Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"tarcie" w tylnym zawieszeniu/kole


zorka5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ot pomykam sobie Tyrankie II 3.0d z 2004r juz roczek - fajne autko, no ale poza standardowymi pierdółkami do robienie - pojawił się problem w tylnim zawieszeniu i nie wiem co to być może...

Objaw jest taki, że jadąc sobie wolniutko (1 lub 2) i skręcając w lewo słychać coś a'la tarcie opony (tylko bardziej metaliczne) o coś lub coś w stylu "tyk tyk tyk", ale z regóły jest to tarcie (nie zawsze ten efekt daje się powtórzyć) z okolic tylnego lewego koła. Myślałem, że to coś w bębnie się zadziało (jakaś sprężynka, docisk czy coś) - ale po dzisiejszej wizycie u mechanika i rozebraniu obu tylnych bębnów wszystko jest jak najbardziej ok.

Koledzy macie jakiś pomysł co to może być ? Łożysko ?

 

 

Pozdrawiam.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

może to być łożysko lub jak masz blokadę mechanizmu na LSD, uszkodzenie tego mechanizmu.

 

Są tam takie sprzęgiełka cierne które lubią się sypać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

może to być łożysko lub jak masz blokadę mechanizmu na LSD, uszkodzenie tego mechanizmu.

 

Są tam takie sprzęgiełka cierne które lubią się sypać.

 

Pozdrawiam.

 

tak na 90% dzwiek dochodzi z tylnego bebna. LSD zakladam, ze dziala...

 

btw.

Czy na tescik na szarpakach jest w stanie wykazac zpsute lozysko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na 90% dzwiek dochodzi z tylnego bebna. LSD zakladam, ze dziala...

 

btw.

Czy na tescik na szarpakach jest w stanie wykazac zpsute lozysko ?

 

 

czesc zorka i co wykombinowałeś???? doszedłeś co piszczy

 

pozdr

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 5891michal

Witam, ja z tyłu mam hamulce tarczowe i przy wymianie łożsk osłona tarczy się przekrzywiła i tarła o tarcze co dało takie piszczenie, lecz Ty masz bębnowe:( U mnie od jakiegoś czasu powoli umiera przednie lewe łożysko i objawy są takie jak opisane przez Ciebie. Co do łożysk polecam kupić łożyska dobierane na podstawie numerów na nim naniesionych a nie dedykowanych do modelu. W ten sposób za cene tanich łożysk dedykowanych mamy łożyska z górnej półki! A uszczeniacze oczywiście można kupić osobno.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to tak jakby ktoś, kiedyś był zainteresowany w temacie - u mnie pada po malutku tylni most (LSD).

 

Pozdrawiam.,

 

skad ta opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

skad ta opinia?

 

opinia mechanika.

1 zalecenie było takie coby olej w tylnym moście wymienić - wymieniłem i jak narazie cisza - ucichły odgłosy wszelakie.

 

 

Pozdrawiam.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...