Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bluetooth w wersji Acenta


borekt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanko dotyczące działania systemu Bluetooth w wersji Acenta. Powiązałem telefon z systemem w samochodzie, dodałem sobie kontakty do książki adresowej, a jak dzwoni do mnie ktoś kogo mam w książce adresowej to i tak wyświetla mi się jego nr telefonu zamiast nazwy z książki.

Czy w tej wersji jest to normalne? Nie będzie mi się wyświetlała nazwa, pod którą mam zapisany dany nr w książce telefonicznej samochodu?

Czy może robię coś nie tak jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko dotyczące działania systemu Bluetooth w wersji Acenta. Powiązałem telefon z systemem w samochodzie, dodałem sobie kontakty do książki adresowej, a jak dzwoni do mnie ktoś kogo mam w książce adresowej to i tak wyświetla mi się jego nr telefonu zamiast nazwy z książki.

Czy w tej wersji jest to normalne? Nie będzie mi się wyświetlała nazwa, pod którą mam zapisany dany nr w książce telefonicznej samochodu?

Czy może robię coś nie tak jak trzeba?

Może jest to kwestia formatu, w jakim wpisujesz numer? Nie pamiętam, jak ja wpisałem, ale spróbuj zakodować numery w postaci +48.... Zdaje się, że u mnie jest to tak właśnie podane. Nazwy powinny się wyświetlać, u mnie to działa.

 

Aha, jeszcze jest możliwe (chociaż mało prawdopodobne), że to kwestia telefonu, chociaż u mnie jest OK zarówno na LG GT500 jak i na dwóch Nokiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko dotyczące działania systemu Bluetooth w wersji Acenta. Powiązałem telefon z systemem w samochodzie, dodałem sobie kontakty do książki adresowej, a jak dzwoni do mnie ktoś kogo mam w książce adresowej to i tak wyświetla mi się jego nr telefonu zamiast nazwy z książki.

Czy w tej wersji jest to normalne? Nie będzie mi się wyświetlała nazwa, pod którą mam zapisany dany nr w książce telefonicznej samochodu?

Czy może robię coś nie tak jak trzeba?

Sprawa wygląda następująco:

 

Jeśli w książce telefonicznej w radiu samochodowym zapisałeś numery poprzedzone +48 to w przypadku rozmowy przychodzącej na wyświetlaczu pokaże się jedynie numer dzwoniącego. Po zakodowaniu numerów BEZ +48 powinna pojawiać się nazwa dzwoniącego.

 

Nie wiem od czego to zależy ale po wykasowaniu +48 problem rozwiązał się.

Edytowane przez Synkro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

w moim przypadku mam w książce adresowej wpisane numery z prefixem +48, z reguły telefony przychodzące wyświetlają się tak jak nazwa z książki, ale zawsze od reguły są wyjątki i czasem wyświetla się numer telefonu a zdarza się że w ogóle nic się nie pojawia. Można się przyzwyczaić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie przy przychodzących wyświetla sie tylko nr telefonu, nazwy mam tylko przy wybieraniu nr na który chce dzwonić.

Denerwuje mnie że nie widze kto dzwoni, ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co się ma :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

 

Wracam do tematu bo znowu mam ten sam problem.

Tzn. jeżeli dobrze pamiętam miałem w książce telefonicznej samochodu wpisany nr z +48 i nazwa kontaktu się nie wyświetlała.

Później usunąłem to +48 i nazwa zaczęła się wyświetlać.

 

Ale niestety ostatnio przestała się wyświetlać pomimo tego, że ja nic nie zmieniałem (oczywiście cały czas opisuje ten sam kontakt z książki telefonicznej).

 

Może w międzyczasie ktoś rozszyfrował jak to ustrojstwo działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wracam do tematu bo znowu mam ten sam problem.

Tzn. jeżeli dobrze pamiętam miałem w książce telefonicznej samochodu wpisany nr z +48 i nazwa kontaktu się nie wyświetlała.

Później usunąłem to +48 i nazwa zaczęła się wyświetlać.

