Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ruchome oparcie


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega, posiadacz Note (szkoda, że na członek naszego forum - ale namawiam go usilnie ;)), ma dość ciekawy problem. Pozwoliłem sobie zamieścić go jako temat, bo może ktoś z Was już się z czymś takim spotkał. Otóż generalnie chodzi o to, że oparcie w jego fotelu kierowcy ma tendencję do samoistnego "cofania się". Efekt polega na tym, że jeżeli ustawimy sobie oparcie tak jak nam pasuje, to po kilku dniach jeżdżenia, oparcie "cofnie się" - czy raczej samoistnie odchyli na tyle, że konieczna jest ponowna regulacja polegająca na "podciągnięciu" go pokrętłem z boku siedzenia. Kolega wspomina, że patrząc na szczyt oparcia, odchylenie o którym mowa sięga nawet 10 cm. Spotkał się ktoś z Was z czymś takim? Jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w Primerce, ale to z racji tego że jestem trochę duży to się przyzwyczaiłem do kręcenia B) Problem leży w zębatkach pod siedzeniem, porobiły się luzy i nie trzyma ustalonej pozycji.

Odkręcić fotel, posprawdzać ruchome części, zniwelować luzy, posmarować i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma auto jeszcze na gwarancji, tak więc zgłosi to przy najbliższym przeglądzie. Myślałem, że to jednak drobniejsza sprawa. Swoją drogą dość dziwne. Kolega nie jest duży (w żadnym wymiarze ;)) auto nie ma jeszcze 2 lat, a tu taki zonk.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancji niech zgłasza,na bank będzie wymienione,niech jeszcze doda że czuł że w czasie jazdy się luzuje i ma z głowy.Tydzień czasu na sprowadzenie z Amsterdamu i wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko,do Note.Ale generalnie jest tam chyba magazyn dystrybucyjny Nissana,bo za każdym razem w serwisie przy większych naprawach podpierają się właśnie Amsterdamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę...:) A ja myślałem, że baza jest w Szwajcarii...Gdzieś mi ktoś coś takiego mówił. A książka serwisowa/instrukcja drukowana np na Węgrzech. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro temat rozwinął się w kierunku magazynów dystrybucyjnych itp. ;):P rozumiem, że nikt z szanownych kolegów nie spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie spotkaliśmy się ale:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziadek Lucjan radzi: Jeśli budzisz się rano i czujesz, że to będzie ch...wy dzień, nayeb się przed śniadaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę...:) A ja myślałem, że baza jest w Szwajcarii...Gdzieś mi ktoś coś takiego mówił. A książka serwisowa/instrukcja drukowana np na Węgrzech. ;)

Nissany są produkowane w Sunderland, Tyne and Wear UK, także myślę, że części również pochodzą stamtąd. Potwierdzają to napisy na wielu częściach "Made in UK". Amsterdam może być tylko portem w drodze z wysp na kontynent. W Szwajcarii chyba jest tylko kierownictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissany są produkowane w Sunderland, Tyne and Wear UK, także myślę, że części również pochodzą stamtąd. Potwierdzają to napisy na wielu częściach "Made in UK". Amsterdam może być tylko portem w drodze z wysp na kontynent. W Szwajcarii chyba jest tylko kierownictwo.

 

Pełna nazwa fabryki w Sunderland to "Nissan Motor Manufacturing UK". Oznacza to raczej, że następuje tam montowanie samochodów a nie produkcja wszystkich niezbędnych części i podzespołów - choć mogę się mylić. Nie zmienia to faktu, że pewnie sporą ich część produkuje się w innych zakładach na terenie UK (lub "składa" z gotowych komponentów).

Prawdą jest też to, że tzw. centra logistyczne znajdują się w miejscach odległych od fabryk, ale dogodnych w sensie logistycznym. Nic chyba zatem dziwnego, że w przypadku Nissana jest to np. Amsterdam. Co do Szwajcarii, też słyszałem, że jest centrala - ale w sensie handlowym na Europę.

 

Dziadek Lucjan radzi: Jeśli budzisz się rano i czujesz, że to będzie ch...wy dzień, nayeb się przed śniadaniem

 

Och was79, to był naprawdę dobry dzień ;). Kryzys wieku średniego jeszcze chyba przede mną :)

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...