Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Samodzielna tylna wycieraczka


Gość lope
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam.

Jestem użytkownikiem Note'a z 5 miesięcznym stażem chociaż w marce Nissan tkwię już 5 rok. Kilka dni temu zauważyłem w czasie porannego rozruchu że tylnia wycieraczka samodzielnie zapracowała mimo że jej przełącznik był w pozycji off. To samo zdarzyło mi się następnego dnia. Dodam że ranek był mglisty a szyby mocno wilgotne. Po paru ruchach wycieraczka uspokaja się. Zastanawiam sie czy to początek sensacji w układzie napędzania tego urządzonka czy też jakiś super czujnik o którym nie wiem (nikt nie wie).

W sumie fajnie jeździ się tym autkiem ale żałuję że nie kupiłem 1,6.

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam.

Jestem użytkownikiem Note'a z 5 miesięcznym stażem chociaż w marce Nissan tkwię już 5 rok. Kilka dni temu zauważyłem w czasie porannego rozruchu że tylnia wycieraczka samodzielnie zapracowała mimo że jej przełącznik był w pozycji off. To samo zdarzyło mi się następnego dnia. Dodam że ranek był mglisty a szyby mocno wilgotne. Po paru ruchach wycieraczka uspokaja się. Zastanawiam sie czy to początek sensacji w układzie napędzania tego urządzonka czy też jakiś super czujnik o którym nie wiem (nikt nie wie).

W sumie fajnie jeździ się tym autkiem ale żałuję że nie kupiłem 1,6.

Hej

 

Po wrzuceniu biegu wstecznego aktywuje sie tez tylnia wycieraczka (wykonuje ruch czy dwa) i to raczej norma.

Edytowane przez Respi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wrzuceniu biegu wstecznego aktywuje sie tez tylnia wycieraczka (wykonuje ruch czy dwa) i to raczej norma.

 

Tak, ale tylko wtedy jak są włączone wycieraczki z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostsze rozwiązania bywają czasem najtrudniejsze do zauważenia, wycieraczki przednie mogły być ustawione na pracę cykliczną i mimo, że nie zadziałały w momencie wrzucenia wstecznego, tylna się uruchomiła - żadnych super ani zwykłych czujników deszczu notek nie posiada

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lope ,a za każdym razem tak masz przy włączeniu wstecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Macie racje, to było na biegu wstecznym i prawdopodobnie włącznik wycieraczek przednich był ustawiony w pozycji działanie. Swoją drogą nie znałem tego rozwiązania. Stwierdzam samokrytycznie, że w niektórych nowinkach motoryzacyjnych jestem zdecydowanie do tyłu.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :D ja zawsze powtarzam mojej żonie :D ,rzeczy technicznych w niepowołane ręce nie powinno sie oddawać :D

Lope,samochodem trzeba się bawić,a nie bać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, to było na biegu wstecznym i prawdopodobnie włącznik wycieraczek przednich był ustawiony w pozycji działanie. Swoją drogą nie znałem tego rozwiązania. Stwierdzam samokrytycznie, że w niektórych nowinkach motoryzacyjnych jestem zdecydowanie do tyłu.

 

No to najważniejsze, że się wyjaśniło :). Pamiętam jak sam przy tym zdziczałem ;). Byłem bardzo świeżutkim posiadaczem Note - a przesiadłem się z Matiza. Tam czegoś takiego nie było. Ruszałem po pracy późnym wieczorem do domu, włączam wycieraczki bo padało, zapinam wsteczny, obracam głowę do tyłu bo cofałem z parkingu a tu mi tylna wycieraczka zaczyna zbierać. Normalnie konsternacja - ręce motają się po kierownicy i przełącznikach, szukam co włączyłem, prawie panika ;). A teraz jestem mądry ;):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja o tym się dowiedziałem zupełnie przypadkowo w...Pandzie. :) 206 także ma ten bajer więc byłem pewny, że i w Note on jest...i jest (chociaż w instrukcji chyba nie ma wzmianki o tym). ;) Mało tego...dodam coś jeszcze. Jeśli włączone mamy wycieraczki na biegu ciągłym to w momencie zatrzymania samochodu np na światłach automatycznie włącza się cykl przerywany (nie "machają" nam one wtedy non-stop bo po co)...Ruszamy i znów przełącza się przełącznik sam na ciągły (połączenie z linką chyba jest). :) Ale o tym pewno wiecie...:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro już gadamy o wycieraczkach - przednie mają jeszcze 2 pożyteczne rozwiązania - w czasie spryskiwania szyby przedniej za pomocą spryskiwacza wycieraczki zaczynają działać z minimalnym opóźnieniem, żeby nie tarły po suchej szybie, a po wyłączeniu spryskiwacza po ok 3 sekundach samodzielnie wykonują jeszcze jeden dodatkowy cykl zbierając resztki płynu, które ściekają z górnej krawędzi

