Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gniazdo "tzw. zapalniczki" w konsoli środkowej


myk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam oryginalną ładowarkę nokia dc4 do telefonu komórkowego i nie pasuje ona do gnizada ładowania w konsoli środkowej w nocie. Czy spotkał się ktoś z Was z takim problemem i co mozna by zrobić: moze jakaś przejściówka? Co zatem pasuje i mozna podłaczyć do tego gniazda bo z tego co wyczytłem to zapalniczki też się nie da... Do czego zatem jest to gniazdo do którego nic, co potrzebuję, nie pasuje? Z góry dziękuję ze ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś dziwny sprzęt (może sprowadzany?). Np. moja (a właściwie mojego ojca, ja takich rzeczy nie używam ;)) nawigacja pasuje do Note'a (jak również do każdego innego auta jakie mamy Alfa, Suzuki), także sądzę, że to gniazdo jest całkiem standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś dziwny sprzęt (może sprowadzany?). Np. moja (a właściwie mojego ojca, ja takich rzeczy nie używam ;)) nawigacja pasuje do Note'a (jak również do każdego innego auta jakie mamy Alfa, Suzuki), także sądzę, że to gniazdo jest całkiem standardowe.

 

Wszystko jest standardowe: notek z polskiego salonu i orygonalana ładowarka noki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak coś jest nie tak chyba z twoim gniazdem,ładowarka od Simensa i Larka podchodzi bez oporu...Może głupio się zapytam...a wyjąłeś zaślepkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak coś jest nie tak chyba z twoim gniazdem,ładowarka od Simensa i Larka podchodzi bez oporu...Może głupio się zapytam...a wyjąłeś zaślepkę?

 

No jak bym nie wyjął zaślepki to bym nawet nie próbował podłączać, chodzi o to że przy podłaczaniu ładowarki do gniazda blokuje sie ona na wysokości początku bocznych blaszek kontaktowych, które sa bardzo sztywne i uginają się zaledwie w zakresie ok. 1-2 mm. Próba właczenia jej na siłe (a potrzeba by chyba użycia znacznej siły) mogłaby się skończyc uszkodzeniem gniazda , jego pęknięciem i wepchnięciem pod obudowę konsoli. Sama cylindryczna obudowa plastykowa na której sa boczne blaszki kontaktowe prawdopodobnie zmieściłby się w otworze gniazda. Co mnie zaskoczyło to to, że te boczne blaszki kontaktowe w zasadzie są nieodkształcalne i nie chowają się do obydowy ładowarki przy wciskaniu jej do gniazda a jedynie nieznacznie się odkształcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję sprawdzić w pozostałych gniazdach (z tyłu tunelu środkowego od strony kanapy i ewentualnie - jeśli takowe masz - w bagażniku) jeśli nie będzie pasować w żadnym - przyczyna tkwi we wtyczce, jeśli w pozostałych będzie ok - problem w tym właśnie gnieździe. JA np korzystam z tego gniazda do zasilania nawigacji Beckera i jej wtyczka pasuje normalnie - wchodzi bez oporu

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gregory69krk

Ja też miałem ten problem, ale po użyciu trochę większej siły (oczywiście z umiarem) ładowarka w końcu wlazła w dziurę. Ale też myślałem,że coś jest nie tak. Tak więc ......próbuj. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wtyczka może mieć silne ściski na bokach,albo zacięte.Myk spróbuj ścisnąć je kilka razy palcami powinny się miękko poddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wtyczka może mieć silne ściski na bokach,albo zacięte.Myk spróbuj ścisnąć je kilka razy palcami powinny się miękko poddać.

 

 

Dzięki za podpowiedzi. Po dokładnym rozeznaniu tematu i sprwdzeniu tej ładowarki w gniezdzie zapalniczki swifta okazało się ze jest ten sam problem. Wynika z tego ze ładowarka ma zbyt grube i mocno wyprofilowane boczne blachy na wtyczce i to one sie nie poddają z łatwością przy próbie podłączenia. Niby oryginalna ładowarka oryginalnie zakupionaq z telefonem a tu takie jajco. W końcu udało się ją podłączyć po dłuższej próbie manipulowania i wpychania mm po mm z dość dużą siłą i manipulacjami ale to tak nie powinno być. Gniazdo w nocie wynika na to że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...