Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmienione reguły konkurencji w branżach sprzedaży i naprawy samochodów


Gość Matdar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komisja Europejska przyjęła nowe reguły dotyczące umów między producentami

pojazdów a autoryzowanymi salonami sprzedaży, warsztatami napraw oraz dystrybutorami

części zamiennych. Nowe przepisy zwiększą konkurencję na rynku napraw i przeglądów

samochodów ułatwiając dostęp do niezbędnych informacji technicznych oraz wykorzystywanie

alternatywnych części zamiennych. Umożliwią one Komisji walkę ze związanymi z

gwarancjami nadużyciami producentów wymagających serwisowania samochodów jedynie w

autoryzowanych warsztatach.

 

Wypowiedź J. Almunia - wiceprzewodniczącego Komisji i Komisarza ds. konkurencji: „Wszystkie usługi, za które trzeba płacić, kierowca będzie mógł

zrealizować w nieautoryzowanym serwisie bez utraty gwarancji” dalej - „O skali marż na rynku napraw i serwisowania świadczy

fakt, że ceny za te same usługi różnią się czasem o 100 proc.” chodzi o różnice w serwisach autoryzowanych i niezależnych.

 

Producenci samochodów nie będą już mogli umieszczać w gwarancji warunku dokonywania

wymiany oleju lub korzystania z innych usług jedynie w autoryzowanych warsztatach.

Producenci mogą oczywiście wymagać, by naprawy objęte gwarancją i opłacane przez

producenta dokonywane były w sieci autoryzowanych warsztatów.

 

 

Zadałam ostatnio pytanie sprzedawcy czy faktycznie klient może serwisować samochód poza sieciami salonów autoryzowanych, nie tracąc przy tym gwarancji. Byłam ciekawa czy respektują cytowane powyżej zarządzenie. powiedział, że owszem, ale istotne, by w nazwie serwisu widniało słowo NISSAN.

 

Znalazłam jeden taki serwis na śląsku - Niezależny Serwis Nissana w Katowicach Maril Sp. z o.o. ul. Agnieszki 7

Ceny ponoć konkurencyjne, opinie pochlebne. Co wy na to?

Ja na samochód dopiero czekam, mam go odbierać w przyszłym tygodniu, ale kto wie, kto wie.... Przegląd dopiero za rok.

Może, ktoś z was będzie pionierem i przetrze nam szlaki?

A może, ktoś z Was kolegów forumowiczów miał już przyjemność zakosztować tej "wolności"?

Rozporzadzenie UE o naprawach samochodow.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko fajnie tylko mam pewne pewne ale ponieważ niewiele jest serwisów nieautoryzowanych z w której nazwie jest słowo Nissan. Myśle że to bedzie najwiekszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko fajnie tylko mam pewne pewne ale ponieważ niewiele jest serwisów nieautoryzowanych z w której nazwie jest słowo Nissan. Myśle że to bedzie najwiekszy problem.

 

 

Interpretacja ze słowem Nissan to sprawka Pana Józia i Franka z serwisu autoryzowanego Nissan .Rozporządzenie nie nakłada takich ograniczeń . Nie dajmy się robić w balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia ile sie zaoszczedzi jesli 10, 20 % to nie wiem czy warto - warto zwrocic też uwage na to ze przy sprzedazy samochodu - ksiażka serwisowa plus faktury z ASO są jednym z głównych czynników generujacych popyt i cenę przy odsprzedazy za X lat

 

pzdr

Edytowane przez ^^ehhh^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie auta przystąpiłem do programu Qx i ku mojemu zaskoczeniu dostałem 20% znizki na serwis (olej jakoś inaczej jest liczony) więc mi się nawet nie chce szukać innych serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia ile sie zaoszczedzi jesli 10, 20 % to nie wiem czy warto - warto zwrocic też uwage na to ze przy sprzedazy samochodu - ksiażka serwisowa plus faktury z ASO są jednym z głównych czynników generujacych popyt i cenę przy odsprzedazy za X lat

 

pzdr

 

 

Oj, ponoć i 50% - a to już jest dużo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie auta przystąpiłem do programu Qx i ku mojemu zaskoczeniu dostałem 20% znizki na serwis (olej jakoś inaczej jest liczony) więc mi się nawet nie chce szukać innych serwisów.

Tak się trochę podepnę - ten program Qx jeszcze istnieje? na stronie nissana nic o nim nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się trochę podepnę - ten program Qx jeszcze istnieje? na stronie nissana nic o nim nie ma.

zasady http://www.novellus.com.pl/nissanqxprogram.html

Od roku nie mozna sie zarejestrowac online :angry:

Osobista wizyta u dealera i wypelnienie kwitu i jesteś w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasady http://www.novellus.com.pl/nissanqxprogram.html

Od roku nie mozna sie zarejestrowac online :angry:

Osobista wizyta u dealera i wypelnienie kwitu i jesteś w programie.

Ołki... Są jakieś wady tego? Chociażby uwiązanie do konkretnego serwisu? Czy mogę zarejestrować się gdziekolwiek a zniżki będą tam gdzie się będę serwisować(oczywiście o ile to ASO nissana)?

 

Jeżeli nie ma wad - dlaczego tak cicho o tym? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie auta przystąpiłem do programu Qx i ku mojemu zaskoczeniu dostałem 20% znizki na serwis (olej jakoś inaczej jest liczony) więc mi się nawet nie chce szukać innych serwisów.

 

 

Obecnie w jaki sposób można przystąpić do programu Qx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie auta przystąpiłem do programu Qx ...

Powiedz proszę po jakim czasie dostałeś informację zwrotną od nissana że zostałeś przyjęty do programu Qx. Mi mówiono że trzeba poczekać do trzech miesięcy, ale od lipca nie mam żadnej informacji zwrotnej.

 

Obecnie w jaki sposób można przystąpić do programu Qx?

Nie wiem czy po dłuższym czasie od zakupie można przystąpic do programu Qx ... pisaliśmy na forum że trzeba tą chęć zgłosić w momencie odbioru auta. Dostaję sie do wypełnienia formularz w którym wpisujesz dane "zakupowe auta" (czyli vin, swoje dane itp) i diler wysyła to dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc po zakupie dowiedzialem się o programie i poszedłem do dealera, wypełniłem formularz i już byłem w programie. Żadnych kart nie dawali, tylko w ich systemie jestem ujęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiszę też tutaj - na chwilę obecną programu QX już nie ma.

W odpowiedzi na korespondencję elektroniczną z dnia 16 października 2010 r. dotyczą programu QX uprzejmie informuję, iż niestety przystąpienie do programu nie jest już możliwe. Planowane jest wprowadzenie programu lojalnościowego podobnego do programu QX, na chwilę obecną jednak nie posiadamy bliższych informacji odnośnie w/w kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...