Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Murano i LPG


jardo0908
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no tak dziura to dziura podaj numer wysle mms

 

może daj tutaj, będzie dla innych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

W moim Murano posiadam instalację Stag 300 z wtryskiwaczami fast REG niebieskie i reduktorem Magic 3. W ostatnim czasie wymieniłem filtry od gazu i przeprowadziłem aktualizację sterownika. Po przeprowadzonej aktualizacji i autokalibracji znacznie zmienił mi się mnożnik. Auto jeździ poprawnie. Nie wiem jeszcze czy będzie jakaś różnica w spalaniu bo minęło zbyt mało czasu, żeby to stwierdzić. Jako, że mamy na naszym forum speca od gazu to przy okazji mam prośbę do tomaszek123 o ocenę moich map i ewentualne wskazówki co dalej z tym robić.

 

 

Mapa przed aktualizacją sterownika

j7pzeu.jpg

 

Mapa po aktualizacji sterownika

1ox24m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

W moim Murano posiadam instalację Stag 300 z wtryskiwaczami fast REG niebieskie i reduktorem Magic 3. W ostatnim czasie wymieniłem filtry od gazu i przeprowadziłem aktualizację sterownika. Po przeprowadzonej aktualizacji i autokalibracji znacznie zmienił mi się mnożnik. Auto jeździ poprawnie. Nie wiem jeszcze czy będzie jakaś różnica w spalaniu bo minęło zbyt mało czasu, żeby to stwierdzić. Jako, że mamy na naszym forum speca od gazu to przy okazji mam prośbę do tomaszek123 o ocenę moich map i ewentualne wskazówki co dalej z tym robić.

 

 

Mapa przed aktualizacją sterownika

j7pzeu.jpg

 

Mapa po aktualizacji sterownika

1ox24m.jpg

 

Witam wszystkich.

Nie ma działu powitalnego lub go nie znalazłem..

Mapa w "kosmosie" z 3 powodów a raczej 2..

Kolektor wiercony na "górze" czyli lenistwo monterów lub za małe dysze(wwiertki) we wtryskiwaczach.

obstawiam pierwsze bo regi wsadzić pod kolektor graniczy z cudem.

Jak masz osłonę(pewnie pocięta) nad głowicą i częścą kolektora to zdejmij i zrób kilka fotek bo powoli usmażysz silnik jak będziesz dusił po gazie mocniej.

 

Panowie i Panie poczytałem trochę w temacie ze względu na zakup Murano.

Opowieści że LPG to zło i niszczy silnik,"katy" i najlepiej w zapalniczce częściowo można potwierdzić tylko ze względu na miliony "monterów i fachowców" od siedmiu boleści.

Co do doboru komponentów też nie jest tak słodko.

np. 5 salonowych (2013rok produkcji) swiftów(specjalnie z małej ;) ) z przebiegiem po 100 km(sto kilometrów) dla każdego inna konfiguracja ciśnienia i dysz na wtryskach.

 

W moim Muranku okazuje się że zielone Hany są przymałe :whistle:  i "pasi" dać niebieskie i lekko ograniczyć dyszą.

Ale w tym momencie okazuje się że trzeba za usługę i wiedzę zapłacić.

Cudowne podzespoły same pracować nie będą.

@Dino na pewno wie coś o tym.

 

Montować LPG i oszczędzać! :devil:

 

ps. proszę postu nie traktować jako kryptoreklamę, jeżeli tak to zostanie odebrane od razu do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

VQ35DE maja dwie sondy szerokopasmowe i dzieki nim robia korekty w calym zajresie obrotów. Dobrze toleruja gaz, parę zetek lata z lpg. Klucz fo sukcesu to dobre wystrojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam a ja zadam proste pytanie ile pala wam na gazie misto i trasa bo mi miasto wychodzi 20l !!

a ile bys chciał aby Ci paliło??? jak dla mnie wynik OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

OPTIMA PRO-TEC lub TECH OBD, ale i tak wazny monter, strojenie  i reszta podzespołów, to co wymieniłeś to tylko sterownik LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam kolegów

szukałem na forum informacji na temat ale nie znalazłem :

czy nasze Murana w silnikach 3,5 do 2008 roku maja regulację zaworów hydrauliczną , czy jakąś inna ?

mam zagazowany silnik  , zrobione 40.000km na razie bez problemów , ale silnik ma w sumie 195.000 /2006r Europa /

czy coś z zaworami należy robić , i ewent. co i kiedy ?

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w Murano zastosowano silnik z samochodu sportowego.

W związku z tym nie posiada  on regulacji luzu zaworów..

To znaczy prostej regulacji. Jeśli zachodzi potrzeba skasowania luzu to trzeba wymienić popychacz.

Odsyłam do serwisówki. Pozdrawiam wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VQ35DE który jest w Murano był stosowany w 350Z. Ale to nie ten sam silnik, został przebudowany na potrzeby 350Z i posiadał więcej mocy. Nismo montowało przebudowaną wersję VQ35DE S1 w Fairlady Z S-Tune.

 

VQ35DE to popularny silnik w USA dla Altimy, Maximy i Quest'a, dla nich został zaprojektowany. Nie odwrotnie.

Sportowe silniki Nissana które powstały specjalnie do sportowych samochodów to cała seria SR, RB i VR,

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...