 

Ale niestety ostatnio przestała się wyświetlać pomimo tego, że ja nic nie zmieniałem (oczywiście cały czas opisuje ten sam kontakt z książki telefonicznej).

 

Może w międzyczasie ktoś rozszyfrował jak to ustrojstwo działa?

No więc oto mój elaborat :

 

Mnie współpraca QQ w wersji Acenta 2011 z radiem Daewoo doprowadza czasem do białej gorączki.

Osobiście miałem Nokię E51 i zmieniłem na E52 mając nadzieję, że będzie lepiej.

Oto moje spostrzeżenia :

- Jeżeli chcesz, aby QQ rozpoznawał i wyświetlał nazwę tak jak zdefiniowano w telefonie, to numer musi być zapisany bez +48 !!!

To jest realne utrudnienie, bo jak pojedziesz za granicę to nie zadzwonisz

- radio akceptuje tylko dwa numery : wpisane w E51 jako "Tel. komórkowy" oraz jako "Telefon praca".

Jeżeli ich nie ma w telefonie , to cały kontakt ginie, z radia nie zadzwonisz, pomimo że są zdefiniowane inne telefony.

To jest realne utrudnienie, bo wymaga przepisania wszystkich numerów jako "Tel. komórkowy" oraz "Telefon praca"

- aby zainicjować połączenie wychodzące via radio QQ - po wyszukaniu numeru trzeba koniecznie 2x szybko kliknąć prawą gałką,

bo jeżeli się to zrobi powoli, np. w odstępie 2sek, to już się nie da zadzwonić i trzeba się wycofać i ponownie wyszukać numer i 2x szybko kliknąć - wtedy działa. To jest pewne drobne utrudnienie i trzeba o tym pamiętać .

- odbierając połączenie - czasami wystarczy jedno kliknięcie na kierownicy, a niekiedy 2 razy - nie widzę jakiejś reguły. Dowiaduję się o tym dopiero gdy po pierwszym kliknięciu rozmówca mnie nie słyszy, wtedy wiem, że trzeba kliknąć jeszcze drugi raz.

- czasami podczas dzwonienia - w radiu napis Calling wyświetla się z "krzaczkami". NIe wiem od czego to zależy, zdarza się sporadycznie.

- sortowanie wg alfabetu nie działa prawidłowo: sortowanie działa wg pierwszej litery, np. najpierw wyświetlają się kontakty na literę "a"/"A" (mała/duża litera nie ma znaczenia), ale już nie mamy wpływu na to w jakiej kolejności się wyświetlą wszystkie kontakty zaczynające się na tą literę.

- Na wyświetlaczu radia samochodowego mieści sie tylko 14 znaków, pozostałe są obcinane.

Najpierw się wyświetla pierwsze 14 znaków pola IMIE, a jeżeli jest krótsze niż 14, to jest uzupełniane z pola NAZWISKO .

Zatem aby nie było problemu z rozpoznawaniem osób o tych samych imionach - ja odwróciłem w telefonie IMIE z NAZWISKIEM i w ten sposób w QQ mi się wyświetla prawis=dłowo nazwisko, uzupełnione o część imienia o ile się jeszcze zmieści.

 

- czasami zdarza się, że całe radio zamiera i działa jedynie przycisk włącz/wyłącz i głośniej/ciszej, natomiast nie daje się przełączać stacji itp. - coś podobnego do tego co opisywał użytkownik "jureks71" http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/74169-nowe-radio-firmy-daewoo-w-qq/

jednak to się dzieje b.sporadycznie i z E52 jakby rzadziej, ponadto wystarczy chwilę odczekać - ok. 1minutę i wszystko samoistnie zaczyna działać.

 

- także zdarza się - całkiem często, że radio samostne włączanie się radia po zakończeniu rozmowy, pomimo, że przed rozmową radio było wyłączone

 

!!! ale najbardziej mnie denerwuje to, że czasami podczas rozmowy zrywa się komunikacja via bluetooth, po prostu nagle przestaję słyszeć rozmówcę.

W E51 gdy to następowało to musiałem się zatrzymać i wyłączyć zapłon i wyłączyć komórkę, bo coś się jakby zakleszczało w software.

