Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie amortyzatory na tył Terrano II 95r


ara502
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Doradzcie jakie amortyzatory na tył do Terrano II mam zakupić bo już mi pociekły.

Jakiej firmy? Jakie oznaczenie, bo zaobserwowalem rożne nr.oznaczeń amortyzatorów tej samej firmy. Różnią się ceną ale czym jeszcze.

Pozdrawiam

Edytowane przez ara502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w skrocie. Mamy ,gazowe i olejowo gazowe i olejowe(ze wzgledu na czynnik amortyzujacy. Ze wzgledu na budowe to beda amortyzatory jednorurkowe(wlasnie wyskocisnieniowe gazowe) i dwururkowe(olejowe i olejowo gazowe). Numery katalogowe to nie sa Ci potrzebne no chyba ze chcesz zamawiac przez internet. Firmy to jakie chcesz. Monroe, Kayaba, SAchs i nasi koledzy co maja primery kombi biora (nie wiem czy dobrze napisze Bilstain)Wybor nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja zarówno od kilku osób z Jeepa i kliku z Parcha słyszałem, ze strasznie jakość spadła. Sam nie miałem więc się nie wypowiem.

Mogę doradzić Koni bo znam, KYB bo mam :)

 

 

 

Dzięki kolego. Tego właśnie oczekiwałem czyli porady opartej na wiedzy/doświadczeniu.

Pewnie zadecyduje cena 300PLN za gaziaka jest ok. Zastanawiam się tylko jeszcze nad KYB. Co by o marce ludzie nie mówili to wiem jak u nich wygląda proces i zarządzanie jakością. Na zamienniki idą dokładnie te same amo co do masówki więce jest ok.

Co to masz za KYB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kolega polecił kiedyś do mazdy amory gazowe kagera. Są one robione przez KYB tylko z inną nalepką. Po przejechaniu ponad 40 000 km mają skuteczność ponad 70% więc dobrze, dlatego z czystym sumieniem polecam Ci KYB, a jak trafisz na Kagery z tej samej fabryki to też możesz brać, bo to to samo.

A osobiście w Mavericku mam sachsy i też mogę je polecić

Edytowane przez chomik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kolega polecił kiedyś do mazdy amory gazowe kagera. Są one robione przez KYB tylko z inną nalepką. Po przejechaniu ponad 40 000 km mają skuteczność ponad 70% więc dobrze, dlatego z czystym sumieniem polecam Ci KYB, a jak trafisz na Kagery z tej samej fabryki to też możesz brać, bo to to samo.

A osobiście w Mavericku mam sachsy i też mogę je polecić

 

Dzięki Chomiku za info z rana ;)

Za godzinkę kupuję, waham się pomiędzy Iron Man i KYB. Z drugiej strony trzeba próbować różnych rzeczy, a różnica 40PLN na amorze między KYB i Ironman hmm chyba zaryzykuję Iron'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki Chomiku za info z rana ;)

Za godzinkę kupuję, waham się pomiędzy Iron Man i KYB. Z drugiej strony trzeba próbować różnych rzeczy, a różnica 40PLN na amorze między KYB i Ironman hmm chyba zaryzykuję Iron'a

 

I co wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co i jak za jakiś czas. Miałem wymieniać swoje, ale chyba jeszcze zimę się przebujam.

Jasna sprawa. Nie ma sensu czekać z wymiana amorów za długo (tak jak ja) bo zazwyczaj nakłada się wtedy kilka bebechów do wymiany i daje po kieszeni. Po za tym w ziemie wychodzi jak dużo daj sprawny amor w zakrętach.

 

Powiem tak. Przyszły dzisiaj amory (i drążki). Gwarancja importera na amory na 2 lata lub 40000km. Pewnie w przyszłym tygodniu zam do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...