Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Interfejs Nissan Primera p11.144 2000r


Gość BarteQ0014
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarteQ0014

Witam,posiadam taką primerkę i zepsuły mnie się zegary i chcę wyrównać jego stan za pomocą interfejsu.Dlatego posiadam kilka następujących pytań :

1.Jaki to musi być interfejs? z tego co się orientuje to pasowałby uniwersalny ELM 327 ?

2.Jaki program muszę mieć aby dokonać takiej korekty i jak w nim to zrobić ?

3.Czy w programie ddt2000 byłaby taka możliwość jeśli tak to w jaki sposób ?

 

Pozdrawiam BarteQ0014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam taką primerkę i zepsuły mnie się zegary i chcę wyrównać jego stan za pomocą interfejsu.Dlatego posiadam kilka następujących pytań :

1.Jaki to musi być interfejs? z tego co się orientuje to pasowałby uniwersalny ELM 327 ?

2.Jaki program muszę mieć aby dokonać takiej korekty i jak w nim to zrobić ?

3.Czy w programie ddt2000 byłaby taka możliwość jeśli tak to w jaki sposób ?

 

Pozdrawiam BarteQ0014

 

ad1. nie

ad2. nie wiem

ad3. nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolego, p11 nie ma w ddt2000. Fejs elm327 służy tylko do diagnostyki silnika, nic więcej tym nie zrobisz.

 

Poza tym nie ma gwarancji, że elm będzie gadał z twoim autkiem - w europie system OBD2 funkcjonuje w benzyniakach od 2001 r. a w dieslach od 2003r.

Osobiście miałem Mondeo II z 1997 roku i współpracował z ELM rewelacyjnie. No, ale amerykańce zaczęli wprowadzać standard OBD2 od 1996 r....

Edytowane przez walti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chciałem zakładać nowego tematu...

Jeżeli ktoś ma wiedzę na temat dobrego softu do ELM 327, który by "gadał" z moim kompem od SR20DE-to proszę się podziałkować :)

Wypróbowałem kilka (full opcje) ale poza tym że się łączą to nie pokazują za wiele...interesuje mnie praca lambdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co już masz, a ja zobaczę co możn ci podesłać :whistle: . Na priv puś mi swojego maila.

Pozdro.

 

Miziera, a którą wersję ScanMastera posiadasz???? Dziwne, opisałeś na priv soft, jaki próbowałeś użyć i jestem zaskoczony,że nic z tego nie poszło. Fakt, jeżeli twój nissanek jest z 2000 roku to może jeszcze w pełni nie gadać z ELM. Aczkolwiek moje byłe Mondeo z 1997 roku łączyło się bez zarzutu.

W każdym razie jeżeli masz dostęp do kabelka typu Vag (najlepiej pożycz od jakoś posiadacza VW) to spróbuj zagadać używając programu NissanDataScan II.

Generalnie nissanki po przejściu ze standardu OBD na OBDII diagnozuje się po liniach K i L.

Pozdro.

 

Tutaj możesz o tym poczytać i masz też linka do softu, o którym Ci pisałem:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/66168-consult-programy-roczniki-1989-2000/page__st__20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truszczu

ELM + proscan powinien dać radę, stary scantool też działa. Jednak z lambdą mogą być problemy. W proscanie jest specjalny moduł do tego i u mnie nie działa. Jednak przy wybieraniu napięć itp można podejrzeć choć trochę pracę lambdy. A najlepiej to oscyloskop podpiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuje bardzo za podpowiedz

 

Kupilem interfejs Elm 327 zainstalowalem scantool.net i mi nie laczy pokazuje ze interfejs nie laczy!! co mam zrobic??? posiadam Nissana primere p11 po lifcie 1,8poj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień prędkość na 36600 w ustawieniach USB

nie mialem 36600 ale zmienilem na 38400 i zaczal dzialac!!!! dziekuje

 

mam takie jeszcze pytanie a oprocz scantool net jakie jeszcze mozna uzyc programy troche lepsze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jakim interfejsem podlacze sie do primery P11.144 CD20T wedlug VIN to rocznik 1999 a w dowodzie jest 2000 dodam ze ELM 327 nie polaczyl sie

napisalem do goscia w sprawie tego http://allegro.pl/show_item.php?item=1691137943 to odpowiedzialk mi ze jak auto dziala na K-Line interfejs ddt2000 obsluzy to auto wiec dziala na te K-Line? i co to jest w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...