Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] osłona ślizgu drzwi bocznych


Gość piromarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie,

może ktoś wie w jaki sposób zdjąć skorodowaną osłonę szyny żlizgowej drzwi bocznych w Serenie ?

Odkręciłem jedyny wkręt, dostępny po otwarciu drzwi. Na pierwszy rzut oka powinienem zsunąć listwę do siebie w kierunku wkrętu, niestety pomimo prób nie udało mi się.

Nie widziałem tego elementu rozmontowanego i nie chcę czegoś uszkodzić. Nie wiem czy nie jest jakoś inaczej zamocowane na końcu przy ściance karoserii.

 

Możecie pomóc ?

 

Mam serenę 1993 1,6 benzyna - ale myślę że to może nie mieć znaczenia.

 

pozdrawiam

 

Piromarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Dziękuję za szybką reakcję.

Tego się obawiałem.

Możesz jeszcze podpowiedzieć jak się zabrać do tej tapicerki ?

Ona siedzi na zatrzaskach ?

Rozumiem, że powinieniem odkręcić górne mocowanie pasów.

 

pozdrawiam

 

Piromarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie jestem już od roku posiadaczem najfajniejszego japończyka na świecie, ale podpowiem Ci lepszy sposób na tą listwę.

Tapicerkę (plastiki) zostaw w spokoju. Znacznie łatwiej jest zdjąć tylną lampę (prawą:) i do wspomnianej śrubki dostaniesz się bez problemu. O ile pamiętam trzeba troszkę cierpliwosci do jej odkręcenia, ale się uda. Listwa jest jeszcze dodatkowo zaczepiona na dwóch lub trzech zaczepach - nie odrywaj jej tylko przeuń w kierunku drzwi.

Pozdrawiam serenomaniaków - czasem do Was zaglądnę z sentymentu i okazuje się, że nie na darmo to robie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...