Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki z okolic lewarka przy zmianie biegów


turas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po przejechaniu 20 tys podczas zmiany biegów z QQ w szczególności z 3 na 4 i z 3 na 2 pojawiają się głośne stuki z okolic lewarka.

 

Jeśli spróbujecie przełączać bieg z 3 na 4 i z powrotem zauważycie że lewarek ma delikatny luz przy dociskaniu lewarka w skrajne położenie.

 

Problem polega nie na luzie (bo podobno wszystkie qq tak mają) ale na tym że ten luz generuje mi głośne stuki. Byłem z tym w serwisie ale nie potrafili mi pomóc.

 

Czy mieliście podobny problem w waszych QQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po przejechaniu 20 tys podczas zmiany biegów z QQ w szczególności z 3 na 4 i z 3 na 2 pojawiają się głośne stuki z okolic lewarka.

 

Jeśli spróbujecie przełączać bieg z 3 na 4 i z powrotem zauważycie że lewarek ma delikatny luz przy dociskaniu lewarka w skrajne położenie.

 

Problem polega nie na luzie (bo podobno wszystkie qq tak mają) ale na tym że ten luz generuje mi głośne stuki. Byłem z tym w serwisie ale nie potrafili mi pomóc.

 

Czy mieliście podobny problem w waszych QQ ?

Primo - jaki masz silnik?

Secundo - u mnie w 2.0 dci w skrzyni sześciobiegowej problem nie występuje.

Tertio - moja rada jest tak - nie przyjmuj w servisie odpowiedzi "nie potrafimy pomóc". Jak nie potrafią niech wymienią skrzynię... Mają usunąć usterkę i nie ma przeproś... Tym bardziej jak auto jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo - jaki masz silnik?

Secundo - u mnie w 2.0 dci w skrzyni sześciobiegowej problem nie występuje.

Tertio - moja rada jest tak - nie przyjmuj w servisie odpowiedzi "nie potrafimy pomóc". Jak nie potrafią niech wymienią skrzynię... Mają usunąć usterkę i nie ma przeproś... Tym bardziej jak auto jest na gwarancji.

 

 

SILNIK 2.0 DCI - luz występuje we wszystkich QQ - wiem bo pokazywali mi w serwisie na innym egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co u mnie żadne luz nie występuje, biegi wchodzą pewnie i nic się nie rusza. Chyba, że ja jakiś inny jestem...Ale w sumie jestem po części zawodowym kierowcą. Nie uogólniaj.

Auto jest na gwarancji, kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych i jak mówi kolega muszą CI to naprawić, nie ma, że boli. Nic nie ma prawa stukać.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Mar3ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SILNIK 2.0 DCI - luz występuje we wszystkich QQ - wiem bo pokazywali mi w serwisie na innym egzemplarzu.

Luz faktycznie jakiś jest ale nie wiem czy istnieją skrzynie, w których lewarek po włączeniu biegu nie ruszałby się minimalnie w przód i w tył. Inna sprawa jest tak, że stuków u mnie nie ma, choć to pewnie sprawa punktu odniesienia - skrzynia jest urządzeniem mechanicznym, przełączanie biegów nie następuje bezgłośnie. W każdym razie niczego niepokojąco głośnego przy zmianie biegów u siebie nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SILNIK 2.0 DCI - luz występuje we wszystkich QQ - wiem bo pokazywali mi w serwisie na innym egzemplarzu.

 

 

Silnik 2.0 dci, potwierdzam to samo u mnie (z tym że ja bym do określił jako taki głośny klik). Na razie nie byłem z tym w serwisie, bo mi za bardzo nie po drodze, ale na pewno nie omieszkam tego zgłosić i na pewno nie przyjmę stwierdzenia 'że ten typ tak ma' (nie w samochodzie za prawie 100 tys.). U mnie poza tym jest tak, że jak samochód jest po kilku dniach stania, to ten hałas/klikanie nie pojawia się od razu, ale po jakimś czasiu używania skrzyni, ale jak się pojawi to już nie chce mnie opuścić :)

 

Pozdr,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0 dci, potwierdzam to samo u mnie (z tym że ja bym do określił jako taki głośny klik). Na razie nie byłem z tym w serwisie, bo mi za bardzo nie po drodze, ale na pewno nie omieszkam tego zgłosić i na pewno nie przyjmę stwierdzenia 'że ten typ tak ma' (nie w samochodzie za prawie 100 tys.). U mnie poza tym jest tak, że jak samochód jest po kilku dniach stania, to ten hałas/klikanie nie pojawia się od razu, ale po jakimś czasiu używania skrzyni, ale jak się pojawi to już nie chce mnie opuścić :)

 

Pozdr,

Rafał

 

 

Cześć - w 100 % u mnie są te same objawy - głośny klik - to dobre stwierdzenie. U mnie również nie pojawia się to od razu tylko po jakimś czasie jazdy.

 

Widzę RafiQ że jesteś z Wawy - gdzie serwisujesz swoją QQ ? Ja w ODYSSEY na Górczewskiej.

 

Jak uda ci rozwiązać problem wcześniej od mnie daj znać - ja odwdzięczę się tym samym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - w 100 % u mnie są te same objawy - głośny klik - to dobre stwierdzenie. U mnie również nie pojawia się to od razu tylko po jakimś czasie jazdy.

 

Widzę RafiQ że jesteś z Wawy - gdzie serwisujesz swoją QQ ? Ja w ODYSSEY na Górczewskiej.

 

Jak uda ci rozwiązać problem wcześniej od mnie daj znać - ja odwdzięczę się tym samym.

 

Pozdrawiam.

 

Tak, jestem z Wawy. Swojego QQ kupowałem w Japan Motors przy trasie Toruńskiej i tam tez zamierzam z nim jakby co jeździć (poza odbiorem jeszcze tam u nich z niczym nie byłem), a że za blisko nie mam to na razie to odwlekam. Muszę się po prostu zebrać i tam do nich pojechać.

Jeżeli chodzi o ten 'klik' to początkowo nawet myślałem, że jest to kwestia montażu autoalarmu, bo tam niedalegko skrzyni mam ten mikroprzełącznik do programowania i awaryjnego włączania/wyłączania alarmu, ale dzięki temu wątkowi widzę, że nie.

 

Pozdr,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

W ASO udało się naprawić moją usterkę - stuki ustały i skrzynia pracuje jak nowa.

 

PS.

 

W moim przypadku wymienili linki łączące lewarek ze skrzynią.

 

 

No to chyba muszę i ja się wybrać i domagać się usunięcia 'usterki'.Dzięki za info.Pozdro,Rafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...