Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Kontrolka Check Engine i na benzynie gaśnie...


Gość remik_p12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z kontrolką Check Engine w Primerze P12 2.0 niedawno założona sekwencyjna instalacja gazowa. Kontrolka świeci się na benzynie i na LPG. Po odpaleniu auta na nagrzanym silniku nie umie wejść na obroty i gaśnie, dodam że tylko na benzynie, po przełączeniu na LPG chodzi idealnie. Gdy silnik jest zimny to odpala bez problemu na benzynie, kontrolka się ciągle świeci. W czym może być problem? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kontrolką Check Engine

Wybacz, ale chyba nie Ty masz problem tylko gazownicy którzy Cie założyli instalację? Niech pogmerają w sofcie, muszą znaleźć jakieś rozwiązanie, skoro zdecydowali się na montaż konkretnej instalki w konkretnym pojeździe to to ma jeździć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do instalacji gazowej, w instrukcji napisana jest nazwa ESGI 2, listwa Valtek'a a reduktor Scorpion'a.

Czy jest możliwość sprawdzenia błędu w P12 takim sposobem jak zworka lub innym oraz usunięcie tego błędu?

Edytowane przez remik_p12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz instalację taką sobie, do tego wywal valdki i zamontuj jakieś wtryskiwacze to wtedy zrozumiesz różnicę, tak z ciekawości ile zapłaciłeś za to wszystko, bo masz dość tani zestaw na valdkach, które nie trzymają parametrów, miałeś strojoną instalację podczas jazdy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem zaczął występować po montażu inst.gaz to jest bardzo prawdopodobnym że to jej wina. Źle pracująca instalacja gaz. może powodować problemy z pracą silnika na benzynie, to nierzadki przypadek. Nie chce mi sie tłumaczyć mechanizmu tego zjawiska, było wielokrotnie opisywane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tutaj o instalację gazową, ale o zapalanie na benzynie na gorącym silniku. Przecież to na benzynie źle chodzi.

 

czyli, jak uważasz, że nie ma to wpływu i wiesz lepiej to po co zadajesz takie pytania, dostałes odpowiedż, sprawdziłeś chociaż to co zasugerowaliśmy?? czy od razu jak większość mechaników stwierdziłeś, że przecież to na PB a nie na LPG i co ma do tego LPG ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO, a czy widzisz tutaj jakieś zasugerowanie, bo ja nie. A co do instalacji i jej jakości, moim zdaniem to inwestowanie w coś co jest "niby" lepsze nie ma sensu, jak się ma coś zepsuć to się zepsuje. Miałem już kilka aut z LPG i nie wywalałem pieniędzy w coś co jest "przereklamowane" i montowałem zwykłe instalacje i jeździłem bez żadnych problemów. Tak więc myślę że ten problem to jakaś błahostka, czy dałoby się sprawdzić jaki to błąd, czy też muszę podjechać do mechanika aby podpiął pod kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Tak więc myślę że ten problem to jakaś błahostka,

 

dlatego proponowałem aby eliminować po kolei i zacząć od tego, czy reduktor nie przepuszcza gazu i tylko tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj .Udaj się do Gazownika i Powiedz mu ze ma ci założyć Emulator OBD najlepiej z firmy AEB nr jak pamietam 426 inaczej bedzie ci sie zapalał albo palił check. Sprzedaje instalacje gazowe i znam Gazowników. Sam mam primerkę 2001 2,0 Benzyna to jest ten sam silnik i miałem ten sam problem i znikł po zamontowaniu Emulatora.

Jaką Instalkę ci założyli???

W załączniku masz konkretnie co to ma byc i cały opis.

 

Pozdro dla ciebie daj znac jak pójdzie

 

Wiadomo że błąd bedzie w miesznace albo za uboga albo za bogata.

Te silniki są bardzo czułe.

A tu kolegam widze ma założonego staga 200 z listwami Matrix .

Z ktorego roku jest ta instalka???

aeb 426.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co emulator, jak się dobrze wystroi i zamontuje oraz da dobre elementy to żaden check nie wyskakuje, moja jest chyba z 2005 i nie miałem takich problemów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem u gazownika i przypuszcza że to może być listwa wtryskowa, która przepuszcza. Dzisiaj zakręcę dopływ gazu i sprawdzę czy będzie palił bez problemu.

Witam. Mniałe też problem z gazem ale w Lanosie. Jak wiadomo kilka lat temu. Wezwali serwis i na swój koszt i jak masz na gwaranci to ma Ci grać wszystko jak na leży. Nękaj ich aż do bulu, albo zmień instalatora. Jak z mojego doświadczenia z gazm to niech ustawią jak należy i samemu pilnować tych parametrów.

 

Byłem u gazownika i przypuszcza że to może być listwa wtryskowa, która przepuszcza. Dzisiaj zakręcę dopływ gazu i sprawdzę czy będzie palił bez problemu.

Witam. Mniałe też problem z gazem ale w Lanosie. Jak wiadomo kilka lat temu. Wezwali serwis i na swój koszt i jak masz na gwaranci to ma Ci grać wszystko jak na leży. Nękaj ich aż do bulu, albo zmień instalatora. Jak z mojego doświadczenia z gazm to niech ustawią jak należy i samemu pilnować tych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, temat już trochę nie świeży, ale odpiszę. Więc chceck świeci ci się przez jazdę na ubogiej mieszance spowodowanej listwą valtek która nawet nie jest nazywana wtryskiwaczami a elektrozaworkami, są bardzo wolne i nie precyzyjne, więc polecałbym niewiele droższe magic jety a wiele lepsze oszczędniejsze i przy nich nie będzie wywalać ci chceck, a jeżeli chodzi o palenie to pewnie te właśnie elektrozaworki puszczają gaz przez ich brak szczelności do kolektora co powoduje zalewanie silnika prubującego odpalić na dwoch mieszankach, przy zimnym tak się nie dzieję gdyż gaz zdąży się ulotnić.Jeżeli chodzi o sekwencje to rodzaj zastosowanych podzespołów, co idzie za tym cena ma duże znaczenie , nie tak jak w 2giej czy 3ciej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...