Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie 13,7 l w miescie


Gość yetti768
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gigantyczne spalanie w miescie - 13,7 l na 100km czy to normalne?? i wcale mocno primerki nie gonię. co moze byc przyczyną??

 

przepływka lub sonda lambda padły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gigantyczne spalanie w miescie - 13,7 l na 100km czy to normalne?? i wcale mocno primerki nie gonię. co moze byc przyczyną??

popieram chemmista

przepływkę miernikiem sprawdzić a sondę chyba Tofu gdzieś na forum opisywał jak przez Check Engine sprawdzić :)

ps. jak korki duże to i możliwe ale jak jest możliwość sprawdzenia domowym sposobem to można się pobawić :)

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram chemmista

przepływkę miernikiem sprawdzić a sondę chyba Tofu gdzieś na forum opisywał jak przez Check Engine sprawdzić :)

ps. jak korki duże to i możliwe ale jak jest możliwość sprawdzenia domowym sposobem to można się pobawić :)

Czy podpinajac pod kompa wykryje mi czy to lambda czy przeplywka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podpinajac pod kompa wykryje mi czy to lambda czy przeplywka??

 

jak znasz wartości to tak w innym przypadku nie

 

Mam gigantyczne spalanie w miescie - 13,7 l na 100km czy to normalne?? i wcale mocno primerki nie gonię. co moze byc przyczyną??

 

a, że tak zapytam, na gazie czy benzynce i dlaczego uważasz, że jest ono gigantyczne?? palił mniej, czy dopiero teraz zacząłeś sprawdzać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znasz wartości to tak w innym przypadku nie

 

 

 

a, że tak zapytam, na gazie czy benzynce i dlaczego uważasz, że jest ono gigantyczne?? palił mniej, czy dopiero teraz zacząłeś sprawdzać ??

jak go kupiłem to dosyć mocno go kręciłem po miescie i spalanie wychodziło 11 litrów a teraz kiedy jeżdzę "oszczedniej" wychodzi mi prawie 14l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak go kupiłem to dosyć mocno go kręciłem po miescie i spalanie wychodziło 11 litrów a teraz kiedy jeżdzę "oszczedniej" wychodzi mi prawie 14l

 

to pomierz lambadę jak nie kiwa i nie gaśnie to przepływka raczej OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podpiąłem auto pod komputer i okazuje się, że przepływka pracuje, a sonda lambda czasem się zawiesza (czy zakup używanej lambdy to dobry pomysł?).

Dodatkowo wykrył mi usterkę czujnika spalania stukowego, ale nie potrafił wytłumaczyć co to jest i za co odpowiada. Po konsultacji z mechanikiem uznali, że nie ma on wpływu na silnik. Po skasowaniu błąd się już nie pojawił więc nie bardzo wiem co myśleć, wymieniać czy nie wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

stuk sobie podaruj ale sonde nową za 90 zł NGK można kupić ...

 

co to ten czujnik spalania stukowego jest. mi tez tak pali a wcześniej tak nie palił. raz korzystajac z okazji spr na kompie u znajomego i wyskoczylo błąd p0325 Knock Sensor-B-1. niestety juz nie mam takich mozliwosci. za pomoca swego lapka i zlacza diagnostycznego razem z przelotka z obd na nissanowskie gniazdo niestety nie moge sie polaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest czujnik spalania stukowego i do czego sluzy to sobie znajdziesz w google. Przy okazji lepiej zapamietasz. Teraz jesli chodzi o ten blad (P0325) to moga byc rozne powody pojawienia sie tego bledu. Moze byc czujnik niepodlaczony. Moze byc uszkodzony sam czujnik. Czytalem gdzies na forum ze te czujniki nissanowskie rzadko sie psuja. Moze byc gdzies uszkodzona wiazka. Ale tez moze byc uszkodzony modul w sterowniku i tez wywali ten blad. Fakt troche duzo pali. Wydaje mi sie ze nalezy sprawdzic sonde lambda i przeplywomierz . Chociaz osobiscie stawiam na przeplywomierz. Jak sprawdzic przeplywomierz jest na forum, albo znajdziesz w manualu dla P11.144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...