Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odszkodowanie z AC PZM Wjechałem w tył pojazdu


Gość podroze100l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość podroze100l

Witam

Wczoraj mialem przykra sytuacje a mianowicie rozwailem swoja nyske :-(

Wjechalem w tył taxi.

Wartosc mojej nyski przed wypadkiem to ok 13 tys zl 2001r po lifcie 1.6 benzyna. Samochod jezdzacy :-) z chlodnicy woda nie wyleciala.

 

Napewno do roboty - wymiany sa: Maska przednia,Zderzak przedni,wzmocnienie zderzaka, blotniki 2szt, lampy 2szt,Chłodnica z klima i wiatrakami?(napewno od klimy bo jest wgnieciona) nie wiem jak chlodnica od wody i wiatraki, pas przedni gorny, Lekko dostala podłuznica pasazera ale z tego co sie dowiedzialem sa wykrecane i wymienne.

Czy myslicie ze dostane szkode całkowita? Czy ktos sie orientuje ile moge dostac odzszkodowania z AC ( mam wykupiony udzial wlasny,amortyzacje czesci itp) Czyli nowe czesci powinny byc.

Dopiero we wtorek o 13 mam Rzeczoznawce Wojciech Kłos Auto-Ekspert Sp. z o.o.

 

 

Dodano dzis

 

 

Prawdopodobnie bedzie u mnie szkoda całkowita i z tego co mi powiedzial Rzeczoznawca nie moge robic napraw na faktury a tym samym nie moge wstawic np do Nissana i robic bezgotowkowo :-/ To prawda?? Mam Ac pelne i wszystki amortyzacje wykupione.

 

Auto przed wypadkiem wedlug Pani z ubezpieczen wart 12900zl (sprawdzala w katalogu z wrzesnia). Wedlug Pana Rzeczoznawcy z Auto-Ekspert z Łodzi wartosc autka z przed wypadku to 10500zl he he

 

Czyli dostane z 6 tys i martw sie sam he

 

Witam

Wczoraj mialem przykra sytuacje a mianowicie rozwailem swoja nyske :-(

Wjechalem w tył taxi.

Wartosc mojej nyski przed wypadkiem to ok 13 tys zl 2001r po lifcie 1.6 benzyna. Samochod jezdzacy :-) z chlodnicy woda nie wyleciala.

 

Napewno do roboty - wymiany sa: Maska przednia,Zderzak przedni,wzmocnienie zderzaka, blotniki 2szt, lampy 2szt,Chłodnica z klima i wiatrakami?(napewno od klimy bo jest wgnieciona) nie wiem jak chlodnica od wody i wiatraki, pas przedni gorny, Lekko dostala podłuznica pasazera ale z tego co sie dowiedzialem sa wykrecane i wymienne.

Czy myslicie ze dostane szkode całkowita? Czy ktos sie orientuje ile moge dostac odzszkodowania z AC ( mam wykupiony udzial wlasny,amortyzacje czesci itp) Czyli nowe czesci powinny byc.

Dopiero we wtorek o 13 mam Rzeczoznawce Wojciech Kłos Auto-Ekspert Sp. z o.o.

 

 

Dodano dzis

 

 

Prawdopodobnie bedzie u mnie szkoda całkowita i z tego co mi powiedzial Rzeczoznawca nie moge robic napraw na faktury a tym samym nie moge wstawic np do Nissana i robic bezgotowkowo :-/ To prawda?? Mam Ac pelne i wszystki amortyzacje wykupione.

 

Auto przed wypadkiem wedlug Pani z ubezpieczen wart 12900zl (sprawdzala w katalogu z wrzesnia). Wedlug Pana Rzeczoznawcy z Auto-Ekspert z Łodzi wartosc autka z przed wypadku to 10500zl he he

 

Czyli dostane z 6 tys i martw sie sam he

 

 

 

 

 

I dostalem wycene!

Autko wedlug PZM na dzien przed szkoda warte 12900. Wedlug nich naprawa wyniesie ponad 16 tys zl he i uznali szkode calkowita i chca mi wyplacic 5900zl :-) Smiech. To po co wykupuje w AC amortyzacje czesci itp Co moge zrobic aby dostac wyzsze odszkodowanie albo niech zabiora autko jak dla nich jest warte 7000zl.

 

????

post-27875-1285411653,9803_thumb.jpg

post-27875-1285411678,6124_thumb.jpg

post-27875-1285411772,7094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety chyba nie wiele. AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym a do tego na warunkach ubezpieczyciela. Wiec obowiązują cię jego OWU AC a nie ustawa. Tak to jest ze starymi autami że czasem nie starczy kasy na naprawe rozbitego auta z jego wartości.

 

Możesz powalczyć tylko a obniżenie(urealnienie) wartości samochodu rozbitego. Najpierw sprawdz czy masz dobrze wycenione autko.(data rej,przebieg,wersja wyposażenia,różne dodatki jak xsenony itp)Jak wszystko poprawnie to sprawdz czy kosztorys uwzględnia każda pogiętą blaszkę i śrubkę.Im większa wartość szkody tym mniej warty wrak i wiecej kasy dla ciebie W PZU mieliścmy kiedyś platforme aukcyjna AUTOONLINE na która wystawialiśmy wraki.Potem najwyższa oferte przedstawia się poszkodowanemu z informacja ze jak sprzeda autko wskazanemu podmiotowi to różnice do wartosci auto dopłaci PZU.Jak jest w PZM to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@podroze100l możesz napisać jak się sprawa zakończyła?

Wypłacili szkodę całkowitą, naprawiałeś, czy opchnąłeś furke?

Jakie koszty itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość podroze100l

Po odwołaniu ponownym z AC dostalem wieksza kaske i naprawilem auto za 2000zl :-) plus ok 1500zl czesci

i sprzedalem za kwote jaka chcialem

Czyli wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...