Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] POMOCY laik szuka przyczyny ;)


Gość voice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje małej waszej pomocy! wczoraj na trasie w pewnym momencie poczułem zapach palonej gumy, zjechałem na stacje i okazało się, że silnik jest cały zalany olejem i oczywiście wycieka na ulicę. Postanowiłem jechać dalej z myślą, że dojadę do domu. Po jakiś 10 km stanąłem aby sprawdzić olej i było zero!!!! proszę o pomoc co może być przyczyną- dodam, że nie mogłem znaleźć wycieku, pewnie przez zalany silnik. Chodzi mi o to skąd można zacząć szukanko wycieku i co może być przyczyną. dodam, że moja serenka to 1,6benzynka z 1995r. Ponad 250000 przejechane bez żadnych napraw - tylko podstawowe wymiany -oleje itd.

Edytowane przez voice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz uszczelniacz na wale, czy leci na połączeniu skrzynia - silnik,a najlepiej umyć i wtedy zobaczyć gdzie leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mowisz ze masz zalany caly silnik to prawdopodobnie masz kilka wyciekow ale to najlepiej sprawdzic myjac dokladnie caly silnik i uruchomieniu go w celu zagrzania a wtedy gwarantuje ze znajdzie sie samo to co mu dolega ja obstawiam 3 pkt uszczelka pokrywy zaworow , uszczelniacz walu korb przod i ewentualnie przetarta obudowa napinacza lancuszka rozrzadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na pokrywę klawiatury (zaworów) choć tak sama z siebie raczej nie powinna zacząć przeciekać. W pokrywie wystarczy niedokładnie dokręcić śruby i cały olej znajdzie się pod samochodem przy czym blok silnika i całe jego okolice wyglądają jak by je ktoś z węża olejem potraktował. W SR20 często leci też przez aparat zapłonowy (wyciek widoczny w tylnej części bloku nad skrzynią), ale skoro Twój silnik to 1,6 to Ci na ten temat nic nie powiem bo nie wiem. No i rada na przyszłość - w sytuacji kiedy widzisz tak duży wyciek nie jedź dalej - ten wyciek to może być pikuś, a jak silnik na sucho popracuje to trzeba szukać nowego :)

Edytowane przez BLUETEC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest cały zalany ponieważ olej poleciał na paski które go rozrzuciły po silniku - dzięki za pomoc dziś o 15 idę walczyć z moją żabką ;p dam znać w poniedziałek co się stało - jeszcze raz dzięki za podpowiedzi!!!!

 

I okazało się, że jest pęknięta dolna osłona rozrządu - mam kolejne pytanie, z jakiego jest materiału i czy można zespawać - proszę o szybką odpowiedź!!!!!!dodam, że patrząc z przodu silnika pęknięcie jest z prawej strony obudowy u góry!!!!Blisko łączenia z górną osłoną rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest cały zalany ponieważ olej poleciał na paski które go rozrzuciły po silniku - dzięki za pomoc dziś o 15 idę walczyć z moją żabką ;p dam znać w poniedziałek co się stało - jeszcze raz dzięki za podpowiedzi!!!!

 

I okazało się, że jest pęknięta dolna osłona rozrządu - mam kolejne pytanie, z jakiego jest materiału i czy można zespawać - proszę o szybką odpowiedź!!!!!!dodam, że patrząc z przodu silnika pęknięcie jest z prawej strony obudowy u góry!!!!Blisko łączenia z górną osłoną rozrządu.

 

Ja jestem ze Szczecina i z moją Sarną zawsze jeżdżę do Auto ABC na Ku Słońcu jak potrzebujesz więcej danych o silniku to podeśle manuala Bluetec jak Multipla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ze Szczecina i z moją Sarną zawsze jeżdżę do Auto ABC na Ku Słońcu jak potrzebujesz więcej danych o silniku to podeśle manuala Bluetec jak Multipla ?

 

Jeżeli można to poproszę na mail wojciech.weredynski@gmail.com - będe wdzięczny - pozdrawiam

 

Dzięki za maila ;)- jeszcze jedna i już mam nadzieje ostatnia prośba - nigdzie poza serwisem firmowym nissana nie mogę znaleźć dolnej osłony łańcucha rozrządu - nie wiecie może gdzie można taki element znaleźć ???? autoryzowany punkt nissana chce ponad 1300zł za tą część (MASAKRA) proszę doradźcie coś!!!! może ktoś z was ma za rozsądną kwotę taki element, lub wie gdzie można dostać za rozsądne pieniądze !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote name='SFCTOMEK' date='17 wrzesień 2010, 23:50' timestamp='1284760224' post='752372']

Ja jestem ze Szczecina i z moją Sarną zawsze jeżdżę do Auto ABC na Ku Słońcu jak potrzebujesz więcej danych o silniku to podeśle manuala Bluetec jak Multipla ?

Witam! Jednak mnie tu pamiętaja :)

Multipla? Mówię zupełnie świadomy swego stanu umysłowego - SUPER!!! Silnik 1.9 jtd i splanie na trasie w granicach 4,8 - 5 lropy/100km to bajka.

Miejsca pod dostatkiem no i spojrzenia przechodniów i ludzi w samochodach obok - BEZCENNE :) Jeździ się nią fantastycznie. Nie wierzcie w opowieści, że fiat to czy tamto - ma wady i zalety jak każda inna marka. Serena jest tak jak multipla jedyna w swoim rodzaju - niezastąpiona. Zawsze będę ją mile wspominał i z przyjemnością wpadał na to forum bo z całym szacunkiem dla małej grupy użytkowników forum Multipli to tam jacyś dziwni goście występują... Większość odpowiedzio-podpowiedzi sprowadza się na poziom naukowego wywodu i matematycznych wyliczeń ilości rąk potrzebnych do zmiany żarówki co i tak kończy się stwierdzeniem, że w ASO (nie cierpie tego skrótu) ci pomogą - jasne...

Reasumując MULTIPLA TAK! forum multipli NIE (przynajmniej w sporej jego części)

Pozdrawiam wszystkich sereniaków!

PS - Szanowny czopochrup (znaczy tata czopochrupa :) to jeszcze ma sarnę? Chyba kiedyś widziałem ją na allegro wystawioną.

 

No sami powiedzcie, że niekulawo Mulpa wygląda - bagaznik ten sam co miałem z sarną.

post-6380-1285102944,4692_thumb.jpg

Edytowane przez BLUETEC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

PS - Szanowny czopochrup (znaczy tata czopochrupa :) to jeszcze ma sarnę? Chyba kiedyś widziałem ją na allegro wystawioną.

 

sarny nie mamy juz od roku jakos ;] obecnie wozimy sie VW sharanem 1.8T w gazie oczywiscie i auto o klase lepsze niz sarenka tzn bardzie cywilizowane i wygodne ;p a oc sie z sarenka dzieje tego nie wiem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...