Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sonda lambda


Gość hirohito

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem sobie ostatnio instalację gazową i wyszedł mi pewien problem, ponieważ okazało się, że gaz nie może sprawnie działać, bo sonda lambda jest spierdzielona. I mam teraz problem, oryginalna jest bardzo droga, szukałem jakiś zamienników, ale nic na ten temat nie mogę w necie znaleźć. Może ktoś już miał taki problem, będę wdzięczny za jakąś podpowiedź. Dodam, że chodzi o model z silnikiem 1.8 benzyna, 126 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie ostatnio instalację gazową i wyszedł mi pewien problem, ponieważ okazało się, że gaz nie może sprawnie działać, bo sonda lambda jest spierdzielona. I mam teraz problem, oryginalna jest bardzo droga, szukałem jakiś zamienników, ale nic na ten temat nie mogę w necie znaleźć. Może ktoś już miał taki problem, będę wdzięczny za jakąś podpowiedź. Dodam, że chodzi o model z silnikiem 1.8 benzyna, 126 KM.

Skąd wiesz, że sonda jest padnięta? Robiłeś diagnostykę lub analizę spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę sie pod temat aby nie tworzyć nowych wątków:

 

u mnie na diagnostyce pokazało: brak odpowiedzi z sondy lambda za katalizatorem (albo jest martwa albo uszkodzona). Zapalona kontrolka "check engine" na desce rozdzielczej. Mozna obejść tę sondę programowo/mechanicznie, czy muszę kupować nową?

 

Ile wytrzymuje katalizator w 1,6 benzyna? Mam 100tys przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda prawdopodobnie od dłuższego czasu była padnięta, bo świeciła się kontrolka Service Engine, tyle, że nie miałem czasu pojechać z samochodem na diagnostykę, bo większych problemów na benzynie nie miałem, więc olałem temat, silnik podobno działał w trybie awaryjnym. na gazie jednak to uniemożliwia normalna jazdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...