Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Box dachowy


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się do pytania, też planuję kupić na przyszłe wakacje coś takiego. W ofercie jest tyle tego, ciekaw jestem jak to wpływa na zużycie paliwa, jazdę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Planuję kupić box dachowy do T31 (z lanserskimi reflektorami na dachu), wcześniej zakładam (w ASO) dwie poprzeczki.

ASO oferuje box własnej :nissan2: produkcji :mellow: 530 litrów za 1,3k PLN. Co radzicie? Szukać Thule, Just czy inne boxy, czy iść w tego nissanowskiego? Jaką maksymalną długość może mieć box do T31 żeby klapę otwierać bez problemu i żeby box nie wystawał z przodu jak daszek od bejsbolówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam od zeszłego roku box polskiej firmy JOST, wg mnie dużo lepszy niż np. thule.

Lepszy dlatego że: sztywniejszy (znacznie), jest wykonany z włókna szklanego, jak gdzieś przywalisz i pęknie to samemu można bez problemu naprawić. Jest znacznie tańszy.

Jedynie montaż do belek nie jest tak łatwy (czyt. szybki) jak w przypadku np. thule.

Montaż na obejmy niezbyt estetyczny i wygodny, na wsuwki szybciej i wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem zwykłago boxa 10 lat temu w Nor Auto ichniej produkcji ALSKA 325. Z perspektywy czasu moge tylko powiedzeć, że szkoda, że nie brałem 450.

Montaż jest bajecznie prosty - myslę, ze każdego boxa. Jakość wystarczająca a cena super doskonała w przeciwieństwie do IP czy TH. Owszem one sa zrobione z grubszego materiału ale i cięzsze przez to o 5klio (dane z czapki).

Długość boxa jest chyba jednakowa pomijam te kruciaki z metra cięte. Maja regulowany przesów przód/tył w różnym zakresie w zaleznosci od modelu. Mój ok 50cm. Ja swój montuje na otwartym bagazniku i wtedy dotykam boxem szyby i tak ograniczak jego tył. Fakt z przodu wystaje ale to widać po wychyleniu się przez kierownice. W terakcie drogi to wcale nie przeszkadza i nie ma wpływu na widoczność - no chyba ,że masz szyberdach.

Spalanie?? No pewnie , ze wiecej pali bo jak masz załadowane auto to musisz więcej spalic bo boxa nie zakładasz dla szpanu tylko po to, zeby zwiększyć pakowność transportową. Jedyny minuś w trakcie podróży to mocno odczówalne boczne wiatry. Jesli przed droga się najesz grochówki to wtedy żadne wiatry ci nie straszne ;)

W :nissan2: dopłacasz za :nissan2: poszukaj gdziekolwiek tak dużego ale na pewno tańszy będzie. http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=box+dachowy

Na pewno bardzo dużym ułatwieniem jest możliwoścobustronnego otwierania boxa.

Ale pomyśł co bedziesz woził na dachu??

Bo jeśli w lato rowery to warto kupić węższy to obok wstawisz dwa lub trzy rowery a boxa na samą krawędź dachu. A jak tylko zima i narty to duży jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boxy josta są otwierane od tyłu.

Osobiście nie zauważyłem zwiększonego spalania ON. Dwukrotnie pokonywałem tą samą trasę na wakację w podobnych warunkach, raz z boxem a raz bez. Spalanie w obu przypadkach wyszło mi takie samo.

Jeśli chodzi o halas, to faktycznie jest słyszalny ale nie jakoś bardzo. (wydaje mi się, że zależy to w dużym stopniu od rodzaju belek i boxa)

Mam box Jost Moby 190 i belki prorack whispbar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki!

Heckler1, czytałem w innych Twoich postach że whispbary są luźne i latają jak Żyd po pustym sklepie (bez obrazy i antysemityzmu :thumbsup: ) - czyli że masz lekkie luzy. A opinie że sporo mniej hałasują od tych :nissan2: .

Pisałem do Whispbara na whispbar.pl czy mają belki do T31 z tymi zabudowanymi tunelami na światła dachowe i odpowiedź przyszła:

"Niestety żaden z producentów bagażników które mamy w ofercie nie przewidział belek poprzecznych na Pana samochód. Proszę zapytać w salonie, może jest rozwiązanie fabryczne." :| WTF?

 

Co do boxa i rowerów: rowery pójdą na klapę/hak - to przyszłościowe rozwiązanie. Narty odpadają, nie jeżdżę - na dach pójdą ciuchy i inne najlżejsze rzeczy wyjazdowe dla całej rodziny. Tego Jost Moby 190 oglądałem na ich stronie po Twoich wcześniejszych wpisach na forum i widać zaletę że dostęp z każdej strony (z wyjątkiem przodu, ale kto wchodzi na maskę by pakować kufer? :devil: ) - otwiera się na teleskopach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie belek Whispbar - po roku użytkowania mogę śmiało polecić. W zasadzie nic się z nimi złego nie działo, (oprócz tych gumek na początku), z tym luzem nie ma problemu w zasadzie żadnego (zapominiałem o tym).

Plusem jest, że mi się podobają wizualnie, jeszcze większym plusem jest że w rowku T mają miękką niewysuwaną gumę.

W np. TH..le, żeby zamocować box lub bagażnik na wsuwki musisz to p..przoną gumę wyciągnąć (przerabiałem to, nie jest to fajne), i wtedy beleczki eleganco ci gwizdają, świszczą czy co tam jeszcze, więc 1. olewasz sprawę niech gwizdają, 2. zaklejasz długaśną dziurę taśmą np. transparentną, a jak chcesz zdjąć akcesorium z belek to taśmę odklejasz itd, itd, itd.

 

rowery wożę na haku. Mam bagażnik Atera strada. Polecam go bardzo, bardzo. Cena podobna do thule a komfort i jakość wykonania o niebo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...