Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Diesel - dymienie


Gość miff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sprawa bo zaraz po odpaleniu, strasznie mi dymi takim białoniebieskim dymem i ok, to rozumiem (tzn. niedobrze, ale bywa). potem jeśli np. jade po woli na jedynce (po prakingu) choćbym i dwie godziny jechał to wciąż dymi, ale wystarczy, że pare metrów przejade i rozbujam go troche to przestaje, stawałem, gazowałem i było ok!, ale gdy tylko zgasze, to po odpaleniu ta sama historia. Dodatkowo zaczął się jakby bardziej grzać :( swoją drogą do tego zbiorniczka przelewowego chłodnicy idą dwie rurki, jedna jest od korka, a druga luźno wisi, tak powinno być? bo mi ostatnio kupe płynu wychlapało, podejżewam, że tamtędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem coś podobnego na przykładzie Astry teścia z silnikiem Isuzu (1.7 TD).

Przyczyną były zużyte gniazda zaworów. Gość załorzył płytki dystansowe na zaworki i po kłopocie. Tam w ten sposób regulowało się luzy, jak w Nismo to nie wiem, ale może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

nie wiem jak w 1.7 D ale w 2.0 nie reguluje sie zaworów

to są hydrostaty

 

a czy oleju Ci nie bierze ?

jasne dymienie niebieskawe najczęściej jest od oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w 1.7 D ale w 2.0 nie reguluje sie zaworów

to są hydrostaty

 

a czy oleju Ci nie bierze ?

jasne dymienie niebieskawe najczęściej jest od oleju

Kolego właśnie w zaworach z kasowaniem hydraulicznym wstępnie luz ustawia się za pomoca płytek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki stosuje się, jak autko ma większy przebieg i hydraulika już nie pomaga :-)

W 1.7 D też w instrukcji piszą, że nie wymaga ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Juz stoi u mechanika, co się okazało, uszczelka pod głowicą poszła i jak chwile postał to się woda z chłodnicy dostawała do cylindra no i kopcił, czym się dało (pewinie m.in. parą) mam nadzieje ze po wymianie będzie ok. zacząłem to brać pod uwagę jak przyglądnąłem się wodzie w chłodnicy, była zasyfiona i pod niesamowitym ciśnieniem.. no i oświeciło mnie ;-) Dzięki za pomoc! Już niedługo znowu będe mógł śmigać... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Da sie kup sobie benzyne :) A tak na powaznie to chyba diesle tak maja ze jak sie im da troche w palnik to przykopca. Nawet w tych nowych dieslach niraz da sie zauwazyc ze podczas przyspieszania przykopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się daje w pedał to dymi też, karcę w taki sposób nieuprzejmych kierowców :twisted: - aż czarno za mną :grin: . Normalne i nic z tym się nie da zrobić ewentualnie można wyregulować wtryski,wymienić - nic pozatym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...