Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja


Gość marekkloss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekkloss

Temat nowy bo myślę nietypowy.Jak to zrobić żeby sprężarka klimatyzacji pracowała przez cały czas, oczywiście po jej włączeniu.Już mówię dlaczego.Bardzo jest to denerwujące gdy włącza się i wyłącza szczególnie przy wolnej spokojnej jeździe. Samochód szarpie, bardzo odczuwalnie traci moc. Jeździłem kilkoma samochodami gdzie sprężarka pracuje bez przerwy,i myślę że tak jest znacznie lepiej.Ja bym widział to tak; trzeba przeprogramować elektronikę tak, żeby zmniejszyć na stałe ciśnienie, itd. Proszę o jakieś konstruktywne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nowy bo myślę nietypowy.Jak to zrobić żeby sprężarka klimatyzacji pracowała przez cały czas, oczywiście po jej włączeniu.Już mówię dlaczego.Bardzo jest to denerwujące gdy włącza się i wyłącza szczególnie przy wolnej spokojnej jeździe. Samochód szarpie, bardzo odczuwalnie traci moc. Jeździłem kilkoma samochodami gdzie sprężarka pracuje bez przerwy,i myślę że tak jest znacznie lepiej.Ja bym widział to tak; trzeba przeprogramować elektronikę tak, żeby zmniejszyć na stałe ciśnienie, itd. Proszę o jakieś konstruktywne rozwiązania.

 

Witaj

 

Ja mam klimatyzację automatyczną.

Przy trybie manualnym faktycznie każde załączenie i wyłączenie jest odczuwalne - ale żeby szarpało to bez przesady.

W trybie automatycznym tego efektu o dziwo nie ma.

Nie wiem czy dobrze rozumuję ale z tego wynika że w trybie AUTO wydajność i parametry dobiera automatyka a w MANUALU

wszystko pracuje na maksa - i dlatego pobierana jest też maksymalna moc - stąd spadek mocy silnika.

 

Ten temat już był przerabiany - poszukaj mojego wątku.

Tryb interwałowy włącz - wyłącz jest konieczny bo zarżniesz sprężarkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz zrobić nonstop on dla sprężarki to najprościej zapiąć sprzęgło elektromagnetyczne sprężarki na stałe.

Wtedy sprężarka działa cały czas,regulacja wydajności zostaje dalej na hyżozmianie.

Warto to przepiąć na przekaźniku by zostały aktywne:presostaty wysokiego i niskiego ciśnienia,włączenie wentylatora nawiewu i-jeśli jest czujka zamrożenia.

Elektroniki raczej nie ma potrzeby macać.

Pozdrawiam-Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktos wie jak wyłączyć automatyczne załączanie sie klimatyzacji przy ustawieniu nawiewu w kierunku szyb. (klima manualna)

Bez ingerencji w układ elektryczny to to się nie da!!!!

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...