Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Płyn do wspomagania


marcopolo2010

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie jak mam płyn do wspomagania ponizej min to moze cos rzęzić przy kręceniu kierownica? i jaki płyn może byc na dolewke? z gory dziekuje za rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie najpierw zastanowic nad tym dlaczego jest malo plynu.Jesli go kupiles i nie wiedziales o tym ze jest malo plynu to dolej plynu .Nissan zaleca w instrukcji obslugi dla p11 plyn DEXTRON. W P12 powinien byc ten sam plyn. Natomiast jesli byl stan i Ci ubylo to nalezy sprawdzic gdzie ten plyn wycieka . Sprawdz przewody i przede wszystkim maglownice czy tam nie ucieka.

 

Trzeba sie najpierw zastanowic nad tym dlaczego jest malo plynu.Jesli go kupiles i nie wiedziales o tym ze jest malo plynu to dolej plynu .Nissan zaleca w instrukcji obslugi dla p11 plyn DEXTRON. W P12 powinien byc ten sam plyn. Natomiast jesli byl stan i Ci ubylo to nalezy sprawdzic gdzie ten plyn wycieka . Sprawdz przewody i przede wszystkim maglownice czy tam nie ucieka.

Przepraszam ale Ty sie jeszcze pytales czy moga byc takie objawy. Tak. Przy braku plynu wystepuje taki objaw plus piski przy skrecie kol. Wiem bo sam to przerabialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie wiesz jaki masz plyn to najlepiej zalac od nowa , dolewajac plyn zwroc uwage na jego kolor by dolac taki sam , ja bym wymienil calosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli poziom płynu jest ok, tylko nie wiem ile lat on tam jest (może i 12) to czy wspomaganie może słabo działać?

tzn. w porównaniu do forda wydaje mi się że tu się ciężej kręci kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze slabo dzialac bo ten plyn ma okreslone wlasciwosci i moze byc juz stary to jest jedna z mozliwych hipotez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...