Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne dżwięki w notku 1,4 visia


daro971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów i zwracam się prośba o poradę techniczną.

W moim Note po przejechaniu 3000 km zaczęły pojawiać się dziwne dźwięki po odpaleniu silnika które wydobywają się gdzieś z pod samochodu,

tak jakby jakiś luźny element wpadał w rezonans szczególnie słychać przy dodawaniu gazu na postoju i podczas ruszania.Po przejechaniu kilku kilometrów po nagrzaniu silnika wibracje ustają.Po dłuższym postoju problem nawraca i jest trochę uciążliwy.Dźwięk najbardziej słyszalny jest w środku samochodu i tak jakby wydobywał się z prawej dolnej strony podwozia.Chyba wybiorę się do serwisu i zgłoszę temat.Podejrzewam że to może wina układu wydechowego,ale to tylko hipoteza.A co Koledzy o tym sądzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć luźne osłony kolektora wydechowego i one "grają",albo luzy na połączeniu wydechu z kolektorem,albo tak jak pisał Dar któraś z osłon pod kanałem gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi wygląda to na układ wydechowy - to co było już na forum. U mnie też występuje, przez lato o tym zapomniałem, ale przy obecnych temperaturach jakby powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Zaczyna się zimno i coś czuje, że będzie nalot "nowych" pt.coś mni skrzypi w wydechu.

 

BTW: smarowanie nie pomaga, trzeba wymienić albo pierścień albo po gwarancji wspawać siatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się do niej przymierzam :D jeszcze dwa miechy i bedę kombinował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wieszak...mocowanie tłumika. Lubi on wibrować na wolnych obrotach i podczas ruszania. W czasie jazdy wibracje znikają...Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...