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co producent to jakieś rozwiązanie. U mojego kolegi w Renault Megane bez względu w jakim trybie pracują wycieraczki, jak zatrzyma samochód, wycieraczki także stają. Rusza i znowu podejmują pracę. Sprawa dyskusyjna - rozwiązanie z Note czyli przejście na tryb "czasowy" bardziej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam oryginalne nowe pióra wycieraczek: przód i tył (Valeo)...ale mam pytanie na przyszłość. ;) Macie może zamontowane płaskie pióra (dopasowujące gumę do szyby)...teraz te na top-ie? :) Jeśli tak to jak Wam się sprawują i jakiej firmy polecacie? Widzę, że przód od pasażera króciutki - kupi się takową? A co z tyłem...dopasuje się coś? A może nie warto dopłacać i kupić w przyszłości std...Przyznam, że nigdy nie używałem takowych-zawsze std polskie kupowałem tej firmy www.motgum.com i przyznam, że nie były one najgorsze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso w cholere drogie, z allegro nie pasują :devil:

kupujesz najtańszą w markecie i wymieniasz samą gumę (i 100zł masz w kieszeni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również używam bezramkowych valeo (zakupiłem na alledrogo) i sobie chwalę - są trwalsze od zwykłych. Tylna to żaden problem, da się wymienić piórko razem z listwami wzmacniającymi, operacja trwa 2 minuty - poszukaj na forum - jest instrukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również używam bezramkowych valeo (zakupiłem na alledrogo) i sobie chwalę - są trwalsze od zwykłych. Tylna to żaden problem, da się wymienić piórko razem z listwami wzmacniającymi, operacja trwa 2 minuty - poszukaj na forum - jest instrukcja

No i syćko jasne. ;) Co do wymiany piórek...przerabiałem to nie raz (ale nie w Note...mam nadzieję, że i tutaj sobie poradzę i nie ma żadnego "knifu"). W takim razie w przyszłości pomyślę o Valleo do przodu, a do tyłu std piórko. ;) Pozdrawiam i dziękuję za info

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mało tego...dodam coś jeszcze. Jeśli włączone mamy wycieraczki na biegu ciągłym to w momencie zatrzymania samochodu np na światłach automatycznie włącza się cykl przerywany (nie "machają" nam one wtedy non-stop bo po co)...Ruszamy i znów przełącza się przełącznik sam na ciągły (połączenie z linką chyba jest). :) Ale o tym pewno wiecie...:) Pozdrawiam

 

Ludzie, poważnie tak macie w swoich notkach????

U mnie w wersji 1.6 acenta poliftingowym z końca 2009 roku tak nie ma, wycieraczki chodzą non stop bez sensu, napiszcie, czy u mnie powinna być taka funkcja, bo jeśli tak to jak będę w serwisie to powiem im, że coś nie jest w porządku, chociaż nie jest mi to niezbędne do życia, ale jak ma tak być to niech będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Acenta z 2010 też nie ma takiej funkcji. Po zatrzymaniu samochodu wycieraczki pracujące w trybie ciągłym, dalej pracują w tym trybie. Chyba, że trzeba to jakoś włączyć.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zgłupiałem już. ;) Jeszcze to sprawdzę, ale wydaje mi się, że w Note tak jest...:) Być może się pospieszyłem z tą informacją - jeżdzę 4 samochodami na zmianę (z tego 3 mają sporo elektroniki) i już straciłem rachubę co gdzie jak działa... ;) Sprawdzę i dam znać przy najbliższej okazji jeżdżenia Note. Jednak tylna na 100% się automatycznie włącza z włączeniem wstecznego biegu podczas deszczu (gdy włączone przednie wycieraczki). Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tylnej zgoda, jeśli chodzi o przednie - te nie przejawiają zbyt wiele inteligencji :rolleyes: wg mojej wiedzy pracują tak jak im się zada, jeśli pracują w trybie ciągłym (są dwa tempa) to będą tak pracować również po zatrzymaniu auta, jedyny mądry wynalazek to możliwość dość precyzyjnego dobrania tempa ścierania w trybie pracy cyklicznej - w wielu autach konkurencji (np VW) o tym nie pomyślano i tryb przerywany ma tylko jedno tempo. A,propos - jeździłem baaaardzo dawno temu poczciwym polonezem i miał taki fajny myk: w czasie deszczu przełączało się dźwignię wycieraczki w tryb przerywany i pociągało do siebie w kierunku koła kierownicy - wycieraczki wykonywały 1 cykl pracy. Następnie po uznaniu,że powinny ponownie zetrzeć szybę należało powtórzyć to pociągnięcie (wycieraczki ponownie wykonywały 1 cykl) Jakieś mądre urządzenie w aucie zapamiętywało czas między tymi ruchami dźwigną i wycieraczki pracowały co do sekundy w tym tempie.Oczywiście w każdej chwili można było je zaprogramować na dowolnie inny czas. Czemu o tym piszę? Bo to genialne rozwiązanie a stosowano je przynajmniej 20 lat temu i to w krajowym siermiężnym produkcie :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zgłupiałem już. ;) Jeszcze to sprawdzę, ale wydaje mi się, że w Note tak jest...:) Być może się pospieszyłem z tą informacją - jeżdzę 4 samochodami na zmianę (z tego 3 mają sporo elektroniki) i już straciłem rachubę co gdzie jak działa... ;) Sprawdzę i dam znać przy najbliższej okazji jeżdżenia Note. Jednak tylna na 100% się automatycznie włącza z włączeniem wstecznego biegu podczas deszczu (gdy włączone przednie wycieraczki). Pozdrawiam :)

Myślę że miałeś ustawienie AUTO,w tym ustawieniu, rzeczywiście podczas postoju, mimo deszczu wycieraczki "zwalniają"i przechodzą w tryb przerywany(ja mam tak w tiidzie i micrze)no chyba że naprawdę leje:)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że miałeś ustawienie AUTO,w tym ustawieniu, rzeczywiście podczas postoju, mimo deszczu wycieraczki "zwalniają"i przechodzą w tryb przerywany

 

Tyle tylko, że w Visia i Acenta nie ma trybu AUTO dla wycieraczek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No AUTO nie mam...mam Visia. Jak tylko wyruszę to dam znać co i jak. :) A co do regulacji tempa wycierania przedniej szyby w starych autach też to było...125p i Polonez-kokrętło z lewej strony przy kierownicy gdzie się regulowało szybkość wycieraczek. No ale w Note-fajna sprawa-jest to przydatne i po prawą ręką. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...