Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z jazdą na benzynie przy instalcji gazowej


Gość kastol20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nissana primera rocznik 98, od kilku lat na gazie. Auto kompletnie nie jezdzi na benzynie. W momencie odpalania zanim przełączy się na gaz obroty bardzo skacza (czesto auto przygasa, zeby po chwili obroty znowy poszly w granice 1500)tak jest do momentu przelaczenia sie na gaz - wtedy rowno pracuje.

Podobna sytuacja jest gdy auto juz zagrzane przelacze z gazu na benzyne - brak mu mocy, powyzej 4 tys obrotmierz wlasciwe nie kreci sie wyzej.

Mialem w nim robiona tzw regenracje wtrysków ale nic to nie dalo, nie wiem co moge zrobic aby auto pracowalo na benzynie rownie dobrze jak na gazie.

 

 

Bede wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz instalację gazową ile przejechane na niej bez remontu co było robione??

na początek zakręć gaz na butli wyjeździj aż zgaśnie i odpal na PB jeżeli to wina instalacji to powinno być OK,

jak robiłeś wtryski to prawdopodobnie reduktor już klęknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że dino myśli o tym co i ja - że auto dostaje jednocześnie LPG i PB. Możliwe że jakiś czujnik jest padnięty też - gaz z niego nie czyta i działa ok - a Pb bez niego wariuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglady w gazie byly robione na bierzaco, na tej intalacji mam około 70tys

 

 

na benzynie bez wzgledu na to cieply czy zimny silnik auto niema mocy, slabo reaguje na wcisniecie gazu, byly czyszczone - regenerowane wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglady w gazie byly robione na bierzaco, na tej intalacji mam około 70tys

 

obstawiam na początek reduktor, zrób to co pisałem wyżej a sprawa powinna się rozjaśnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była identyczna sytuacja i poprawiło się jak przeczyściłem przepływomierz. Samochód wczesniej zachowywal sie tak jak piszesz, oprocz tego tylko u mnie na gazie mial jeszcze slaba moc, ale chodzil rowno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec widzę że nie wiadomo o jakiej isntalacji mowa jak o wtryskach LPG no to sekwencja i ok regeneracja wtrysków to jedynie co regenerują to Valdka i pochodne wiec szansa na to że któryś wtrysk przepuszcza albo reduktro pierdzi do podcisnienia ,,,jak 2 generacja to już inna sprawa ,,,,,

 

 

A co prawda to pewnie czyszczenie przepływki tez sie prosi do tego jeszcze przepustnica ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz sekwencyjny,

 

czyli rozumiem ze skoro regeneracje robilem i nic to nie dało to powinien sprobowac wyminic ten reduktor?

 

nieznam sie zbyt i niechce zeby mnie ktos naciagnal, przy regeneracji wtrysków mowili ze ma byc super a nic sie nie zmienilo. Swoja droga moze polecicie jakiegos fachowca od takich spraw z Lublina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz sekwencyjny,

 

czyli rozumiem ze skoro regeneracje robilem i nic to nie dało to powinien sprobowac wyminic ten reduktor?

 

nieznam sie zbyt i niechce zeby mnie ktos naciagnal, przy regeneracji wtrysków mowili ze ma byc super a nic sie nie zmienilo. Swoja droga moze polecicie jakiegos fachowca od takich spraw z Lublina?

sprubój wymienic przepływkę mi pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ gazowy pomija pewne moduły w Primerze. Dlatego zapewne, na gazie pali, na benzynie - nie.

Sprawdź przepływomierz. Jeśli nigdy do niego nie zaglądałeś, to może warto go wymienić.

 

Ja miałem kiedyś w moje Primerce instalację gazową, wypieprzyłem i mam zgłowy. Musiałem jednak odrestaurować PRZEPŁYWOMIERZ. Opłacało się. Teraz silnik nie grzeje się, a te oszczędności groszowe na gazie nie są warte zabawy w montaż instalacji gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ gazowy pomija pewne moduły w Primerze. Dlatego zapewne, na gazie pali, na benzynie - nie.

Sprawdź przepływomierz. Jeśli nigdy do niego nie zaglądałeś, to może warto go wymienić.

 

Ja miałem kiedyś w moje Primerce instalację gazową, wypieprzyłem i mam zgłowy. Musiałem jednak odrestaurować PRZEPŁYWOMIERZ. Opłacało się. Teraz silnik nie grzeje się, a te oszczędności groszowe na gazie nie są warte zabawy w montaż instalacji gazowych.

Przepływomierz nie padł Ci na pewno od instalacji gazowej. Nie mąć koledze w głowie , że każda instalacja gazowa w samochodzie to zło! Wszystko zależy od tego kto i co zakłada. Jeżeli masz wszystko zrobione ok i nie oszczędzasz już na samym początku przy zakładani gazu to gwarantuje Ci że później te oszczędności wcale nie są groszowe. Jak masz od początku wszystko spieprzone to potem na pewno będziesz miał same problemy i wieścił całemu światu ,że gaz to zło a to nie jest prawdą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ gazowy pomija pewne moduły w Primerze. Dlatego zapewne, na gazie pali, na benzynie - nie.

Sprawdź przepływomierz. Jeśli nigdy do niego nie zaglądałeś, to może warto go wymienić.

 

Ja miałem kiedyś w moje Primerce instalację gazową, wypieprzyłem i mam zgłowy. Musiałem jednak odrestaurować PRZEPŁYWOMIERZ. Opłacało się. Teraz silnik nie grzeje się, a te oszczędności groszowe na gazie nie są warte zabawy w montaż instalacji gazowych.

 

no z takimi argumentami ciężko polemizować laugh.gif pewnie jeden ze sfrustrowanych właścicieli auta na LPG po montażu byle jak byle tanio, w warsztacie z logo DRUT TEAM, laugh.gif chyba mieliśmy w szkole inną matematykę ale cóż takie życie biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...