Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

naiwne pytanie???


maaloxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam kupić opony na zime do mojego x-a i pytanie moje jest następujące :

wybierać opony do samochodu osobowego czy terenowego?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile kasy chcesz wydać? Jeśli szosowe to taniej, jeśli do 4x4 to wiadomo, że trzeba będzie więcej wydać.

Też planuję kupno zimówek. Początkowo po przeczytaniu wielu, wielu testów i opinii byłem zdecydowany na opony terenowe Continental CrossConatct Winter (suuuper oponki)! Niestety okrojony budżet zweryfikował moje plany i chyba będą szosowe Uniroyale MS Plus, które polecił mi forumowicz RysiekD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile kasy chcesz wydać? Jeśli szosowe to taniej, jeśli do 4x4 to wiadomo, że trzeba będzie więcej wydać.

Też planuję kupno zimówek. Początkowo po przeczytaniu wielu, wielu testów i opinii byłem zdecydowany na opony terenowe Continental CrossConatct Winter (suuuper oponki)! Niestety okrojony budżet zweryfikował moje plany i chyba będą szosowe Uniroyale MS Plus, które polecił mi forumowicz RysiekD.

 

No kasa powiedzmy nie jest najistotniejsza aczkolwiek nie chcialbym przekroczyc 500 pln za opone

spodobaly mi sie takie Dunlop Grandtrek SJ 6 215/65R16 98 Q ale pyatnie czy nie są za terenowe u mnie tak 80% jazdy to jednak asfaltowe drogi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychuzzz

W takim razie odpuść sobie te Dunlopy.

Dziś takie kupiłem ale tylko dlatego że nasz X będzie bardzo często jeżdził w terenie.

Sprzedawca uczciwie powiedział mi że opony super sprawują się na śniegu i lodzie natomiast są wykonane z bardzo miękkiej mieszanki a bieżnik przy jeżdzie po asfalcie ginie w oczach.

Ja kupiłem zestaw felgi 16" używanych oryginalnych od nysy i właśnie te Dunlopy za 2700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre opony, świetnie sprawowały się w Murano przy 90% dróg asfaltowych, nie zauważyłem żeby się jakoś nadmiernie ścierały. Może Nokiany? Widziałem, że są w rozmiarze X-trailowym. Swoją drogą ja też będę się zbierał niebawem do zakupy opon na zimę do X-trail'a.

 

ha i nadal jestem w kropce :) za duzy wybór .... :) a nie moglo być jak kiedys :D jeden narod jedna partia maly wybór?:) .... no nic dalej trzeba sie zastanawiać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie zna ktoś z Was sklep www.motoabc.pl ??????????

mają dośc atrakcyjne ceny pytanie czy nie za atrakcyjne?? (chyba ze ceny sa takie bo opony są np z zeszlego roku?)

zastanawiam sie nad :

 

TOYO OPWT 215/65R16 H 98

 

YOKOHAMA G071 215/65R16 T 98

 

NOKIAN WR G2 SUV 215/65R16 H 102

 

MICHELIN LATITUDE ALPIN 215/65R16 T 98

 

moze to smieszne ale wizulanie najbardziej mi sie podobaja te yokohamy ... ale wiadomo ze nie o wyglad chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przejechałem w swoim X-Trail'u 20 tyś km na oponach całorocznych. Mam założone Bridgestone Dueler All / Terrain 694. Mieszkam w Łodzi i często jeżdżę do Warszawy, Płocka, Częstochowy. W ostatnią zimę - a każdy pamięta jaka była - bardzo dobrze dawały sobie radę. Jazda po śniegu, w lato i w deszczu jest bez problemowa. Zaznaczę że jeżdżę spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak na mój gust wszystkie te opony to oponki z wyższej półki - zapewne wszystkie się sprawdzą. Na temat innych opon nie będę się wypowiadał, bo nie jeździłem natomiast Michelin Latitude Alpin są świetne, doskonale odprowadzają błoto pośniegowe, są ciche. Bardzo dobrze sprawdziły się na białych drogach w górach.

 

p.s. jak Ci się podobają to bierz Yokohamy też nie będziesz żałował :)

 

Mam kolejne pytanie zna ktoś z Was sklep www.motoabc.pl ??????????

mają dośc atrakcyjne ceny pytanie czy nie za atrakcyjne?? (chyba ze ceny sa takie bo opony są np z zeszlego roku?)

zastanawiam sie nad :

 

TOYO OPWT 215/65R16 H 98

 

YOKOHAMA G071 215/65R16 T 98

 

NOKIAN WR G2 SUV 215/65R16 H 102

 

MICHELIN LATITUDE ALPIN 215/65R16 T 98

 

moze to smieszne ale wizulanie najbardziej mi sie podobaja te yokohamy ... ale wiadomo ze nie o wyglad chodzi

witam forumowiczow. Wlasnie dokonalem dzisiaj zakupu opon na zime uniroyal w sklepie motoabc, naprawde fachowa i szybka dostawa, no i cena bardzo atrakcyjna niz na netcar. Takze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz żałował. Uniroyal'e M+S znakomicie spisywały się zeszłej zimy, również podczas wyjazdu na narty w góry, podjazdów na stoki i na trasie. Pisałem o tym w innym watku.

Pozdrawiam wszystkich X-maniaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam kupić opony na zime do mojego x-a i pytanie moje jest następujące :

wybierać opony do samochodu osobowego czy terenowego?....

 

 

miałem podobny problem w zeszłym roku

 

zakupiłem Dunlopy SP WINTER SPORT M3 i spisywały się świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kasa powiedzmy nie jest najistotniejsza aczkolwiek nie chcialbym przekroczyc 500 pln za opone

spodobaly mi sie takie Dunlop Grandtrek SJ 6 215/65R16 98 Q ale pyatnie czy nie są za terenowe u mnie tak 80% jazdy to jednak asfaltowe drogi....

Mam takie dwa sezoy opony na śniegu i błocie posniegowym są rewelacyjne naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przejeździłem na dunlopach Grandtrek sj6 już dwa lub trzy sezony zimowe a ostatni wiadomo jaki był, w teren w zimie zaglądam rzadko, większość jazdy to miasto jestem z nich zadowolony i mimo jazdy po suchych asfaltach nie zauważyłem zużycia,/właśnie wczoraj je założyłem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejeździłem na dunlopach Grandtrek sj6 już dwa lub trzy sezony zimowe a ostatni wiadomo jaki był, w teren w zimie zaglądam rzadko, większość jazdy to miasto jestem z nich zadowolony i mimo jazdy po suchych asfaltach nie zauważyłem zużycia,/właśnie wczoraj je założyłem/

 

 

Dziękuje wszystkim za sugestie i rady. Ze względu na problemy z dostępnością (w sensownej cenie ) opon Yokohay wybór padł na grandtrek SJ6 jutro chyba powinien być kurier , jake bedą ..sie okarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...