ja zapłaciłem razem z montażem i siłownikiem 80zł w Sanoku) chyba że sam zamontujesz,(firmy sprzedające przysyłają instrukcję do podanego samochodu).Użytkuję od roku bez problemów.POZDRAWIAM.

Witam.

Też mam ochotę założyć sobie zdalne sterowanie tylko proszę o poradę jakie kupić czy sterowane masą podejdzie bo te są typowe a nie wiem jak jest w terrano II, jeśli ktoś wie proszę o poradę w temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

dla zainteresowanych własnie załozyłem pilota do terrano. sterownik jest od strony pasarzera w zabudowie na dole, do montazu wystarczy swykły sterownik z allegro za 50zł sterowanie jest zmiana biegunów a w takich jest taka opcja. w razie co pytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dla zainteresowanych własnie załozyłem pilota do terrano. sterownik jest od strony pasarzera w zabudowie na dole, do montazu wystarczy swykły sterownik z allegro za 50zł sterowanie jest zmiana biegunów a w takich jest taka opcja. w razie co pytac.

jak podłączyć ten sterownik? bo skoro jest sterowanie zmiana biegunów to chyba jakies przekaźniki trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach kierowcy jest tylko krańcówka i siłownik trzeba dokupić , potem pokombinować ze sterowaniem tego i przeciągać kabel przez przelotkę drzwiową kierowcy ... zabawa na ciepłe dni lub oddać do zakładu montującego . Kilka złotych zedrą , no ale załapanie przeziębienia przy montażu będzie pewnie droższe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe sterowanie jest od strony pasazera na dole. kolega powalla ma racje trzeba bedzie siłownik załorzyc na drzwiach kierowcy. a w sterowniku znajdziesz oprucz innych 2 zielone kable jeden zielono biały drugi zielono czarny jak podasz tam impuls to powinny zamki zadziałac. zeby załorzyc sterownik nieorginalny musisz odłaczyc oryginalny sterownik bo przy zamknieciu bedziesz miał zwarcie. pokombinuj napewno dasz rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no znalazlem ten sterownik od strony pasażera ale postanowiłem się wpiąc u kierowcy przy lewej nodze bo tam też te kable idą, gdy na żółty (albo pomarańaczowy, nie jestem pewny) podaje mase to zamek otwiera i od razu zamyka wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy.dodam że po chwili kombinowania i szukania odpowiedniego pinu centralny przestał reagować na zamykanie od drzwi kierowcy kluczykiem i od środka. gdzie dostać taki siłownik?

Edytowane przez batti22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już ten siłownik, żeby go zamontować oczywiście trzeba usunąć ta "krańcówkę" która jest w drzwiach od kierowcy? uporałem się nawet z podłączeniem tego sterownika ale jest jeden problem, gdzie wpiac kierunkowskazy? bo próbowałem przy przerywaczu potem przy właczniku awaryjnych i nic z tego.

 

zamontowałem siłownik bez usuwania krańcówki, w sumie to nie przeszkadza ona w niczym. mam ten siłownik master, ma 5 kabli ale szukalem róznych schematów i nie mam pojęcia jak podłączyc bo mi zwarcie robi, podłączyłem go normalnie dwoma kablami jako slave i narazie niech bedzie tak. może kiedyś poprawie;) Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez batti22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

do batti22: kierunkowskazy najprościej podłącz przez diody pod najbliższe żarówki, lewa strona jedno wyjście, prawa - drugie. dioda prostownicza zwykła, ale dużej mocy, np. na 3A dla pewności, anoda do centralki, katoda do żarówki. upewnij sie, ze tych diod już nie dał producent centralki, bo tak robią. moje [pytanko: czy mój tyrran 2002r/2.7d/3d też ma sterowanie centralki zmiennobiegunowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...