W E52 pod tym względem jakby nastąpiła poprawa, tzn. po zerwaniu komunikacji wystarczy chwilę poczekać i zostanie nawiązana samoistnie w ciągu kilkunastu sekund, aczkolwiek tego dobrze nie wytestowałem bo nie daje się takiej sytuacji zasymulować.

 

 

Zatem wydaje mi się że radio Daewoo w QQ nie jest zbyt dobrze zintegrowane z telefonami Nokii i są tu pewne błędy programowe.

W serwisie Nissana nic nie słyszeli o ewentualnym tzw. wgraniu nowego firmware do radia, czyli nowego oprogramowania.

A przecież obecnie niemal każde urządzenie elektroniczne (np. drukarka dekoder SAT itp) umożliwiają taką aktualizację.

Z tego co słyszę, to użytkownicy NissanConnect nie mają takich problemów.

 

Pozdrawiam.

 

Jeszcze jedno -

Często moi rozmówcy skarżą się, że mnie słabo słychać, ale nie zawsze, więc jakby słaba czułość mikrofonu w QQ z radiem Daewoo,

albo silnik 1.6 zagłusza :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też się z tym spotkałem tylko u mnie to wygląda tak. Auto mam od kwietnia i konfigurowałem radio z SE W595 i było wszystko git. W sierpniu skonfigurowałem z nowym telefonem SE X8 ( smartfon jego mać )i po konfiguracji telefon zapytał się czy ma udostępnić kontakty dla radia - odpowiedź pozytywna i tego pierwszego dnia to działało, teraz już nie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Ja ponownie w temacie radia Daewoo, które jest montowane w QQ w wersji Acenta od roku 2010, a które wygląda mniej więcej tak jak na załączonym obrazku -

czy nikt z szanownych użytkowników tego radia nie skarży się na funkcjonowanie bluetooth w tym modelu ?

Mam tu na myśli głównie niestabilność - radio na ogół łączy sie z telefonem automatycznie, ale czasami nie.

I nie zależy to od modelu telefonu Nokia (bo zmieniłem z E51 na E52, także wykonałem tzw. upgrade firmware w telefonie),

ponadto obecnie auto jest użytkowane przez inną osobę z telefonem Samsung (C3050) i obserwacje są podobne.

W rezultacie nastąpiło zniechęcenie użytkownika i radio to nie jest już używane do łączenia z telefonem, a szkoda, bo za używanie telefonu podczas jazdy teraz są wyższe mandaty...

W serwisie nie stwierdzili żadnej usterki i także nie mają żadnych informacji aby ktoś miał podobne problemy.

Trochę mnie to dziwi, bo tu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/74169-nowe-radio-firmy-daewoo-w-qq/ były tego typu problemy sygnalizowane.

Dodam jeszcze, że obecnie jeżdżę QQ w wersji Visia z najprostszym modelem radia marki Nissan i nie mam już żadnych problemów z telefonem - łączy się z radiem bezbłędnie i połączenie jest stabilne, zatem problem dotyczy jedynie radia z modelu Acenta.

Pozdrawiam.

post-40757-0-62514400-1334131716_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja ponownie w temacie radia Daewoo, które jest montowane w QQ w wersji Acenta od roku 2010, a które wygląda mniej więcej tak jak na załączonym obrazku -

czy nikt z szanownych użytkowników tego radia nie skarży się na funkcjonowanie bluetooth w tym modelu ?

Mam tu na myśli głównie niestabilność - radio na ogół łączy sie z telefonem automatycznie, ale czasami nie.

I nie zależy to od modelu telefonu Nokia (bo zmieniłem z E51 na E52, także wykonałem tzw. upgrade firmware w telefonie),

ponadto obecnie auto jest użytkowane przez inną osobę z telefonem Samsung (C3050) i obserwacje są podobne.

W rezultacie nastąpiło zniechęcenie użytkownika i radio to nie jest już używane do łączenia z telefonem, a szkoda, bo za używanie telefonu podczas jazdy teraz są wyższe mandaty...

W serwisie nie stwierdzili żadnej usterki i także nie mają żadnych informacji aby ktoś miał podobne problemy.

