Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Tarcze i kolcki hamulcowe na przod (Brembo). Jakie?


kregon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o te tarcze? one chyba są większe niż 320mm

w google podają że mają jednak 324mm

post-51920-0-81270800-1339186424_thumb.jpg

post-51920-0-04757100-1339186457_thumb.jpg

Edytowane przez tomi79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało sie wczoraj,że przez pomyłkę przysłali mi tarcze do 370 Z czyli 350mm.Więc będzie zwrot,sęk w tym że nie ma DBA slotowych na stanie,tak jak pisał DanPlut.Będę patrzył za Bluprintem albo Taroxem,chyba że coś gdzieś wynajdę z DBA.

bylo pod nie wykonac adaptery i miec tarcze w meskim rozmiarze a nie seryjne malenstwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tej końcówki 4 mm się nie czepiam :-) 324mm oczywiście,innych w okolicach 320mm nie było ? No ale macie rację-jak dokładność to dokładność. Tomi- masz odpowiedź na skrzynce.

 

Jaka jest praca z tymi adapterami-dużo dłubania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roznych aut dorabiam adaptery ale zeby tego dokonac potrzebuje piaste ze zwrotnica, docelowa tarcze i zacisk hamulcowy...

Do swojej zetki z BREMBO robie przeszczep tarcz na te z 370Z (355mm) no i same zaciski zmieniam ze zlotych malych na wieksze i wydajniejsze zaciski od EVO 9, ktore trzeba bedzie przemalowac na zloto :P

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

przeniosłem swój post z nowego tematu

 

Untitled.jpg

 

Cały artykuł:

 

http://www.350z-uk.c...p?f=107&t=61808

 

 

Czy ktoś z Was wie gdzie można dostac takie tarcze hamulcowe. Z tego co doczytałem to hamulce są firmy EBC Brakes. Trochę o niej czytałem. Produkty kojarze ale tych tarcz niestety nie. Czy to jakiś nowy produkt? Ktoś się z nim spotkał? Kupił, jak działają? Muszę przyznać że ten frez na tarczach robi wrażenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby tarcze robiły wrażenie to trzeba dać większe zaciski i większe tarcze :P

 

a jeśli chodzi o standardowy rozmiar to polecam DBA ClubSpec T3, co prawda wybierając nie kierowałem się wyglądem, ale prezentują się całkiem nieźle :)

 

 

DSC_0503.jpg

 

DSC_0475.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DBA made in Australia około 700-800zł za sztukę no i w zależnosci od modelu tarczy bo są i droższe

 

Mam do sprzedania jeszcze komplet nowych tarcz DBA 4601 na tył , są to tarcze nacinane . Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę pisać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczerniane tarcze EBC, które słyną z ze średniej klasy produktów. Jednak u mnie przyjęły drugi komplet klocków przy 86000 km, a oryginalne po 42000 km nie nadawały się do dalszej eksploatacji. Więc pytam jak to jest? W rzeczywistości uważam je za lepsze od oryginałów. W czym tkwi problem? W skuteczności hamowania?

Edytowane przez Filon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie byłem u kolegi zapytać o cenę klocków BREMBO do swojego nissana.

 

Cena 160zł za komplet na przód.!!!

 

Czy to wogóle hamuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

System Brembo.

Zamiast klockow z przodu mam zyletki, a tarcze tez nie za dobrze wygladaja. W taki sposob rozpoczal sie moj maly horror. Moj czlowiek od czesci nie ma nic na przod. ASO spiewa sobie 2600,- za jedna tarcze i jakies 700,- za komplet klockow. ATE (na ktorych nysa wyjezdza fabryki) nie ma nic w ofercie, a nie chcialem (choc padla taka propozycja), by ATE robila mi tarcze na zamowienie.

Alternatywy sa nastepujace - jakies zupelne no name'y za 3-4 stowy szt. lub potem firmowe np. EBC zwykle za 450zl szt., EBC Turbo groove za 600zl szt. i inne drozsze.

Logicznym wydaje sie wybor turbo groove.

Kolejna sprawa - klocki. Tez bieda na rynku. Komplet Lucasow 170zl za komplet (bylby OK, ale nie do turbo groove), ferodo DS 350,- za komplet i EBC red stuff za 440,-.

Najrozsadniejszy wybor wg mnie to EBC turbo grooves i EBC red stuff. Do takich wnioskow doszedlem dzisiaj.

 

Czy ktos z Was to przerabial? Inne wnioski? Jakas wskazowka? Bo po calym dniu siedzenia w tarczach i klockach zaczalem glupiec tongue.gif

 Podaje Ceny ASO MadMobil Rybnik System Brembo.

 

Klocki Przód 350pln

Tarcze Przód 515pln x 2 = 1030pln

 

Klocki Tył 322pln

Tarcze Tył 515pln x 2 = 1030pln

 

Wymiana 200pln 

 

:nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Zainteresowanych Nadkole przednie prawe miedzy kolem a zderzakiem  Oryginał   250pln :) NOWE wiec nie kupujcie na allegro używek za 300pln lub uszkodzonych po 150pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam brembo nacinane nawiercane przód i tył + red stuf dają radę koszta przód komplet 1600 tył 1600pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te są lepsiejsze przynajmniej takie mam odczucie  staja dęba ze 160kmh i dalej są proste i nic nie bije :)

,a z aso masz zwykłe gładkie jak szkło

Edytowane przez dziubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z ASO mój demba nie staje ze 160 :) ale też są proste w końcu takie w fabryce dawali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie są najlepsze w końcu bo cała dyskusja mnie skołowała - nawiercane, nacinane, gładkie czy jakie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiercane i takie tam z bajerami to ładnie wyglądają w porównaniu do oryginałów z ASO takich jak z fabryki (system Brembo oczywiście) , chcesz lepsze hamulce to zmień zaciski na większe i tarcze i to wtedy będzie różnica w hamowaniu a tak nie ma żadnej odczuwalnej  :) Fabrycznie lipy nie montowali :)

Edytowane przez ADIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję temat. Czy ktoś może podać cenę ile trzeba zapłacić za komplet nowych tarcz klocków i zacisków BREMBO ? Nie chodzi o cenę ASO tylko prywatną dystrybucję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nowe zaciski kupowac wolał byś świerze używki z 370Z - milion razy bardziej skuteczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda normalna czy wsciekanie się i okazyjny tor ??

 

Spokojna jazda miejska TRW wystarczą i są przy okazji najtańsze.

Szybciej latasz to tylko ferodo DS Perfrmacne

 

Z tarcz to: DBA gładkie są mistrzami czy to upalanie na torze czy do miasta...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...