Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note 1,6 przegąd po 4 latach eksplatacji


Dar1962

Rekomendowane odpowiedzi

jako,że mojemu notkowi stuknęło kilka dni temu równo cztery latka - zgodnie z książką serwisową i interwałem przeglądów wykonałem jego przegląd i obsługę techniczną ( przy stanie licznika 42 790 km). Przegląd zleciłem miejscowemu Bosch Service mieszczącemu się za płotem mojego osiedla.Parę istotniejszych szczegółów:

 

-olej shell helix ultra 5w40 (jakaś promocja) 140,80 zł - wymiana oleju gratis - nie doliczono mi robocizny za tą czynność

-filtr oleju Bosch - 17 zł

resztę czynności wykonano zgodnie z książką przeglądową (kontrola oświetlenia, zawieszenia,akumulatora,wycieraczek, wydechu, ogumienia, smarowanie zawiasów i zamków, uzupełnienie zbiornika spryskiwacza płynem zimowym itp. nie ma większego sensu cytować książki

 

przy okazji wizyty na szarpakach wylazła pewna przypadłość której wcześniej nie zauważyłem: pęknięta tuleja wahacza dolnego (strona lewa) i wyrobiony sworzeń tego wahacza. Ceny części zamiennych wprawiły mnie w dość przyjemne osłupienie - auto oczywiście zostało na drugi dzień w serwisie - musieli zamówić i sprowadzić części ( tuleja Delphi - 25 zł, sworzeń Delphi - 40 zł) plus robocizna 40 zł plus kontrola i regulacja zbieżności przód - kolejne 40 zł

 

RAZEM : materiały, surowce, części zamienne i robocizna 332,80 zł - odejmując od tego koszty nieprzewidziane przeglądem - cenę silentbloka, sworznia, robociznę za ich wymianę i robociznę za zbieżność (145zł)wychodzi,że za przegląd zapłaciłem (jeśli dobrze policzyłem) 188 zł. Odejmując od tej kwoty cenę oleju i filtra (157,80zł) wychodzi,że robocizna związana bezpośrednio z przeglądem to 32 zł :dribble: :dribble: :dribble:

 

KONKLUZJA: można zrobić coś porządnie i nie zedrzeć z klienta skóry :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przed oddaniem samochodu zapytaj o cenę usługi :rolleyes:

Chciałem zrobić u nich klimę i okazało się że w Katowicach cena była bardzo niekonkurencyjna (nie pamiętam dokładnie, gdzies wrzucałem ale chyba cos tylko 100 tańsza od aso)

 

EDIT:

znalazłem, wołali 350-400zł :/ aso(toyota~500 zeta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...