Trochę mnie to dziwi, bo tu http://forum.nissank...my-daewoo-w-qq/ były tego typu problemy sygnalizowane.

Dodam jeszcze, że obecnie jeżdżę QQ w wersji Visia z najprostszym modelem radia marki Nissan i nie mam już żadnych problemów z telefonem - łączy się z radiem bezbłędnie i połączenie jest stabilne, zatem problem dotyczy jedynie radia z modelu Acenta.

Pozdrawiam.

Witam,

Ja ponownie w temacie radia Daewoo, które jest montowane w QQ w wersji Acenta od roku 2010, a które wygląda mniej więcej tak jak na załączonym obrazku -

czy nikt z szanownych użytkowników tego radia nie skarży się na funkcjonowanie bluetooth w tym modelu ?

Mam tu na myśli głównie niestabilność - radio na ogół łączy sie z telefonem automatycznie, ale czasami nie.

I nie zależy to od modelu telefonu Nokia (bo zmieniłem z E51 na E52, także wykonałem tzw. upgrade firmware w telefonie),

ponadto obecnie auto jest użytkowane przez inną osobę z telefonem Samsung (C3050) i obserwacje są podobne.

W rezultacie nastąpiło zniechęcenie użytkownika i radio to nie jest już używane do łączenia z telefonem, a szkoda, bo za używanie telefonu podczas jazdy teraz są wyższe mandaty...

W serwisie nie stwierdzili żadnej usterki i także nie mają żadnych informacji aby ktoś miał podobne problemy.

Trochę mnie to dziwi, bo tu http://forum.nissank...my-daewoo-w-qq/ były tego typu problemy sygnalizowane.

Dodam jeszcze, że obecnie jeżdżę QQ w wersji Visia z najprostszym modelem radia marki Nissan i nie mam już żadnych problemów z telefonem - łączy się z radiem bezbłędnie i połączenie jest stabilne, zatem problem dotyczy jedynie radia z modelu Acenta.

Pozdrawiam.

 

 

 

ja tez mam takie problemy, po wizycie w serwisie i na koncu ostrej wymianie słów, dowiedziałem się i wreszcie wyrwałem liste telefonów i oprogramowania kompatybilnymi z tym radiem (lista jest krótka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie SE Elm, Nokia E52, Blackberry Curve 8900 i absolutnie żadnych problemów

 

w każdym telefonie jest najnowszy soft, samochód Acenta, ciągle korzystam rozmów fabrycznym zestawem Daewoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie SE Elm, Nokia E52, Blackberry Curve 8900 i absolutnie żadnych problemów

 

w każdym telefonie jest najnowszy soft, samochód Acenta, ciągle korzystam rozmów fabrycznym zestawem Daewoo

Mam prośbę o następujący eksperyment:

- nawiąż połączenie bloetooth pomiędzy radiem Acenta i telefonem (np. E52)

- następnie wyciągnij kluczyk ze stacyjki

- ustal ile czasu upłynęło od wyłączenia zapłonu do momentu w którym na telefonie sie wyświetli informacja, że połączenie z samochodem zostało przerwane.

 

U mnie to wygląda tak:

- w Acenta mija ok. 20sekund

- w Visia rozłączenie jest niemal natychmiastowe

 

Udało mi sie sfilmować całą sekwencję, gdy radio Acenta najpierw działa dobrze z telefonem, a następnie już nie może sie połączyć - w takim stanie na telefonie nadal pali się znacznik że telefon ma już nawiązane połączenie z z radiem, natomiast na radiu takowego połączenia nie ma i nie daje sie go ustanowić.

W związku z tym spekuluję, że czasami moje radio Acenta nie rozłącza prawidłowo poprzedniej sesji bluetooth i wtedy ma problem z ustanowieniem nowej sesji,

gdyż w telefonie wisi poprzednia sesja.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest realne utrudnienie, bo jak pojedziesz za granicę to nie zadzwonisz

 

 

Niektóre telefony, np. BB domyślnie dodają za granicą +48 jeśli nie ma wpisanego prefiksu karaju w książce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...