Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak podłączyc wzmacniacz pod oryginalne radio.


muchamati2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wpakowac do swojej Tino suba ale nie wiem skad wzisc wyjescie liniowe z oryginalnego radia na wzmacniacz?? Mozna z głosników ale czy moge równolegle połączyc głosnik ze wzmakiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niby mozesz ale wtedy jakosc bedzie sporo gorsza. Z radia powinno byc wyjscie AUX (czincze czy jakos tak) bialy i czerwony kolor. Choc nie jestem pewien czy w oryginalnym tez bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam radia jakie montowali do Tino, ale zapewne rca producent nie przewidział bo to dodatkowy $. Kiedyś przerabiałem fabryczne radio blaupunkta i trzeba się trochę nagimnastykować z wlutowaniem wyjścia. Wpinałem się pod samą końcówką mocy w radiu przez kondensatory, chyba 0,1uf aby to odseparować. Jeżeli dajesz tylko suba a wzmacniacz nie posiada wejścia bezpośrednio z głośników to zastosował bym jakiś tani konwerter (wejście z głośników – wyjście RCA) Jakość dźwięku trochę spadnie bo sygnał jest mielony przez końcówkę radia ale dla samego basu nie jest to mocno odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

sorry, nie znam sie bardzo na audio ale : w mojej p11.144 w seryjnym radiu nie mam wyjścia na te 2 czincze od suba, i pytanie mam : czy istnieją w sklepach takie cuda/przejściówki , że na jednym końcu są te 2 wejścia na czincze a na drugim końcu coś co da sie podłączyć do tego seryjnego radia?? :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

link z postu wyżej z allegro już nie działa ale dla przyszłych pokoleń wklejam fote i reszte: aby do seryjnego radia w p11.144 (i pewnie nie tylko) podłączyć subwoofer musicie kupić takie coś "Konwerter poziomu sygnału audio" ok 20 zł, post-54264-0-72298400-1359922964_thumb.jpeg ,to cos ma 4 kabelki które podłaczamy pod kabelki od głośników w kostce, a teraz cytat z postu uzytkownika Hary7 ;) :

 

więc sprawa kabelków z NISSANowskiej kostki wygląda następująco:

1) fioletowy z czerwonym paskiem - 12V po włączeniu kluczyka na ACC

2) czerwony z żółtym paskiem - masa (minus)

3) różowy z czarnym paskiem - 12V napięcie obecne cały czas (moje radio jest tu podłączone)

4) czarny z czerwonym paskiem - masa (moje radio jest tu podłączone)

5) brązowy(+) i brązowy z białym paskiem(-) - głośnik prawy przód

6) niebieski z białym paskiem i niebieski z żółtym paskiem - głośnik lewy przód

7) niebieski(-) i różowy(+) - głośnik prawy tył

8) czerwony(-) i biały(+) (ten pod czerwonym) - głośnik lewy tył

 

dopiero dziś to ogarnąłem w mojej furze, bass dudni i jest spoko :D

:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dodam tylko ze jakosc dzwieku nie jest niska,wrecz przeciwnie- to dla osob ktore sie nad tym zastanawiaja. Taka instalacje mam juz od czerwca 2012. podlaczony konwerter pod tylne glosniki, do tego wzmacniacz 4 kanalowy, 2 kanaly ida do tylnych glosnikow, a 2 kolejne sa zmostkowane i podlaczony subwofer:) polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...