Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NEXEN win lub MATADOR Nordicca (tanie zimówki)


heckler1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do kupna zimówek w rozmiarze 16 i wolałbym nie rujnować domowego budżetu. Czy jeździł ktoś z was na koreańskich Nexenach, ewentualnie na MATADORACH Nordicach?

Edytowane przez heckler1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do kupna zimówek w rozmiarze 16 i wolałbym nie rujnować domowego budżetu. Czy jeździł ktoś z was na koreańskich Nexenach, ewentualnie na MATADORACH Nordicach?

 

Osobiście "odpuściłbym" sobie te opony.

Biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość wybrałbym UNIROYAL MS plus 66 215/65R16 98H. Zakupiłem w ubiegłym roku przez NETCAR.pl (polecam ten sklep ze wzgledu na profesjonalizm i podejście do klienta)i z opon jestem bardzo zadowolony. Test wyjazdu zimowego na narty w góry zdały bardzo dobrze. Obecnie te opony w NETCAR.pl kosztują 288,90 za szt.

Pozdrawiam. RysiekD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, jakoś uniroyali nie brałem pod uwagę ale widzę, że cena nie najgorsza i że już zdały egzamin. Pomyślę nad nimi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście "odpuściłbym" sobie te opony.

Biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość wybrałbym UNIROYAL MS plus 66 215/65R16 98H. Zakupiłem w ubiegłym roku przez NETCAR.pl (polecam ten sklep ze wzgledu na profesjonalizm i podejście do klienta)i z opon jestem bardzo zadowolony. Test wyjazdu zimowego na narty w góry zdały bardzo dobrze. Obecnie te opony w NETCAR.pl kosztują 288,90 za szt.

Pozdrawiam. RysiekD

 

 

Jesli chodzi o Nexen-y nie skreslabym ich tak definitywne.W necie jest troche opinii na ich temat i sa to opinie tylko pozytywne.Jedyna ich 'wadą"jest kraj ich pochodzenie-Korea.Ale to jest bledne podejście.Tak samo wielu z gory klasyfikuje auta z Korei jak Hyundai czy Kia a one obecnie prawie we wszystkich rankingach niezawodności przodują..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o opiniach Nexena w necie, też je kurna czytałem ( niewiele ich jest więc myślę, że chodzi o te same) i bardzo niepewne (podejrzane) te opinie, tzn. napisane jakimś takim nienaturalnym językiem, bardziej przypominającym reklamę a nie recenzję użytkowników (i faktycznie tylko pozytywne są).

Nie znam nikogo kto by jeździł na tych Nexenach i dlatego zapytałem na forum.

Poczekajmy, może jeszcze jakiś użytkownik się odezwie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie warto eksperymentować, skoro w podobnej cenie są opony sprawdzone z dużą ilością pozytywnych ocen autentycznych użytkowników. Wspomniane przeze mnie opony sprawują się bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o samochody koreańskie to ostatnio pokazały się naprawdę ciekawe propozycje (najbliższy mi jest nowa Kia Sorento :blink:) ale opony to jednak inna bajka.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o tych Uniroyalach, opinie faktycznie nie są złe, zwłaszcza za taką kasę. Niepokoi mnie tylko jedno - nigdzie nie jest napisane, że to opony do Suva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie będzie napisane, że do SUV-a. Możesz wybierać w oponach do samochodów osobowych (w naszym przypadku na szosę) lub w oponach 4x4 czyli terenowych (jeżeli zależy Ci na jeżdżeniu po bezdrożach). Istotnym parametrem w wyborze opon jest w tym kontekście indeks nośności. W przypadku Uniroyal-ów np. indeks nośności wynosi 98 czyli 750 kg. Wystarcza z dużym zapasem. W przybliżeniu biorąc jednakowy rozkład nacisków na koła w X-e mamy 4 x 750 kg = 3 000 kg.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Uniroyal to opona typowa szosowa, dobrze zrozumiałem? A zapuszczasz się czasem w lekki teren? Mi osobiście zdarza się zjeżdżać z drogi asfaltowej, myślisz że poza asfaltem nie będzie z nią problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony sprawdziły sie podczas wyjazdu w góry na narty, a podjeżdzanie na parkingi na stokach to była frajda i poezja w porównaniu z klasycznymi zamochodami (nie SUV-ami). Zimą siłą rzeczy często jeździsz po "bezdrożach', czyli nie do końca odsnieżonych szlakach. Zimą w głebszy snieg (pow. 30 cm) i tak nie warto wjeżdżać, bo ryzyko zakopania lub spalenia sprzęgła jest duże. Poczytaj odpowiednie wątki na forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy najlepsze opony zimowe do x-traila jakie testowałem ze wszystkich znanych marek to polecam VREDESTEIN. Są bardzo miękkie i bardzo dobrze trzymają się jezdni w śniegu na lodzie i wodzie, cenowo w miarę przystępne.Dodam jeszcze że samochód na nich prowadzi się luksusowo. Sprawdźcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Nexen-y nie skreslabym ich tak definitywne.W necie jest troche opinii na ich temat i sa to opinie tylko pozytywne.Jedyna ich 'wadą"jest kraj ich pochodzenie-Korea.Ale to jest bledne podejście.Tak samo wielu z gory klasyfikuje auta z Korei jak Hyundai czy Kia a one obecnie prawie we wszystkich rankingach niezawodności przodują..

 

 

Tez sie zgadzam,ze jedyna wada Nexenow jest to ze pochodza z Korei.

Tak naprawde to sa znakomite opony-szczegolnie zimowki z asymetrycznym bieznkiem Vineguard sport.Mam je zalozone w audi a6 quatro(stały napęd na 4koła) i w tej chwili bedąc w Niemczech w gorach mialem okazje sprawdzic je.NAPRAWDE warto je kupic, audi bylo jednym z nielicznych aut ,które wjezdzalo wszedzie ,nawet tam gdzie nie dawaly rady auta na oponach znanych marek.Przy tym te opony w wersji Xl mają duzy indeks nosnosci i predkosci powyzej 200 km ,przy tym sa naprawdę wyjatkowe ciche przy duzych predkosciach.

Jestem pewny ,ze jak wieksza ilośc tych opon bedzie w uzytkowaniu ,bedzie tez wiecej opinii jak moja.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zamiast Uniroyali, które nie były dostępne kupiłem Continentale CrossContact Winter. Opinie w necie mają rewelacyjne, niestety osobiście nie do końca ją podzielam. Nie zauważyłem rewelacyjnego "trzymania" na śniegu, za to od razu zauważyłem jak są głośne na asfalcie (szum jest spory), wcześniej miałem założone całoroczne Dunlopy ST-20 były dużo cichsze.

Zobaczymy jak będzie po całym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... za to od razu zauważyłem jak są głośne na asfalcie (szum jest spory), wcześniej miałem założone całoroczne Dunlopy ST-20 były dużo cichsze.

Zobaczymy jak będzie po całym sezonie.

Opony często są głośne na początku (nawet letnim się do zdarza). Po jakichś 500km powinny się dotrzeć i na pewno będzie ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony często są głośne na początku (nawet letnim się do zdarza). Po jakichś 500km powinny się dotrzeć i na pewno będzie ciszej.

pocieszyłeś mnie, oby faktycznie ucichły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...