Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP 12] Oświetlenie wnętrza


keramj

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego razu po uruchomieniu samochodu nie wyłączyło się oświetlenie wnętrza. Manipulując przy lampce w podsufitce spowodowałem zwarcie i przepalił się bezpiecznik. Zwarcie naprawiłem. Jednak po włożeniu bezpiecznika nie wyłącza się oświetlenie wnętrza (lampy w podsufitce i w drzwiach). Może ktoś już miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest chyba moduł ściemniania, może coś z nim nie tak, jak wywalony to może trzeba go ominąć i będzie wyłączał ale bez czasowego podświetlania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym dokładnie miejscu jest ten moduł i jak jest oznaczony? Wokół bezpieczników widzę kilka przekaźników ale nic więcej nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert0806

witam nie moduł ściemniania tylko sterownik odpowiadajacy za elektryke

napwewno zrobilo sie zwarcie i zostal przepalony jakis obwod

 

nizej pokazuje link do tego modulu

http://moto.allegro.pl/komputer-sterownik-nissan-primera-p12-czesci-i1194144203.html

 

zeby zgasly trzeba odziac kabelki a zeby naprawic trzeba kupic nowy w serwisie

albo uzywany i imo przegrac ze starego

 

pozdrawiam jak by co prosze o kontakt chetnie pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uszkodzony moduł "smart entrance unit" lub inna nazwa to "moduł komfortu" naprawiony. Dzięki temu forum - nawet niedrogo. Uszkodzony element w module to R4383, o którym można przeczytać w kilku postach dotyczących podobnych tematów. Wystarczyło wymontować płytkę, zanieść do elektronika, wskazać, który tranzystor może być prawdopodobnie uszkodzony i załatwione. Sprawdził, wlutował jakiś zamiennik i działa. Koszt 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Uszkodzony moduł "smart entrance unit" lub inna nazwa to "moduł komfortu" naprawiony. Dzięki temu forum - nawet niedrogo. Uszkodzony element w module to R4383, o którym można przeczytać w kilku postach dotyczących podobnych tematów. Wystarczyło wymontować płytkę, zanieść do elektronika, wskazać, który tranzystor może być prawdopodobnie uszkodzony i załatwione. Sprawdził, wlutował jakiś zamiennik i działa. Koszt 50 zł.

 

 

Witam kolegę,

problem u Ciebie wystąpił wprawdzie 1,5 roku temu, mnie dotknął dopiero teraz.

Mam dokładnie taki sam kłopot, tyle że kupiłem auto z Niemiec gdzie światło stale się świeciło (musiałem zrzucać klemę), zauważyłem że w lampce koło lusterka wstecznego luźno "lata" żarówka, chcąc ją poprawić doprowadziłem do zwarcia - poleciał bezpiecznik 10A.

Po wymianie bezpiecznika oświetlenie już nie ożyło, nie reaguje na otwarcie drzwi (mogę jedynie włączać lampki ręcznie).

Rozumiem, że w module został wymieniony tylko tranzystor R4383 i po problemie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...