Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara d40 off road


Gość krzys1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum, chcialem sie pochwalic wczorajszym wypadem w teren swoja d40! jak narazie dodam jedno zdjecie, pozniej dodam reszte po obrobce!

 

 

 

beztytuukcl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ładne oponki :rolleyes: I problem rozstawu osi widać jak na dłoni :whistle:

A kiedy będzie reszta zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko pochwalić że dziś zapodałem nowe kapcie w mojej navce, większe niż fabryczne 265/70/17, auto poszło o 4 cm do góry no dla mnie bomba wreszcie wypełniłem te puste nadkole bo fabryczne były trochę za małe do całości auta. Mieszczą się idealnie. Teraz będę czekał na zimę by sprawdzić czy będzie różnica, choć fabryczne radziły sobie rewelacyjnie.Faktycznie są głośniejsze ale nie ma tragedii.Może ktoś chce kupić fabryczne kapcie od navki ? (wystawiłem na allegro)

 

 

 

309bb795f7df14c0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko pochwalić że dziś zapodałem nowe kapcie w mojej navce, większe niż fabryczne 265/70/17, auto poszło o 4 cm do góry no dla mnie bomba wreszcie wypełniłem te puste nadkole bo fabryczne były trochę za małe do całości auta. Mieszczą się idealnie. Teraz będę czekał na zimę by sprawdzić czy będzie różnica, choć fabryczne radziły sobie rewelacyjnie.Faktycznie są głośniejsze ale nie ma tragedii.Może ktoś chce kupić fabryczne kapcie od navki ? (wystawiłem na allegro)

 

 

 

309bb795f7df14c0.jpg

[/quote no i wreszcie licznik zacznie ci pokazywać prawdziwą prędkość i wzrośnie ci spalanie ja już od dawna mam taki rozmiar

 

Chciałem się tylko pochwalić że dziś zapodałem nowe kapcie w mojej navce, większe niż fabryczne 265/70/17, auto poszło o 4 cm do góry no dla mnie bomba wreszcie wypełniłem te puste nadkole bo fabryczne były trochę za małe do całości auta. Mieszczą się idealnie. Teraz będę czekał na zimę by sprawdzić czy będzie różnica, choć fabryczne radziły sobie rewelacyjnie.Faktycznie są głośniejsze ale nie ma tragedii.Może ktoś chce kupić fabryczne kapcie od navki ? (wystawiłem na allegro)

 

 

 

309bb795f7df14c0.jpg

[/quote no i wreszcie licznik zacznie ci pokazywać prawdziwą prędkość no i wzrośnie ci spalanie ja już od dawna mam taki rozmiar

Edytowane przez alkaspaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi kolego ile napchałeś do nich powietrza ? ja zapodałem 2.5 atm ale z przodu wygląda jak by trza więcej( może 3 ) no chyba że tak ma być że przednie są trochę ugięte, wiadomo silnik cięższy niż paka.Jedno spostrzeżenie po 1 dniu jazdy to że mniej trzęsie na dziurach,koła są dużo cięższe i chyba miększe więc tak nie podskakują razem z autem.

 

Zawieszenie standardowe.Choć nie mówię że nie zapodam innego, tylko muszę trochę się hamować bo auto na gwarancji....

Edytowane przez Artur5250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur 5250 nie szalej , twoje nowe kolka(31,7") nie podniosly ci auta o 4 a jedynie o ok 2 cm i to tylko teoretycznie gdyz wieksze guma deczko bardziej sie odksztalca przy kontakcie z podlozem niz nizszy profil. Ja smigam od dwoch lat na 285x70x17 (32,8") i na kolach auto poszlo w gore w praktyce 3cm choc praktycznie powinno 3.43cm w porownaniu do standartu (30,1"). Oponki i ogolny wyglad klawo , gratulacje. Zapewniam ze poczujesz spora roznice zima w porownaniu z fabrycznymi.

post-16914-1285787514,9951_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie nie 4cm bo tyle było różnicy gdy przykładałem jedną oponę do drugiej, zapomniałem że to jest 2 cm pod felgą i 2 nad felgą ale wizualnie i przy wsiadaniu jest znaczna różnica i to jest piękne.

 

Z pewną taką nieśmiałością czekam na śnieg :-)

 

Wyszukałem w necie przelicznik rozmiarów opon i związane z tym różne dane i wychodzi na to że ten profil opony będzie wreszcie pokazywał prawdę co do prędkości ( jak to zauważył kolega wyżej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukałem w necie przelicznik rozmiarów opon i związane z tym różne dane i wychodzi na to że ten profil opony będzie wreszcie pokazywał prawdę co do prędkości ( jak to zauważył kolega wyżej )

 

 

Dlaczego prędkościomierz miałby przekłamywać przy seryjnym ogumieniu, a jeśli już przekłamuje, to o ile ? Gdzieś wyczytałem, że bezpieczne odchylenie od normy w obwodzie opony to 2%, zaś maksymalne dopuszczalne zgodnie z homologacją samochodu to 4%, powyżej tej wartości zegary mogą fiksować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to wersja indywidualna robiona na specjalne zamówienie, głownie dla potrzeb ONZ, wyzszy dach oczywiscie, jak i dluzsza paka, a co za tym idzie, dzłuzsza rama, wiekszy rozstaw osi, dłuzszy wał, przewody hamulcowe, uklad wydechowy, instalacja, takze nie taka prosta sprawa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONZ - Organizacja Narodów Zjednoczonych ??? ;) Przedłużenie paki jeszcze rozumiem, ale po co podwyższany dach?

 

 

PS. Nie czepiam się, pytam z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...