Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Obrotomierz w 2.0D


Gość QXs

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu miałem problem z obrotomierzem raz działał raz w trakcie jazdy przestawał. Ostatnio w ogóle się nie podnosi. Czy ktoś miał taki problem albo ma pomysł co może być przyczyną? Może gdzieś coś przy silniku się poluzowało albo coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Szanowni Koledzy. Zaczęły się kłopoty ze wskaźnikami w kokpicie. W mojej Serence 2300 D rok 2000 na postoju pracują (takie mam wrażenie) wszystkie potrzebne kontrolki. Jednak w czasie jazdy żółta lampka rezerwy paliwa nie zapala się nawet w sytuacji braku paliwa w zbiorniku. Po pewnym czasie przestał działać obrotomierz, a po nim wskaźnik (strzałka) poziomu paliwa. Posiłkuję się licznikiem kilometrów. Działa wskaźnik prędkości oraz wskaźnik ciśnienia znajdujący się po prawej stronie całego układu. Na dodatek w ostatnim czasie zaobserwowałem następujące zjawisko: po wyłączeniu silnika zapala się czerwona lampka sygnalizująca chyba zbyt niski poziom czy ciśnienia oleju i lampka ta pali się nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Natomiast obrotomierz jeden raz zaczął działać w sytuacji hamowania silnikiem i redukcji biegu na 4 potem na 3; teraz znów nie działa. :rolleyes2: W okresie trwania mrozów poczas jazdy hałasowała prawdopodobnie linka wskaźnika kilometrów albo coś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym na początek sprawdzić czy czasami nie poluzowała się jedna z kostek od deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu ta konkretna kostka się znajduje? Czy pod maską? Czy styki spryskać jakimś środkiem chemicznym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...