Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kilka pytań o X-traila


Gość Szymon K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu zakupiłem X'a z 2003 roku z silnikiem 2,2 DCi w dieslu, mam kilka pytań a dokładniej:

1. podczas jazdy słysze szum/świst gdzieś pod maską, czy to coś poważnego?

2. gdy przekrecam kluczyk zapalają sie kontrolki i m. in 4wd i lock, które gasną, a czy nie powinna także zapalać sie kontrolka 2WD?

3. jak sprawdzić czy przy wciśnięciu przycisku 2WD działa napęd na 2 koła, bo żadna kontrolka się wtedy nie świeci. świeci sie tylko LOCK gdy przycisnę klawisz LOCK

 

zauważyłem że nie mam dolnej osłony silnika, wiec pytam czy któryś z kolegów/ koleżanek nie ma takiej nie sprzedaż

 

aha, najważniejsze, czy moj X-trail ma napewno napęd na 4 koła? chwilowo czekam w kolejce na zarejestrowanie autka, wiec nie mam jak sprawdzic wszystkiego w terenie

 

czekam z niecierpliwością na jakąś pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, kilka dni temu zakupiłem X'a z 2003 roku z silnikiem 2,2 DCi w dieslu, mam kilka pytań a dokładniej:

1. podczas jazdy słysze szum/świst gdzieś pod maską, czy to coś poważnego?

2. gdy przekrecam kluczyk zapalają sie kontrolki i m. in 4wd i lock, które gasną, a czy nie powinna także zapalać sie kontrolka 2WD?

3. jak sprawdzić czy przy wciśnięciu przycisku 2WD działa napęd na 2 koła, bo żadna kontrolka się wtedy nie świeci. świeci sie tylko LOCK gdy przycisnę klawisz LOCK

 

zauważyłem że nie mam dolnej osłony silnika, wiec pytam czy któryś z kolegów/ koleżanek nie ma takiej nie sprzedaż

 

aha, najważniejsze, czy moj X-trail ma napewno napęd na 4 koła? chwilowo czekam w kolejce na zarejestrowanie autka, wiec nie mam jak sprawdzic wszystkiego w terenie

 

czekam z niecierpliwością na jakąś pomoc

 

pozdrawiam

 

Witam, po pierwsze każdy słyszy szum podczas jazdy(niesprecyzowane pytanie), po drugie jeżeli zapalają się kontrolki 4wd gdy przekrecasz kluczyk to powinna się też zapalić podczas jazdy z dwoma napędami, u mnie 2wd też się nie świeci i również nie mam osłony silnika. Napęd na 4 koła? żeby być pewnym trzeba uzyskać poślizg przednich kół i zaobserwować czy dołącza się tylna oś . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie ma kontroli od 2WD ale AUTO i LOCK po wciśnięciu powinno się zaświecić. Najlepszym sposobem na sprawdzenie napędu jest: zatrzymać samochód, włączyć tryb AUTO i ruszyć gwałtownie. Przednie koła nie powinny boksować tylko auto w miarę płynnie powinno ruszyć do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie ma kontroli od 2WD ale AUTO i LOCK po wciśnięciu powinno się zaświecić. Najlepszym sposobem na sprawdzenie napędu jest: zatrzymać samochód, włączyć tryb AUTO i ruszyć gwałtownie. Przednie koła nie powinny boksować tylko auto w miarę płynnie powinno ruszyć do przodu.

 

 

u mnie po wcisnieciu swieci sie tylko LOCK, z tym buksowaniem to sprawdze, a co bedzie jak przy gwlatownym ruszeniu przod tylko zrobi tzw zryw? :(

AUTO sie na pewno nie swieci, moze byc kontrolka? lub bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam kolege jestm nowym posidaczem x=taila i mam pytanie o kontrolki a natomiast jak włanczam auto sieci 4wd na zielono a jka locki to swieci lock na pomarańczowo czy to dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dobrze przeszukać forum - jest tu gdzieś do ściągnięcia polska instrukcja obsługi. Polecam rozdziały o kontroli trakcji i jeździe w trybie 4x4. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...