Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak odczytac Kody Migowe (maxima 97-99)!!!


Gość Butryn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko mowia abys nie byl zdziwiony. Bo przez pierwsze pare kilometrow kontrolka moze nawet nie blysnac a pozniej znow sie zaswieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psujaut

ok rozumię to doskonale ale to nastąpi tylko ,gdy wystąpi błąd i wtedy odczytam kody i zapytam o rozszyfrowanie :wink: (narazie to zrobili w servisie ,dopiero co kupiłem i jeszcze niewiele wiem o aucie więc wolę niektóre żeczy podpatrzeć od fachowców :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam

wyświetlił kod 12 to jest : jeden długi dwa krutkie -co to oznacza ?

 

Jeden dlugi, dwa krutkie = kod 0102

 

Mass Air Flow Sensor sie nazywa.

Szczegolnie sie wlacza samochod w tak zwany "Safe Mode" i nie pozwala silnikowi przekroczyc 2400rpm... czy twoj idzie powyzej 2400rpm?

moga byc tego rozne przyczyny.....

Tutaj jest wytlumaczenie tego tekstu w jezyku angielskim. . . niestety przeprowadzam sie i w pracy tylko mam internet i nie mam jak przetlumaczyc... moze Michal pomoze? (WielkiWac)

 

Ja w sobote juz bede po wszystkim i bede mogl ci to przetlumaczyc.

 

Diagnostic Trouble Code 0102 points to a problem with the Mass Air Flow Sensor. The MAFS is placed in the stream of intake air. It measures the intake flow rate by measuring a part of the entire intake flow. It consists of a thin film that is supplied with electric current from the Engine Control Module. The temperature of the hot film is controlled by the ECM a certain amount. The heat generated by the hot wire is reduced as the intake air flows around it. The more air, the greater the heat loss. Therefore, the ECM must supply more electric current to the hot film as air flow increases. This maintains the temperature of the hot film. The ECM detects the air flow by means of this current change.

 

This malfunction is detected when an out-of-range voltage is sent to the ECM. That voltage might be too high or too low.

 

a) An excessively high voltage from the MAFS is sent when the engine is not running.

B) An excessively high voltage from the MAFS is sent under light load driving conditions.

 

Possible causes include...

- Harness or connectors (the sensor circuit is open or shorted.)

- Faulty MAFS

 

c) An excessively low voltage from the MAFS is sent when the engine is not running.

d) An excessively low voltage from the MAFS is sent under heavy load driving conditions.

 

Possible causes include...

- Harness or connectors (the sensor circuit is open or shorted.)

- Intake air leaks

- Faulty MAFS

 

With DTC 0102 the ECM is supposed to switch into Fail Safe mode and limit engine speed to 2400 rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim

proszę powiedzcie co oznaczają kody :?: :?: :?: :

d kk

ddd kk

ddddd kkk

tak zaświeciła kontrolka :roll: :evil: :?

 

0102 - Mass Air Flow Sensor

0302 - Exhause Gas Recirculation System

0503 - Przedni Oxygen Sensor

 

Wyglada na to ze masz problemy ze spalinami.

 

0102 to najprawdopodbniej gdzies przy filtrze powietrza jest problem.

0302 masz przeciek gdzies przy spalinach (tlumik, katalizator, itd...(

0503 oxygen sensor tez jest przy spalinach...

 

Bede mial chwile czasu to wszystko bardziej wytlumacze.

 

Radze najpierw zmienic Oxygen Sensor i zobaczyc czy dalej te 2 drugie kody beda wyskakiwac....

 

Pzd.

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psujaut

ok wielkie dzięki :P

znam przyczyny tych usterek-zaślepiłem wlot zaworu EGR do kolektora ssącego i przez kilka dni było ok ale wczoraj i dziś ciągle wyskakiwał błąd :cry: poddałem się i przywruciłem wszystko do pierwotnego ułożenia -niestety muszę wymieniś EGR-a :cry: nie da się niestety ominąć go i oszukać kompa i jego czujników :?

właśnie wruciłem z garażu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

frront heated oxygen sensor. Idac od przodu auta poszukaj sondy lambda z 4 kablami. jak juz znajdziesz to sprawdz czy wtyczki sa ok, jesli to nie pomoze to wymien czujniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jaki jest kod, ze wszytko gra w tytułowej Maximce '99 wersja USA?

Właśnie kupiłem sobie taką :) Niestety w ASO nie potrafili się połączyć z komputerem auta :/ dlatego może przynajmniej tak sprawdzę, że wszystko gra :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
mam pytanie

czy tak samo mozna odczytac w maximie QX 3.0 z 2000roku ale juz w nowej budzie??

 

Z tego co mi wiadomo, to w QX brakuje śrubki w komputerze, a bez niej jak wiadomo będzie ciężko ;)

 

Sprawdzone na rocznikach 96-99. Sprawdź i daj znać czy w A33 można odczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jest na początku jak wprowadzić kontrolkę w diagnostyczny tryb mrugania, za co wielkie dzięki.

Zajęło mi jednak trochę czasu znalezienie jak zresetować ECU np. po naprawie.

Na pewno działa odłączenie "+" akumulatora na 24h (ale nie krócej) - tak jest w serwisówce.

Można też na pewno przez oprogramowanie diagnostyczne, ale musiało być też i proste.

Nie zadziałało u mnie 7-krotne wciśnięcie krańcówki od drzwi po przekręceniu kluczyka w pozycję ON (A czy komuś to zadziałało?)

 

W końcu znalazłem na maxima.org ciąg dalszy tego wątku z pierwszej wypowiedzi:

RESETTING THE CHECK ENGINE LIGHT

To reset the engine light is a simple procedure.

1. Turn the selector screw clockwise to its stop.

2. Wait 2 seconds.

3. Return back by turning the screw counterclockwise to its stop.

4. IMMEDIATELY REPEAT steps 1 to 3.

The next time you start your engine, the check engine light should go away!

 

Niestety tego w serwisówce nie znalazłem.

Nie znalazłem też na forum, ale jeśli jest a ja przeoczyłem to przepraszam i proszę o odpowiednie przesunięcie/korektę mojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...