Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Temperatura płynu chłodzącego silnika


red
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy nie uważacie, że przydałaby się kontrolka temperatury płynu chłodzącego na zegarze, który kierowca ma przed sobą? Powiem tak...jeździłem różnymi samochodami i zawsze ową kontrolkę miałem "przed nosem", a tutaj...hmmm! Troszkę przejechałem nowym nabytkiem, a i w tzw. korkach nieco postałem i przyznam, że ciekawiło mnie jak tam owa temperatura. Bo wiecie jak jest...może być problem jak się coś nie coś zagotuje. ;) A wiatraczek słyszałem, oj słyszałem parę razy...No ale co z tego - zaraz po wyłączeniu zapłonu gasł! A nie powinien on czasem kapkę dłużej pochodzić? Włącza wam się chłodzenie tzw. wiatrak w czasie jazdy? Dziękuję za informacje. Wybaczcie...jestem tutaj nowy, a i moja przygoda z marką Nissan się dopiero zaczyna i chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć niż pisze w instrukcji. ;) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko kontrolka informująca o za wysokiej temperaturze płynu. Można się przyzwyczaić do takiego rozwiązania. Wiele komponętów samochodu uzaleznionych od temperatury płynu - np. ogrzewanie, jest już na tyle zautomatyzowane, że kierowca nie musi skupiać się na wskazówce temperatuty płynu. Jest tylko ostrzeżenie o zbyt wysokiej temperaturze i jest OK :rolleyes:. W wielu samochodach tak jest i Note nie jest tu żadnym wyjątkiem.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakos nie trafiłem na takowe auta...może przez to, że raczej starsze roczniki ok. 5 letnie wozy. ;)

Co do temperatury...zauważyłem, że bardzo nagrzewa mi się zestaw wskaźników/pokreteł od ogrzewania w czasie jazdy. Też tak macie? Owszem świeca one w czasie jazdy non-stop, ale czy tez żarówki by tak grzały...czy to silnik? Nie ukrywam, że mam ciepłe te wszystkie pokretła w czasie jazdy...oczywiście teraz latem i ogrzewanie wyłączone. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do temperatury...zauważyłem, że bardzo nagrzewa mi się zestaw wskaźników/pokreteł od ogrzewania w czasie jazdy. Też tak macie? Owszem świeca one w czasie jazdy non-stop, ale czy tez żarówki by tak grzały...czy to silnik? Nie ukrywam, że mam ciepłe te wszystkie pokretła w czasie jazdy...oczywiście teraz latem i ogrzewanie wyłączone. ;)

 

Nie zauważyłem u siebie takiego efektu. Bardzo to znaczy jak? Są bardzo gorące? Odczuwasz silne ciepło podczas operowania tymi pokrętłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem u siebie takiego efektu. Bardzo to znaczy jak? Są bardzo gorące? Odczuwasz silne ciepło podczas operowania tymi pokrętłami?

No może przesadziłem z tym gorącem...ale jest ciepłe (nie parzy) i jest znaczna różnica jak dotknę deskę rozdzielczą gdzieś obok. W każdym razie temperatura jest owego plastiku inna gdy silnik/światła wyłączone. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może przesadziłem z tym gorącem...ale jest ciepłe (nie parzy) i jest znaczna różnica jak dotknę deskę rozdzielczą gdzieś obok. W każdym razie temperatura jest owego plastiku inna gdy silnik/światła wyłączone. Pozdrawiam :)

 

Tak jak pisałem, nie zwróciłem na to uwagi. W piątek lecę dłuższą trasę to sprawdzę jak jest u mnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do temperatury...zauważyłem, że bardzo nagrzewa mi się zestaw wskaźników/pokreteł od ogrzewania w czasie jazdy. Też tak macie? Owszem świeca one w czasie jazdy non-stop, ale czy tez żarówki by tak grzały...czy to silnik? Nie ukrywam, że mam ciepłe te wszystkie pokretła w czasie jazdy...oczywiście teraz latem i ogrzewanie wyłączone. ;)

 

 

Dziś specjalnie zwróciłem na to uwagę i po około 30 minutach kręcenia się po mieście, miejsce przy pokrętle prędkości nawiewu było lekko ciepłe. Ale to chyba nie od żaróweczek tylko sam przełącznik się lekko grzeje - ale może się mylę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł...będę wdzięczny :)

 

Też sprawdziłem w 100 km trasie. Otóż po przejechaniu tego dystansu w raczej bardzo ciepły dzień - faktycznie były lekko ciepłe. Ale w zasadzie efekt był odczuwalny chyba tylko dlatego, że spodziewałem się ciepłego i sprawdzałem pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację...Widzę, że temperatura jednak jakaś większa jest i u Was w autach-więc wszystko ok w mym modelu. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...