Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbiornik wspomagania


Gość fdemaire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jako nowy uzytkownik NOTE nie widze zbiornika do wspomagania kierownicy, moze ktos mi powie gdzie go szukac

Dzieki za odpowiedzi

 

Tam chyba jest wspomaganie elektryczne zębatkowe progresywne (nowsze rozwiązanie techniczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto w ogóle nie ma takiego zbiornika, ponieważ nie ma pompy hydraulicznej wspomagania kierownicy. Wspomaganie realizuje elektryczny silnik zintegrowany z kolumną kierowniczą. To oszczędność paliwa, bo działa tylko wtedy, kiedy jest potrzebny (podczas gdy pompa pobierająca napęd od silnika pracuje w trybie ciągłym zabierając mu część mocy

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są głębokie przemyślenia Dar-a,zapewne chodziło mu o to że w serwisie nie wytłumaczyli Ci iż wspomaganie w Note jest wykonane w postaci silniczka elektrycznego,a nie wspomagania olejowego...To że elektronika ,jaka by nie była bierze w tym udział to już chyba przerasta wyobrażenia naszego kolegi :rolleyes2: Z tego też tytułu polecił Ci omijać ten serwis jako mało wiarygodny,gdyż aby zaspokoić ciekawość powinni posłuzyc schematem ideowym,lub posiłkować rysunkami technicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem...rozumiem. :) Syćko jasne. Niewiele się na tym znam i już zwątpiłem...wybacz. ;) A serwis niczego sobie - na razie jestem zadowolony więc nie zamierzam zmieniać. ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligentny pan z salonu opowiadający z dumną miną o mądrej elektronice sterującej kierownicą we mnie nie budzi wielkiego zaufania, to raczej powód do przypuszczeń,że sam dość mętnie orientuje się w budowie pojazdu. Nie musi nikt robić wykładu na temat układu wspomagania (choć tablica poglądowa z pojazdem w przekroju na pewno byłaby pomocna :rofl: ), wystarczyłoby gdyby jasno poinformował,że zamiast pompy hydraulicznej za wspomaganie odpowiada silnik elektryczny. Gadki o jakiejś tam tajemniczej, skomplikowanej elektronice i szybkich, niewidzialnych elektronach krążących po obwodach scalonych i decydujących o wszystkim w tej sytuacji są śmieszne :rolleyes2: Zadaniem pracownika aso jest w sposób przystępny,jasny i wyczerpujący udzielić klientowi informacji odpowiedniej do jego poziomu wiedzy technicznej a nie wymądrzać się.

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można powiedzieć jasno lub mniej jasno. Prawda jest też taka, że zależy do kogo się mówi. Samochody kupują bardzo różni ludzie o bardzo różnym poziomie wiedzy technicznej. Mój kolega jeździ samochodem już 4 lata i dopiero teraz np. dowiedział się ode mnie, że lusterko wsteczne ma możliwość przestawienia w tryb "nocny". To wielka sztuka, żeby "wyczuć" człowieka z którym się rozmawia i przekazać mu określoną wiedzę w satysfakcjonujący dla niego sposób. Jeżeli ktoś tego nie potrafi, nie jest to jeszcze powód, żeby go skreślać ;).

Ja jak kupowałem samochód miałem to szczęście, że sprzedawca szybko się zorientował, że znam się na samochodach i mam sporą wiedzę techniczną. Bardzo szybko zaczął ze mną rozmawiać fachowym, technicznym językiem i chwała mu za to, to byłą to przyjemna konwersacja z jeszcze większą przyjemnością w tle (zakup samochodu). Ale czy to oznacza, że ten salon i serwis zapewni mi profesjonalną obsługę? Zobaczymy - mam nadzieję, że tak, choć nie jest w moim przekonaniu pewnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...