Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] sprzęgło czasami nie łapie


Gość luqanio

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem swojej pierwszej serenki 1.6 benzyna 2000r i mam mały problem ze sprzęgłem, podczas próby zmiany biegów sprzęgło raz łapie i biegi wchodzą prawie normalnie a raz pedał miękko wchodzi w podłogę i z wrzucenia biegu nici po ponownym szybkim wciśnięciu sprzęgła jest ok i tak w kółko przy każdej zmianie zbiegów muszę wciskać dwa razy sprzęgło jest to trochę uciążliwe w miejskich korkach bo nie chciałbym wylądować komuś w d.....

Proszę o pomoc co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia jakości wszystkich płynów eksploatacyjnych. Zbiornik płynu do wspomagania sprzęgła masz pod maską. Potem szczelność układu. 2000 rocznik powinien się jeszcze trzymać. A mnie się rozsypał tylny tłumik ta wielka beczka , na Allegro tylko beczki do Sereny 2,0 , macie gdzieś namiary na zamiennik tej beczki do 1,6 b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź płyny są ok i sprzęgło było podobno wymieniane a co myślisz jak bym wymienił przewód elastyczny przy wysprzegliku?

Mam jeszcze problem ze skrzynią a dokładnie czy można wymienić łożyska w skrzyni biegów czy trzeba wymienić całą

A co do tej bańki sam mam pordzewiałą i z chęcią też bym wymienił jak gdzieś znajdę dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

bo tylko tego przyczyna kolego mialem u siebie dokladnie to samo najpierw ciezko sie wciskalo pedal a pozniej przestal odbijac

wymien przy okazji plyn hamulcowy w ukladzie sprzegla na nowy

 

 

Co do tlumika koncowego koszt poraza ja 2 lata temu za tlumik bosala zaplacilem 5 stowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odnośnie kapryśnego sprzęgła dodam, że u mnie wymieniałem łożysko docisku sprzęgła. Miało już tak wyrobione bieżnie, że raz działało ok a czasem nie mogłem wrzucić biegów choć odczucie w pedale było takie, że niby powinno wysprzęglić. W innym wątku ktoś pisał o spawaniu nakrętek na bolec wysprzęglika. Bez sensu. Układ sprzęgła w przypadku mojej Serenki 2,3D 98 jest tak prosty, że nie trzeba nic regulować i kombinować. Jeżeli nie wysprzęgla a dodatkowo słychać zmianę odgłosów ze sprzęgła przy deptaniu pedału warto zajrzeć do środka. Za komplet NIPPARTS o numerze J2001107: tarcza+docisk+łożysko płaciłem 420pln. Czas wymiany : 1 godzina na spokojnie. Z obserwacji dodam, że ruch krańca łapy sprzęgła (lub wysuw wysprzęglika) to ok. 2-2,5 cm.

 

Numery oryginału:

106010601024

Zestaw ten zastępuje m. in.:

sprzęgło Luk 620239200

sprzęgło Valeo 801979

sprzęgło Aisin KN-085

Nie do skrzyni wzmocnionej!!

Szybko i tanio kupiłem tu :

Telefon:

(22) 717 90 75

517 950 097

Email: czescizamienne24@wp.pl

GG: 25789700

Adres:

SEBMAR

05-530 Góra Kalwaria

ul. Staszica 6/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...