Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

diagnostyka interfejsem USB


Gość j4ck

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

czy kupując interfejs diagnostyczny OBD2 można sprawdzić każdy układ w pojeździe? W moim pathfinderze występuje problem opisany na forum - po chwili jazdy komputer wywala ABS, ESP, anti-slip oraz 4WD, jest to wg logiki czujnik ABS - czy takim kablem i odpowiednim softem da się określić który to jest czujnik? Jaki soft trzeba szukać na peb`ie? ;>

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz uszkodzony któryś z kabli z wiązki idącej z tyłu od czujników. Są bardzo cienkie i łatwo się uszkadzają. Radze ich nie łatać tylko wymienić całe na nowe grubsze. Przerabiałem to u siebie (objawy takie jak opisałeś) i problem został raz a skutecznie rozwiązany. Co do interfejsu - mój mechanik ma jakiś taki uniwersalny do różnych samochodów i po podpięciu do Pathfindera odrazu mu pokazał które koło nie czyta sygnałów z czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

koledzy, dziękuję za podpowiedzi. Nie potrafiąc samemu uporać się z problemem, oddałem auto do zaufanego warszatu i okazało się, że wyexploatowane było łożysko w przednim kole razem z tą zębatką nadającą do czujnika. Przy prędkości 70 km/h czujnik odbierał prawie 100 km/h, stąd wariacje układu.

P.S.: Całkowity koszt naprawy - 3kpln. Za wszystko zapłacisz kartą VISA. Sprawne i bezpieczne auto - bezcenne;)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam jeżeli mogę coś podpowiedzieć nie sprawdzajcie tych czujników od ABS miernikami do oporu bo możecie je zepsuć . Ja tak miałem co prawda w bmw , dostałem taką radę ale już po przetestowaniu czujników no i jednego spaliłem , a przyczyna pierwotną po wymianie na nowy (bo dalej nie działał) był zły kontakt połączenia (wszystkie następne diagnozy robione były KTS Bosch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...