Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dioda immobilizera & Centarlny zamek


Gość Cich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem Forda Maverikca 2,4 z 94r i ostatnio zaczęło mnie uwierać parę spraw z nim związanych.

 

Kiedy kupowałem samochód dostałem razem z nim kluczyk i pilota niestety pilot nie dział to znaczy nie chodził centralny zamek po naciśnięciu przycisku więc temat olałem bo byłem przyzwyczajony do kluczyka i stacyjek ale ostatnio zacząłem z ciekawości bawić się tym pilotem dokupiłem baterie i sytuacja się nie zmieniła po naciśnięciu przycisku nic się nie działo.

Więc zacząłem szukać w sieci tematów pokrewnych i trafiłem tutaj.

Z wiadomości wyczytanych doszedłem do wniosków że to musi być przycisk od immobilizera i jest powiązany z diodą [która zawsze mi migała :P i już nawet się z nią zaprzyjaźniłem] ale problem jaki napotkałem to taki że większość przypadków jest pisana pod nowsze modele terrano i do tego z systemem nats.

A ja nie mam na kluczyku natsa. Kluczyk jak i pilot jest opisany jako ford do tego pilota mam tak zniszczonego przez poprzedniego właściciela że jedyna co mogę odczytać to to że to expert bosch GmbH jest mały kwadratowy i ma tylko 1 przycisk, a nie jak opisywane kluczyki z 2 przyciskami lock i unlock. Po małych badaniach doszedłem do tego że dioda w samochodzie reaguje na naciskanie pilota problem w tym że ni cholery nic to nie zmienia.

 

Pytanie mam takie czy to może być tylko przycisk od immobilizera [może ktoś ma podobny pilot] czy może też odpowiadać za centralkę zamka centralnego no i czy jest jakiś sposób na próbę zaprogramowania tego pilota bo system opisany na tym forum do kluczyków nissana nie sprawdził się. No i przydała by się jak by mi ktoś mógł opisać jak mniej więcej działa ten immo bo co bym nie robił czy dioda się świeci czy nie to samochód odpala bez problemów więc może jest odłączone, a jak tak to gdzie można tego szukać bo większość rysunków technicznych jakie znalazłem jest do nissanów z natsem lub nie opisuje w ogóle działania tej diody.

No i czy jest jakiś szybki sposób bez rozbierania drzwi aby sprawdzić czy mam centralny zamek z pilotem czy bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, masz problem z Fordem czy z Terrano ?

 

W sprawie pilota to często styki padają, rozbierz go delikatnie i przeczyść, posprawdzaj diody i ścieżki.

Jak sprawdzić czy masz centralny - po prostu otwórz wszystkie zamki w drzwiach i zamknij normalnie auto od strony kierowcy - powinny się zaryglować wszystkie drzwi, wtedy jest centralny.

Lub spróbuj zaryglować od środka wszystkie drzwi dzynglem od strony kierowcy ,jeśli zaskoczy i zamkną się wszystkie drzwi to wystarczy dokupić siłownik do drzwi lewych i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, masz problem z Fordem czy z Terrano ?

 

A to jest jakaś różnica ? Czy to maverick czy terrano 2 ?

 

Jak sprawdzić czy masz centralny - po prostu otwórz wszystkie zamki w drzwiach i zamknij normalnie auto od strony kierowcy - powinny się zaryglować wszystkie drzwi, wtedy jest centralny.

Lub spróbuj zaryglować od środka wszystkie drzwi dzynglem od strony kierowcy ,jeśli zaskoczy i zamkną się wszystkie drzwi to wystarczy dokupić siłownik do drzwi lewych i gotowe.

 

Centralny zamek mam to akurat żadna filozofia sprawdzić, pytanie brzmiało jak sprawdzić gdzie mogę znaleźć nie rozbierając drzwi czy mam gdzieś moduł od zdalnego sterownia tym zamkiem albo antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc nie wiem jak ma to rozwiązane maverick ale w terano centralka z imo i centralnego jest z lewej str tam gdzie bezpieczniki . Jeszcze jedna sprawa czy aby ten pilot to nie obcy organizm znaczy dorabiana centralka alarmowa do całosci bo powiem ci szczerze nie spotkałem sie z osobnym pilotem w wersji orginal w terrano

 

pozdro

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...