Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kierownica w Notesie


wiszut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

gdy kupiłem notka miał 78 tys przebiegu i kierownica miałe znikome ślady używania.... prawie 30 tys i wygladała jak na zdjeciach... może wszystko zależy od PH skóry kierownika? 


Sygnał nie działa ciężej, klejem też nie śmierdziało a samochód odbierałem ponoć tuż po przekazaniu kluczyków z warsztatu do biura Carlexu. O jakie przetłoczenia chodzi? W którym dokłądnie miejscu? Może to jakaś gra światła i cienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku czyli kierownica trzyramienna:

250 zł gdybym zdecydował się na skórę gładką na całej kierownicy + 50 zł wyjecie i wsadzenie kierownicy

300 zł w moim przypadku czyli ze skórą nakrapianą + 50 zł wyjęcie i wsadzenie kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie wiem o co chodzi z tymi kierownicami. Moja po 3.5 roku i po 45 000 km wygląda jak nowa... ;).

 

Graphia - super to wyszło. Bardzo mi się podoba połączenie kolorów :).

Moja po 5 latach też.Co do obszycia-super.Ja obszywałem w almerze, ale tak piknie nie było.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy kupiłem notka miał 78 tys przebiegu i kierownica miałe znikome ślady używania.... prawie 30 tys i wygladała jak na zdjeciach... może wszystko zależy od PH skóry kierownika? 

Sygnał nie działa ciężej, klejem też nie śmierdziało a samochód odbierałem ponoć tuż po przekazaniu kluczyków z warsztatu do biura Carlexu. O jakie przetłoczenia chodzi? W którym dokłądnie miejscu? Może to jakaś gra światła i cienia? 

 

O przetłoczenia to mam na myśli dwie skośne linie idące od znaczka Nissana w dół kierownicy. Ale może po prostu masz nowszy model i tam jest wizualnie trochę inaczej zrobione i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przetłoczenia to jest po prostu taki profil pokrywy poduszki,ja też tak mam,może i ty tak masz tylko trzeba się przyjrzeć pod odpowiednim kątem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy na tuning :D

 

Albo na zmianę kierownicy :P

Jak zdjąć poduszkę z kierownicy ?? Bo mam niestety problem, albo może nie wiem o ukrytej śrubce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo na zmianę kierownicy :P

Jak zdjąć poduszkę z kierownicy ?? Bo mam niestety problem, albo może nie wiem o ukrytej śrubce :)

Nie ma śrubek, są sprężynki . Od spodu bodajże są otwory do ich zwalniania (Jacek ma doświadczenie w tej profesji :0ulan: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma śrubek, są sprężynki . Od spodu bodajże są otwory do ich zwalniania (Jacek ma doświadczenie w tej profesji :0ulan: )

 

Wiedziałem, że coś jest nie tak bo w manualu jest śrubka na Torxa, a ni jak nie da się go tam wpasować :) no i zwykłego śrubokręta też nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wpierw odpiać klemy bo będziesz trąbił :D

A później od spodu płaskim wkrętakiem próbować,próbować....a żeby na próżno nie dłubać luknij na aukcjach na rozebraną kierę jak są ustawione sprężynki.


No i sam dekiel nie odskoczy trzeba go trzymać paluchami...czasami bolą :D ale tylko wtedy poczujesz że zaczepy puszczaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie próbować do jakich otworów wtykać :) płaski śrubokręt do tych z przykrywką czy do tych podłużnych czy do nie zaślepionych okrągłych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może chodzi o to, że drogi w PL są wyprofilowane w prawo i trzeba ciągle korygować tor jazdy ciągnąc kierownicę w lewo i to lewa ręką czyli tą która to co powyżej :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może chodzi o to, że drogi w PL są wyprofilowane w prawo i trzeba ciągle korygować tor jazdy ciągnąc kierownicę w lewo i to lewa ręką czyli tą która to co powyżej :)?

 

Albo na nogi ładnej pasażerki  :devil:  :devil:

 

No i jak Diable :D Otwarłeś do kierownicy??? :D

 

Na razie nie bo nie miałem czasu,a poza tym bym pipczał  :devil:  :devil:  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 Na moja kierę też przyszedł czas. Jeszcze nie było kiepsko ale? Prawdopodobnie malują te kierownice dlatego po jakimś czasie obłażą. Ponieważ nie mam w pobliżu tapicera, a trochę kaski to kosztuje postanowiłem ją zregenerować sam. W skrócie opiszę ja to zrobiłem, może ktoś skorzysta. Zakupiłem papier 600-1000, rozpuszczalnik i lakier strukturalny do plastiku czarny. Ze zdjęciem kierownicy nie było problemu jak się wie gdzie włożyć wkrętak. Dołączam link do filmu, wprawdzie w tidzie ale bardzo podobnie ściąga się w notku. https://www.youtube.com/watch?v=MackEwJ5d64. Przetarłem papierem najpierw grubszym, później cieńszym, odtłuściłem i trysnąłem lakierem trzy razy w odstępach ok. 10-20 min. Myślę, że wszystkie te rady można znaleźć w necie. Myślę, że wygląda całkiem, całkiem. Jak się nie sprawdzi to obszyję lub kupię na allegro używaną skórzaną.  Na dole fotki przed i po renowacji.

post-50407-0-69456900-1434889808_thumb.jpg

post-50407-0-10940000-1434889817_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...