Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Swap silonika z 1,6 na 2.0


Gość ziomalqs

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Mam primere p11 z 98r, gaz 1.6

 

chcialbym zrobic swapa bo silnik juz swoje przezyl i jeszcze ten gaz...

Co musze miec zeby zmienic 1.6 na 2.0 albo 2.0 GT takze od nissana.

 

Oczywiscie nie ma problemu zeby sie 2.0 zmiescil?

Sprzeglo, skrzynia okablowanie komputer duzo tego?

 

czy np http://allegro.pl/nissan-primera-gt-silnik-kompletny-i1234414274.html jakbym kupil taki silnik kompletny mialbymwszystko zeby wyjac stary i wlozyc nowy, tj. wtyczki kable itp by pasowalo czy to jest do wiekszych przerobek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Sam jestem bardzo ciekaw odpowiedzi, aż musiałem opuścić podglądactwo i zarejestrować się. Uwielbiam moją WP11('98), dopiero co wyremontowałem zawieszenie i prowadzi się bajecznie, tylko ta moc :/ Przy ostrzejszej jeździe czuć że ta buda i zawieszenie poradzą sobie z dużo, dużo większą mocą, jednak silnik już daje z siebie wszystko (i jeszcze trochę), naturalnie w GA16DE nie ma co inwestować, bo gra nie jest warta świeczki.

 

Próbowałem dowiadywać się na temat swapu, i jedyne czego się dowiedziałem (bez niespodzianek), że z silnikiem SR musi przyjść skrzynia z SR'a, bo ze standardową z GA nie będzie dobrze współgrał, tyle wiem :/ a chciałbym dużo więcej. Może ktoś na forum ma doświadczenie w swapach z GA na SR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po krótce dla ostudzenia zapału ;)

cały napęd z półosiami i przegubami i co za tym idzie, choć głowy nie dam, piasty tarcze i reszta z koła, komp, pompa paliwa, chyba wszystko wymieniłem,

czyli taniej sprzedać i kupić taki jak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałem się że na silniku skrzyni się skończy :/ Kurcze, przywiązałem się do mojej Primerki, towarzyszyła mi w wielu ciekawych przygodach (wiecie, kombi i te sprawy...). Teraz nie wiem co zrobić. Cóż, najwyżej oddam ją w jakieś dobre ręce i kupię coś mocniejszego (żal) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczailem primerke gt p11 anglik przeznaczyl ja wlasciciel na czesci nie ma juz zderzakow, silnik 90tys igla itp koles wola za nia 3tys oplaca sie? lekko stuknieta z przodu chlodnica itp sprawne. i sobie skladac do mojej czesci przekladac itp co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczailem primerke gt p11 anglik przeznaczyl ja wlasciciel na czesci nie ma juz zderzakow, silnik 90tys igla itp koles wola za nia 3tys oplaca sie? lekko stuknieta z przodu chlodnica itp sprawne. i sobie skladac do mojej czesci przekladac itp co o tym myslicie?

 

jak wszystko sprawne to się opłaca, będziesz miał cały napęd i kompa w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...