Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z turbiną? 2,2 dci 136km


heckler1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was, kto jeździ X-trailem z silnikiem 2,2 dci 136km może napisać w jakim stopniu jest słyszalne załączanie się turbiny w tym motorze.

U mnie wygląda to tak, że do 2,3 tys obrotów silnik pracuje równiutko i nie słychać żadnych niepokojących dźwięków. Po przekroczeniu tej wartości słychać taki dźwięk jakby pod maską „waliło” jakąś blachą. Jak dodam bardziej gazu i obroty wzrosną powyżej 2,6 tys. silnik wraca do normalnej pracy.

Tylko w początkowej fazie załączania się turbiny coś się tłucze, a później cichnie (a przecież powyżej 2,6 tys obrotów turbina nadal działa, prawda?).

Wcześniej jeździłem focusem i tam załączanie się turbiny było słyszalne tylko poprzez cichutkie syczenie (nawet miłe dla ucha).

Czy myślicie, że to może być wina turbiny?

Jak u Was wygląda (jak ją słychać) praca turbiny?

Czy może szukać winowajcy gdzie indziej?

 

no tak wszyscy jeżdżą benzyniakami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie turbina nie wydaje żadnych dźwięków. Jej załączenie czuję tylko jako wzrost mocy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was, kto jeździ X-trailem z silnikiem 2,2 dci 136km może napisać w jakim stopniu jest słyszalne załączanie się turbiny w tym motorze.

U mnie wygląda to tak, że do 2,3 tys obrotów silnik pracuje równiutko i nie słychać żadnych niepokojących dźwięków. Po przekroczeniu tej wartości słychać taki dźwięk jakby pod maską „waliło” jakąś blachą. Jak dodam bardziej gazu i obroty wzrosną powyżej 2,6 tys. silnik wraca do normalnej pracy.

Tylko w początkowej fazie załączania się turbiny coś się tłucze, a później cichnie (a przecież powyżej 2,6 tys obrotów turbina nadal działa, prawda?).

Wcześniej jeździłem focusem i tam załączanie się turbiny było słyszalne tylko poprzez cichutkie syczenie (nawet miłe dla ucha).

Czy myślicie, że to może być wina turbiny?

Jak u Was wygląda (jak ją słychać) praca turbiny?

Czy może szukać winowajcy gdzie indziej?

 

no tak wszyscy jeżdżą benzyniakami...

To nie jest dżwięk/hałas normalnie dzialającej turbiny. U mnie ją "czuję" a nie słyszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

w takim razie będę musiał odwiedzić serwis bo tłucze się nadal a sam nic nie mogę zlokalizowć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...