Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mocne bicie na kierownicy


Gość seba1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim patrolu występuje duże bicie na kierownicy [na boki]w zakresie predkości 70-85km/h.

Zawieszenie nie ma żadnych luzów, przełożyłem koła przód na tył, i nic to nie pomogło.

Może ktoś z Was ma jakieś rozwiązanie?

Pozdrawim. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pomysł nowatorski... Pierwszy raz słyszę, że sposobem może być przełożenie kół. Patrz, kurcze, a ja przez całe życie kupuję nowe opony i wyważam koła po każdym sezonie. A tak poważnie, to przerabiałem ten temat - koła w Patrolu są duże i na zwykłej wyważarce dla osobówek niewiele się wskóra, zwłaszcza jeżeli jest stara i zużyta. Niestety właściciele serwisów przemilczają ten fakt i kasują pieniądze za usługę, która nic nie daje. Z kołami od Patrola jeżdżę na wyważarkę do serwisu ciężarówek i busów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pomysł nowatorski... Pierwszy raz słyszę, że sposobem może być przełożenie kół. Patrz, kurcze, a ja przez całe życie kupuję nowe opony i wyważam koła po każdym sezonie. A tak poważnie, to przerabiałem ten temat - koła w Patrolu są duże i na zwykłej wyważarce dla osobówek niewiele się wskóra, zwłaszcza jeżeli jest stara i zużyta. Niestety właściciele serwisów przemilczają ten fakt i kasują pieniądze za usługę, która nic nie daje. Z kołami od Patrola jeżdżę na wyważarkę do serwisu ciężarówek i busów.

Masz rację spróbuję podjechać jeszcze raz wyważyć koła ale czy bicie na boki koła kierownicy może być spowodowane niedoważeniem kół? Bo nie jest to drżenie kierownicy. A przekładka kół tył na przód miała na celu sprawdzenie czy co kolwiek się zmieni[będzie lepiej lub gorzej]Nie ukrywam że miałem podobny przypadek kiedy był uszkodzony kord opony

ale wtedy bicie występowało przy małej prędkości [20km/h] :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację spróbuję podjechać jeszcze raz wyważyć koła ale czy bicie na boki koła kierownicy może być spowodowane niedoważeniem kół? Bo nie jest to drżenie kierownicy. A przekładka kół tył na przód miała na celu sprawdzenie czy co kolwiek się zmieni[będzie lepiej lub gorzej]Nie ukrywam że miałem podobny przypadek kiedy był uszkodzony kord opony

ale wtedy bicie występowało przy małej prędkości [20km/h] :rolleyes:

 

Szukaj luzów, obejrzyj opony i felgi ;) , i popatrz na tarcze ;) Znam przypadek jak koleś wyszczerbił /niewiem w jaki sposób/ tarczę - biło aż miło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim patrolu występuje duże bicie na kierownicy [na boki]w zakresie predkości 70-85km/h.

Zawieszenie nie ma żadnych luzów, przełożyłem koła przód na tył, i nic to nie pomogło.

Może ktoś z Was ma jakieś rozwiązanie?

Pozdrawim. :rolleyes:

Problem pojawił się nagle? Jakie masz opony? Czy jest różnica między 2H a 4H? Czy samochód długo stał? Oprócz wyważenia przyczyną mogą być: jajowate koła, co niekoniecznie wyjdzie przy wyważaniu (od dłuższego stania), wywalony krzyżak na przednim wale i parę innych... A ten luz na piastach zlikwidowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się nagle? Jakie masz opony? Czy jest różnica między 2H a 4H? Czy samochód długo stał? Oprócz wyważenia przyczyną mogą być: jajowate koła, co niekoniecznie wyjdzie przy wyważaniu (od dłuższego stania), wywalony krzyżak na przednim wale i parę innych... A ten luz na piastach zlikwidowałeś?

 

Zgadza sie typowy objaw w Jeepach , padający krzyżak wału powodował fajne bicie i wibracje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się nagle? Jakie masz opony? Czy jest różnica między 2H a 4H? Czy samochód długo stał? Oprócz wyważenia przyczyną mogą być: jajowate koła, co niekoniecznie wyjdzie przy wyważaniu (od dłuższego stania), wywalony krzyżak na przednim wale i parę innych... A ten luz na piastach zlikwidowałeś?

W czwartek mam zamiar zmienić opony na inne i wtedy zobaczę co dalej, luz na piastach dało się bez problemu wyregulować.Mam ten samochód krótko bicie było ale były felgi dość mocno poodkształcane więc zwaliłem te bicia na kark tych felg. Ale felgi zmieniłem na nowe i nic się nie zmieniło, więc zobaczymi po zmianie opon co to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba ktoś miał taki problem już tu na forum i okazało się uszkodzone jakieś łożysko napędowe w skrzyni... poszukaj w postach z ostatniego roku. Wymiana pomogła jak ręką odjął.

 

No byłem blisko :whistle: Tu masz ten problem opisany i rozwiązanie http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61819-drgania-kierownicy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...