Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Polerowanie reflektorów i koła na zime


Gość malik12345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malik12345

Chciałbym zapytać czy znacie jakieś "domowe" sposoby na wypolerowanie reflektorów.Moje reflektory na samej górze są tak jakby "wyblakłe".Możnaby cos z tym zrobić? Dodam że mam xsenony-ale to raczej nie ma znaczenia

 

Drugie pytanie mam o koła zimowe.Obecnie mam opony 225/45r17 .Jakie węższe opony mógłbym założyć na zime? Czy może lepiej kupić razem z felgami np 16 calowymi ?? Jaki wówczas musiałyby mieć rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy znacie jakieś "domowe" sposoby na wypolerowanie reflektorów.Moje reflektory na samej górze są tak jakby "wyblakłe".Możnaby cos z tym zrobić? Dodam że mam xsenony-ale to raczej nie ma znaczenia

 

Drugie pytanie mam o koła zimowe.Obecnie mam opony 225/45r17 .Jakie węższe opony mógłbym założyć na zime? Czy może lepiej kupić razem z felgami np 16 calowymi ?? Jaki wówczas musiałyby mieć rozmiar?

 

1. polerowanie lamp: papier wodny 400-800-1500-2000-2500 zależy jak masz matowe szkła od tego zaczynasz, zwykle 400-800, na koniec pasta tempo z woskiem. ale........ musisz liczyć się z tym że zerwiesz do końca lakier ochronny z klosza i co jakiś czas będziesz je musiał odświeżać(najczęściej sama pasta tempo wystarcza) bo będą matowieć.

2. ori opony na 17 to 215/50/17 i taką możesz założyć, a jeżeli ma być 16 to 205/60/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o światłą to dokładnie tak jak kolega napisał z tym że są specjalne pasty do polerowania szkła ale z doświadczenia wiem że są trudno dostępne.

 

Opony sprawdź sobie tu przystępna wyszukiwarka rozmiarów

 

http://opony.pl/Zamienniki.aspx?size=193

 

w P12 reflektory są plastikowe.

a rozmiary opon które podałem są z instrukcji do tej primuli, na takich jeżdżę lato/zima i szczególnie 16 stalówki na zimę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się profesjonalna renowacją reflektorów + z warstwą ochronna dzięki której nie matowieje lampa . Czas wykonania usługi 2 dni

 

Bez warstwy po chwili zrobią się matowe . A zółte robią się od promieni słonecznych i to jest to uniknięcia

 

zdjęcia mogę podesłać jak to wygląda przed a po zrobieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się profesjonalna renowacją reflektorów + z warstwą ochronna dzięki której nie matowieje lampa . Czas wykonania usługi 2 dni

 

Bez warstwy po chwili zrobią się matowe . A zółte robią się od promieni słonecznych i to jest to uniknięcia

 

zdjęcia mogę podesłać jak to wygląda przed a po zrobieniu

 

poprosimy :)

 

no właśnie--czy jest coś do reflektorów plastikowych ??

 

niektóre popularne firmy produkują pasty do polerowania kloszy, ale myślę że to w większości (może poza jakimiś profesjonalnymi środkami) chwyt marketingowy :) bo działają tak samo jak poczciwa tempo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zabrałem się za polerowanie wyblakłych i pożółkłych reflektorów. Całość wykonana bez demontażu i w warunkach domowych. W rolach głównych papier ścierny wodny 500, 800, 1500, 2000, pasta Tempo i szlifierka kątowa z tarczą na rzepy plus włochata polerka. Czas dla dwóch reflektorów około godziny. Oto efekt:

przed

post-44614-0-76398500-1307046940_thumb.jpg

po

post-44614-0-24845700-1307046968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To samo zrobi kupiona za 8zł w practikerze pasta firmy K2 ULTRA CUT,i oczywiście po około 30 minut na lampe pracy .

 

 

Ale 30 min ręcznie czy tą szlifierką ?

Pozdrawiam

P.S. Czy same polerowanie ręcznie tym K2 bez papieru ściernego coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo zrobi kupiona za 8zł w practikerze pasta firmy K2 ULTRA CUT,i oczywiście po około 30 minut na lampe pracy .

 

a możesz opisać jak to wypolerowałeś?? na jakieś szmatce, czy może papier ścierny + pasta??

czy zabezpieczałeś jakoś reflektory aby to nie powróciło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy na powierzchni reflektora widać pajączki bez papieru się nie obejdzie. Na moim było zażółcenie i pajączki. Zaczynałem szlifować papierem wodnym 500, potem 800, 1000, 1500, 2000. Reflektor po takich zabiegach wygląda tragicznie, jakby użyto do produkcji szkła mlecznego. Gdy wyschnie nakładasz pastę polerską: Tempo lub K2 i polerujesz (używałem szlifierki kątowej z adapterem na rzep, a na to przyczepiona włochata polerka. Nie używajcie tarczy filcowej bo temperatura, która się wytworzy stopi plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam troche inny problem.po wyprawie do PL i spowrotem zostaly mi slady kleju od naklejek na lampy.Czym mozna je potraktowac,zeby usunac i nie uszkodzic kloszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inny problem.po wyprawie do PL i spowrotem zostaly mi slady kleju od naklejek na lampy.Czym mozna je potraktowac,zeby usunac i nie uszkodzic kloszy ?

moge tylko podpowiedziec,abys nastepnym razem poszukal takich ktore kleja sie pod wplywem temperatury zapalonych swiatel.schodza bez problemu-przynajmniej u mnie.wczesniej po prostu zostawialem te resztki kleju w spokoju-do nastepnej wyprawy do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...