Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] błąd 21


Gość sherdog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dwóch tygodni jestem posiadaczem P11 1.6 16V 98r. w czasie jazdy auto zgasło i nie chciało odpalić, odpala po pewnym czasie ale znowu gaśnie,dzieje się tak w czasie jazdy jak i na biegu jałowym, sprawdziłem błędy i wyszedł mi kod 21 (ZAWÓR CZASU KĄTA WTRYSKU W POMPIE WTRYSKOWEJ)czy wie ktoś gdzie ten zawór się mieści, czy można go czyścić lub inaczej naprawiać i czy ta awaria na pewno jest związana z tym zaworem, może komuś też wybiło taki błąd i czy miał podobne problemy? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dwóch tygodni jestem posiadaczem P11 1.6 16V 98r. w czasie jazdy auto zgasło i nie chciało odpalić, odpala po pewnym czasie ale znowu gaśnie,dzieje się tak w czasie jazdy jak i na biegu jałowym, sprawdziłem błędy i wyszedł mi kod 21 (ZAWÓR CZASU KĄTA WTRYSKU W POMPIE WTRYSKOWEJ)czy wie ktoś gdzie ten zawór się mieści, czy można go czyścić lub inaczej naprawiać i czy ta awaria na pewno jest związana z tym zaworem, może komuś też wybiło taki błąd i czy miał podobne problemy? pozdrawiam.

Kolego sympatyczny Ty masz benzyne a nie diesla. U Ciebie ten blad znaczt co innego

 

Kolego sympatyczny Ty masz benzyne a nie diesla. U Ciebie ten blad znaczt co innego

Kod nr 21 to obwod sygnalu zaplonu. Czy u Ciebie wyswietla sie tez blad nr 11. Blad nr 11 to czujnik polozenia walu korbowego w rozdzielaczu lub jego obwod. Jesli sie wyswietlaja razem podczas tego samego odczytu przed sprawdzeniem pozostalych obwodow nalezy sprawdzic obwod czujnika polozenia walu korbowego. Tak pisze w madrej ksiazce. Ja bym sprawdzil ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, błąd nr. 11 nie wyświetla się, filtry posprawdzane i wymienione, złączki przewodów sprawdzone jak i świece, nadal jest problem, może coś z aparatem zaplonowym? poczekam może ktoś już to przechodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...